Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test kapslových kávovarů.

Recenze a test Krups XN 2601

4. místo

(hodnocení roku 2016, již není aktuální)

Obrázek kávovaru Krups XN 2601

Celkové hodnocení: 

4,1 / 5

Klady:

Tlak, nádobka na mléko

Zápory:

Příkon

5 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Kávovar Krups XN 2601 je kompatibilní s kapslemi Nespresso. Ovládá se elektronicky. Má překvapivě dobrý tlak, drží se nejvyšší hodnoty 19 bar, čímž se může srovnávat i s mnohem dražšími konkurenty, například kávovarem De´Longhi EN 750 MB. Objem nádržky modelu Krups XN 2601 je lehce pod průměrem, pojme 0,7 l vody. Srovnatelný objem má například výrazně levnější Bosch TAS 1253. Pod průměrem je také jeho příkon 1260 W, jde zároveň o nejnižší hodnotu v našem testu. Sdílí ji i malinký kávovar De´Longhi EN 80.B. Tento je ovšem o trochu větší, na výšku měří 25,1 cm, na šířku 23,6 cm a jeho hloubka je 34,2 cm. Váží 3,6 kg, stejně jako kávovar De´Longhi EN 210.BAE, jde o jednu z nižších hodnot.

Srovnávací tabulka souhrnných údajů a rozměrů

Údaj

Tento kávovar

Průměr všech 10 kávovarů v testu
pro porovnání

Objem nádobky (l)

0,7

Průměrný objem je 0,82 l

Parní tlak (bar)

19

Průměrný tlak je 13,5 bar

Příkon (W)

1260

Průměrný příkon je 1344 W

Typ ovládání

elektronické

6 kávovarů má elektronické, 4 mají mechanické

Kapsle

Nespresso

5 kávovarů používá kapsle Nespresso, 3 Tassimo, 2 Dolce Gusto

Šířka (cm)

23,6

Průměrná šířka je 20,2 cm

Hloubka (cm)

34,2

Průměrná hloubka je 29 cm

Výška (cm)

25,1

Průměrná výška je 29,5 cm

Hmotnost (kg)

3,6

Průměrná hmotnost je 4,3 kg

Funkce a ovládání

Z funkcí, které jsme do našeho testování zahrnuli, postrádá kávovar Krups XN 2601 jen jednu. Nezvládne připravit kávu s našlehaným mlékem pouze stisknutím tlačítka. To zvládají v našem testu pouze dva modely, De´Longhi EN 750 MB a De´Longhi EN 550.R. Se vším ostatním si ale poradí. V jeho výbavě nechybí nádobka na mléko, kterou kromě zmíněných kávovarů disponuje už jen De´Longhi EN 210.BAE, a uživatel má přehled i o množství vody v přístroji. Mezi použitími se kávovar automaticky odvápňuje, což ulehčuje práci s jeho údržbou. Kapsle po použití padají do připraveného zásobníku a není tedy potřeba vyhazovat každou zvlášť.

Srovnávací tabulka funkcí

Funkce

Tento kávovar

Průměr všech 10 kávovarů v testu
pro porovnání

Nádobka na mléko

ano

4 Ano, 6 Ne

Capuccino jedním stiskem

ne

2 Ano, 8 Ne

Automatické odvápnění

ano

5 Ano, 5 Ne

Zásobník na použité kapsle

ano

5 Ano, 5 Ne

Odnímatelná nádobka na vodu/ukazatel množství vody

ano

10 Ano, 0 Ne

Názory uživatelů a dostupnost

Z hlediska uživatelských hodnocení si kávovar Krups XN 2601 stojí asi nejhůř. Respektive z hlediska jejich počtu. Ačkoliv jde o výborný produkt, stále patří k těm malinko dražším a tak není tolik uživatelsky rozšířený. Když už se nějaké uživatelské hodnocení objeví, kladně hodnotí hlavně rychlost přístroje. Pozitivně vnímaná je také kvalita mléčné pěny, kterou je kávovar schopný vyšlehat. V neposlední řadě se kladného hodnocení dočkaly i kapsle Nespresso, které jsou podle recenzentů velmi chutné. Jako negativní aspekt se potom objevila nízká dostupnost těchto kapslí. Poněkud nižší dostupnost má i samotný kávovar, ačkoliv nejde o žádná tragicky nízká čísla. V případě zájmu jej můžete zakoupit v necelé dvacítce obchodů, je tedy stále z čeho vybírat.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Krups XN 2601 se umístil na čtvrté příčce naší Top 10. V testu získal 4,1 bodů z 5. V první řadě je potřeba vypíchnout vynikající tlak tohoto přístroje. Na espressu z kávovaru Krups XN 2601 si tak může pochutnat i náročnější milovník kávy. V dalších kritériích je většinou průměrný, jen na poli funkcí si vede nadprůměrně. Je to jeden ze čtyř kávovarů v naší recenzi, které pracují s čerstvým mlékem namísto sušeného a jedinou funkci, která mu chybí, ovládají pouze dva přístroje. Z celé Top 10 nejhůř dopadl v případě poštu uživatelských recenzí. Ty v tomto případě ale uvádíme pouze pro lepší představu o výrobku a jeho výhodách a nevýhodách. Jinak mu jejich nedostatek nijak nezkazil hodnocení. Patří k těm méně dostupným modelům, které v této recenzi máme, stále je ale poměrně snadno k sehnání. Pokud tedy hledáte Nespresso kávovar, který vám připraví jak vynikající espresso, tak latté, tento model je určitě skvělá volba.

Datum:
Produkt: Krups XN 2601
Hodnocení: 4.1