Recenze kufru Heys Orion | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Heys Orion

v kategorii Velké kufry

Klady a zápory

  • Záruka 10 let
  • Expandér
  • Vyčnívající kolečka
4 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kufr Heys Orion zaujme na první pohled velmi dlouhou záruční dobou. Pro kufry je nejběžnější záruční doba přibližně dva roky, u tohoto modelu ale můžete počítat dokonce s desetiletou zárukou. Je totiž vyrobený z velmi odolného polykarbonátu, teda materiálu, který odolá mechanickému poškození i teplotním vlivům. Je také poměrně lehký. Kufr s rozměry 76 cm na výšku, 48 cm na šířku a 32 cm hloubky váží jen 4,4 kg, což je hmotnost, kterou najdeme i u mnoha podstatně menších modelů. Zmíněné rozměry přitom patří k největším, jaké v této kategorii najdete. Povrch tohoto kufru je lesklý, což je vzhledově lákavé, ale může se stát, že na něm budou více vidět případné oděrky.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Heys

Typ

Skořepinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

76

Šířka (cm)

48

Hloubka (cm)

32

Hmotnost (kg)

4,4

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Jelikož se bavíme o jednom z dražších modelů na trhu, je v podstatě samozřejmostí, že mu nebude chybět žádný podstatný kus výbavy. Kufr se pohybuje na čtyřech otočných kolečkách, která se postarají o hladkou manipulaci. Při pohledu na kufr ale uvidíte, že kolečka trochu vyčnívají do prostoru přes strany kufru. Sice je tak zavazadlo o něco stabilnější, může se ale také stát, že vám takováto kolečka na letišti urazí. S manipulací souvisí také madlo kufru, to je vyplněné gelem a ani při delším tahání kufru by tak zbytečně nemělo namáhat vaši ruku, nebo třeba prokluzovat. V horní části kromě madla najdeme také jeden úchyt k manipulaci, druhý je umístěný za strany kufru, spolu s kombinačním TSA zámkem. Ten je podstatný hlavně pokud plánujete cestu například do USA, protože umožňuje nenásilné otevření při letištní kontrole.

Vnitřní uspořádání

Na první pohled se může zdát, že má kufr Heys Orion zcela klasické uspořádání typické pro skořepinové kufry. V několika ohledech se ale tento model přece jen dost liší. Prvním případem je expandér, na který u skořepinových kufrů narazíme spíše výjimečně. Ten umožňuje rozšíření objemu kufru až o pětinu. Druhým případem je celkové rozdělený kufru. Ten se totiž neotevírá přesně v polovině, jak je pro skořepinové kufry běžné, ale má hlubší zadní část oproti té přední. To umožňuje snazší manipulaci s horní polovinou kufru a jednodušší přístup k věcem uvnitř. Hlubší polovina kufru je vybavená kompresními pruhy, přední polovina zase textilní přepážkou na zip. Její součástí je také síťka na zip a v kufru najdeme i oddělenou kapsičku na drobnosti.

Závěr

Kufr Heys Orion představuje ideální variantu pro uživatele, kteří balí ve velkém. Jeho nadprůměrný objem, expandér a inovativní systém balení tomu přímo nahrávají. Je velmi odolní, o čemž vypovídá i desetiletá záruka, lehké obavy máme jen z lesklého povrchu, na kterém je každý škrábanec viditelnější než u strukturované varianty. Vybavení kufru nemáme co vytknout, je snadno manipulovatelný, umožňuje bezpečné uzamčení, nechybí mu TSA zámek a nabízí i přehlednou organizaci věcí. Tento model tedy můžeme shrnout jako variantu pro náročnější cestovatele, kteří se chtějí na své zavazadlo vždy stoprocentně spolehnout a zároveň jsou otevření inovacím a neotřelému designu. Pokud hledáte spolehlivé zavazadlo na častější cestování, ale cena tohoto modelu je pro vás přece jen příliš vysoká, můžeme vám doporučit například kufr March Vienna, který poskytuje skvělý poměr ceny a kvality.

4 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Heys Orion
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Heys Orion

Heys Orion

4 100 Kč Orientační cena