Menu

Recenze a srovnání Heys Lightweight Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních kufrů

Datum doporučení: Květen 2018

  • Výjimečně nízká hmotnost
  • Poměr cena/výkon
  • Nemá zásadní nedostatky
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Hlavní výhodou kufru Heys Lightweight Pro je, jak již jeho jméno napovídá, výjimečně nízká hmotnost. Tento kufr váží pouze 3,1 kg, což je u kufru těchto rozměrů (výška 66 cm, šířka 42 cm, hloubka 29 cm) hmotnost běžná spíše pro textilní kufry a patří tak k nejlehčím skořepinovým kufrům na trhu. Nízkou hmotnost oceníte nejen při manipulaci s kufrem, ale také při vážení na letišti, kdy vás může zachránit před doplácením za nadbytečná kila. Tento skořepinový model je vyrobený z Polykarbonátu, o jehož odolnosti svědčí mimo jiné záruka 5 let. U některých kufrů můžete narazit i na delší záruku, běžnější je ale lhůta 2 až 3 roky, záruka 5 let je tedy stále velkou výhodou.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Heys
Typ Skořepinový
Materiál Polykarbonát
Záruka (roky) 5
Výška (cm) 66
Šířka (cm) 42
Hloubka (cm) 29
Hmotnost (kg) 3,1
Expandér Ano
Počet koleček 4
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ano
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

Co vás možná překvapí, vzhledem k tomu, že je kufr Lightweight Pro skořepinový, je přítomnost expandéru. Díky tomu můžete zvětšit objem kufru až o 20 %. Spolu s nízkou hmotností tak v sobě tento model pojí výhody skořepinových i textilních kufrů. S kufrem samozřejmě potřebujete také manipulovat, což zajistí čtyři velmi hladká otočná dvojkolečka a madlo s aretací vedené vnitřkem kufru. Nechybí ani úchyt na horní a boční části pro zvedání kufru. Vnitřek kufru ochrání nejen odolný materiál jeho skořepiny, ale také TSA kombinační zámek, bez kterého byste neměli cestovat například do USA a neměl by kvalitnímu skořepinovému kufru pochopitelně chybět. U textilních modelů naopak samozřejmostí není.

Vnitřní uspořádání

Oproti vnějšímu provedení kufru, doplněnému o expandér, vás vnitřek modelu Lightweight Pro příliš nepřekvapí. Po rozepnutí zipu se kufr rozdělí na dvě poloviny, jednu s kompresními popruhy, druhou oddělenou látkovou přepážkou, která se zapíná na zip. To je zcela standardní, ale také nejpopulárnější, řešení, na které můžete na trhu narazit.

Závěr

Pokud míváte velké nároky na objem kufru a vaším problémem bývají nadbytečná kila při letištním odbavování, je tento kufr pro vás to pravé. Patří k nejlehčím skořepinovým modelům na trhu a ušetřené kilogramy tak můžete využít k přidání nákladu, limitovaní v tomto případě nejste ani objemem kufru, který lze rozšířit expandérem. K tomu se tento model vyznačuje vysokou odolností, kterou potvrzuje i pětiletá záruční lhůta. To vše získáte za skvělou cenu, v této cenové kategorii pravděpodobně lepší kufru neseženete. Pokud by ale i přesto byla investice do tohoto modelu pro vás příliš vysoká, můžeme vám na zvážení doporučit například kufr Travelite Delta.

2 900 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Heys Lightweight Pro

Heys Lightweight Pro

2 900 Kč Orientační cena