Menu

Recenze a srovnání Heys Portal Smart

v kategorii Střední kufry

Klady a zápory

  • Záruka 10 let
  • Expandér
  • Vyšší hmotnost
3 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kufr od značky Heys je vyrobený z odolného polykarbonátu a na první pohled zaujme zejména záruční dobou. Výrobce totiž na tento model poskytuje desetiletou záruku, zatímco běžně se u kufrů dočkáte záruky dva roky, méně často už pět let. Ačkoliv tedy kufr patří ke dražším modelům na trhu, jde o mnohaletou investici, která se nadšeným cestovatelům vyplatí. Další anomálií tohoto kufru je expandér. Ten najdeme obvykle spíše u textilních modelů a umožňuje rozepnutím zipu zvětšit objem kufru. To přijde vhod zejména pokud létáte do ciziny nakupovat, nebo rádi vozíte svým blízkým hodně suvenýrů. Nevýhodou v jeho případě může být hmotnost. Váží 4,5 kg a v našem výběru patří k těžším kufrům. Rozdíl se ale pohybuje okolo kilogramu, při balení jej tedy pravděpodobně ani nepostřehnete. Na výšku potom tento kufr měří 66 cm, jeho šířka je 41 cm a hloubka 26 cm

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Heys

Typ

Skořepinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

66

Šířka (cm)

41

Hloubka (cm)

26

Hmotnost (kg)

4,5

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

První, na co se zaměříme, jsou kolečka. U modelu Portal Smart najdeme čtyři dvoukolečka otočná o 360°. Už na první pohled jsou umístěná poměrně daleko od sebe, přesahují i tělo kufru. To poskytuje zavazadlu větší stabilitu a komfort při manipulaci, na druhou stranu ale hrozí také větší riziko jejich poškození. Když se přesuneme na opačnou stranu kufru, najdeme rukojeť s aretací, která vám umožňuje přizpůsobit si její výšku. Madlo rukojeti je gelové, je tedy velmi komfortní a nebude vám vyklouzávat z ruky. Součástí kufru jsou samozřejmě také dva další úchyty ke zvedání a přenášení, jeden je na horní straně, druhý na boku. Kufr se zapíná klasicky na zip, který můžete zabezpečit kombinačním zámkem TSA. Ten dělá z tohoto kufru zavazadlo použitelné do celého světa, například v USA vám totiž pomocí tohoto zámku mohou při letištní kontrole otevřít kufr, aniž by jej poškodili.

Vnitřní uspořádání

Přichází pravděpodobně nejzajímavější část naší recenze, kufr Heys je totiž poměrně unikátní. Můžete u něj volit mezi dvěma způsoby balení, buď jej rozložíte na dvě poloviny, jako běžné skořepinové kufry, nebo odepnete speciální horní víko a můžete jej plnit celý najednou, jako se balí látkové kufry. Díky tomuto inovativnímu systému navíc máte poměrně snadný přístup ke svým věcem, aniž byste třeba na letišti museli rozkládat celý kufr na dvě poloviny. Jednotlivé části můžete oddělit vyjímatelnou textilní přepážkou s kapsami na zip. Lepší organizaci umožňují také stahovací popruhy a další kapsy uvnitř kufru.

Závěr

Jak jistě sami vidíte, kufr Heys Portal Smart je jedním z poměrně unikátních výrobků na trhu. Pokud velmi často cestujete a rozhodli jste se zainvestovat do opravdu kvalitního zavazadla, bude pro vás tou správnou volbou. Obrovskou výhodou oproti konkurenci je desetiletá záruka, unikátní systém balení a expandér. Jde zkrátka o výjimečné zavazadlo pro nadšené cestovatele. Pokud je pro vás ale cena příliš vysoká, můžeme vám doporučit o něco levnější, klasičtější model, který by se vám mohl hodit, například kufr March Bumper.

3 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Heys Portal Smart
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Heys Portal Smart

Heys Portal Smart

3 800 Kč Orientační cena