Menu

Recenze a srovnání Cities T-125/3

Již se neprodává Při nákupu v kategorii palubních kufrů

Datum doporučení: Listopad 2018

  • Dobrý poměr ceny a výkonu
  • Záruka 2 roky
1 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Palubní zavazadlo značky Cities je klasický skořepinový kufr, od kterého nehrozí žádné velké překvapení, pozitivní ani negativní. Záruka na tento model je dva roky, což je pro palubní zavazadla běžné. S vyšší investicí se ale můžete dočkat například i kufru s pětiletou zárukou. Základní surovinou pro výrobu tohoto kufru byl ABS plast, který je jedním z nejčastěji využívaných materiálů pro výrobu skořepinových kufrů. U dražších kufrů se potom můžete setkat například s polykarbonátem nebo polypropylenem, které potěší mimo jiné nižší hmotností. Kufr Cities váží 2,8 kg a mezi palubními zavazadly jde o těžší variantu. Rozměrově je potom standardní, výška 55 cm, šířka 35 cm a hloubka 20 cm budou splňovat požadavky většiny aerolinek na rozměry palubního zavazadla.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Cities
Typ Skořepinový
Materiál ABS
Záruka (roky) 2
Výška (cm) 55
Šířka (cm) 35
Hloubka (cm) 20
Hmotnost (kg) 2,8
Expandér Ne
Počet koleček 4
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ne
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

Oproti některým dražším modelům se u palubního kufru Cities nedočkáte expandéru ani TSA zámku. Ani jedna z těchto položek ale není pro palubní zavazadlo nezbytná a rozhodně nejde ani o standard. Pro využití kufru jako palubního zavazadla si bohatě vystačíte s běžným kombinačním zámkem, který kufru nechybí. Co se expandéru týče, rozměry palubního zavazadla bývají kontrolované, jak TSA zámek, tak expandér proto využijete spíše v případě, že byste kufr chtěli nechávat odbavit. Jako u většiny skořepinových kufrů, ani u tohoto nechybí čtyři otočná kolečka a teleskopická rukojeť s aretací. Rukojeť je vedená vnitřkem kufru a kolečka také příliš nepřesahují, ani jednomu tak na letišti nehrozí velká újma. U některých kufrů se dočkáte například i vylepšení ve formě gelového madla rukojeti, to je ovšem opět prvek, bez kterého se většina uživatelů snadno obejde.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání je pro většinu skořepinových kufrů stejné, tedy dvě poloviny, pružné popruhy a látková přepážka. To se týká i palubního kufru Cities. Drobné rozdíly potom tvoří například kapsy na drobnosti, těch se u tohoto modelu nedočkáte. V zásadě je ale jeho vnitřní uspořádání zcela bezproblémové a při balení vám nebude nijak na obtíž.

Závěr

Skořepinový palubní kufr Cities T-125/3 je šikovnou variantou za poměrně příznivou cenu. Má vše, bez čeho se u dobrého palubního kufru neobejdete, tedy teleskopické madlo, otočná kolečka, kombinační zámek a standardní vnitřní uspořádání. Nedočkáte se u něj vychytávek, jako je expandér, gelová rukojeť či TSA zámek. Pokud ovšem hledáte klasické palubní zavazadlo, pravděpodobně se bez těchto prvků obejdete. Jako drobnou nevýhodu bychom označili záruční lhůtu kufru, která je pouze dva roky. U palubních zavazadel ale nejde o nic neobvyklého, výjimkou jsou naopak spíše kufry z delší záruční lhůtou, jako je například skořepinový kufr Mia Toro Sacco se zárukou 10 let.

1 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Cities T-125/3

Cities T-125/3

1 600 Kč Orientační cena