Menu

Recenze a srovnání Heys Eos

Již se neprodává Při nákupu v kategorii palubních kufrů

Datum doporučení: Duben 2019

  • Záruka 5 let
  • TSA zámek
  • Vysoká cena
2 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skořepinový kufr značky Heys vyniká mezi palubními zavazadly zejména dlouhou zárukou. Výrobce poskytuje na zavazadlo záruku 5 let, u palubních kufrů se nejčastěji setkáte s dvouletou zárukou. Velký podíl na dlouhé záruční lhůtě má bezpochyby výrobní materiál Duraflex, který je nejen extrémně odolný, ale také poměrně lehký. Díky tomu kufr váží jen 2,6 kg. Na trhu sice najdete i lehčí skořepinové kufry, například model March Gotthard s hmotností 2,2 kg, obecně se ale váha skořepinových palubních kufrů blíží spíše ke 3 kg. Povrch kufru je strukturovaný, díky tomu by měl déle odolávat známkám opotřebení. Rozměry kufru jsou odpovídající požadavkům na palubní zavazadla u většiny aerolinek, na výšku měří 53 cm, na šířku 38,5 cm a jeho hloubka je 20,5 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Heys
Typ Skořepinový
Materiál Duraflex
Záruka (roky) 5
Výška (cm) 53
Šířka (cm) 38,5
Hloubka (cm) 20,5
Hmotnost (kg) 2,6
Expandér Ne
Počet koleček 4
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ano
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

Co se týče vybavení, kufr Eos nijak zvlášť nepřekvapí, méně obvyklý je u palubních zavazadel snad jen TSA zámek, řada kufrů má pouze kombinační variantu. Většinou nebývá TSA zámek u příručních kufrů nezbytností, řada leteckých společností ale čím dál častěji odbavuje i příruční zavazadla, rozhodně tedy není na škodu jej na kufru mít. S expandérem se setkáte spíše u textilních kufrů a tento model jej nemá, vzhledem k omezeným rozměrům pro palubní zavazadla byste jej ovšem možná ani nevyužili. Kufr je mobilní díky čtyřem otočným kolečkům a madlu s aretací, jeho rukojeť je navíc vyplněná gelem pro vyšší komfort. To samozřejmě oceníte spíše u větších a těžších kufrů, rozhodně jde ale o příjemný doplněk. Kolečka kufru příliš nevyčnívají do stran a jsou tak lépe chráněná proti poškození.

Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání kufru Heys pravděpodobně nikoho příliš nepřekvapí, v tomto směru se výrobce drží osvědčené klasiky ve formě oboustranného balicího systému. Jedna polovina kufru je oddělená textilní přepážkou se síťovanou kapsou, druhou polovinu fixují pružné stahovací popruhy umístěné do kříže. Uprostřed kufru najdete ještě kapsičku na drobnosti a rozepnout se dá i podšívka na obou stranách zavazadla, tou tak můžete oddělit například boty od oblečení.

Závěr

Mezi nejdůležitější parametry kufru Heys Eos patří dlouhá záruka, odolný materiál a nízká hmotnost. V ostatních směrech se drží osvědčených standardů, jako je jsou otočná kolečka, oboustranný systém balení, madlo s aretací apod. Pokud hledáte stylové a spolehlivé řešení a nevadí vám do kufru investovat, můžeme vám tento model doporučit.

Jestliže palubní zavazadlo využijete jen párkrát do roka, mohla by být pořizovací cena okolo 2 000 Kč zbytečně vysoká, jako cenově přívětivější alternativa se nabízí například model Cities T-125/3.

2 100 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Heys Eos

Heys Eos

2 100 Kč Orientační cena