Recenze a srovnání Heys Portal Smart

Již se neprodává Při nákupu v kategorii středních kufrů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Záruka 10 let
  • Expandér
  • Vyšší hmotnost
3 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kufr od značky Heys je vyrobený z odolného polykarbonátu a na první pohled zaujme zejména záruční dobou. Výrobce totiž na tento model poskytuje desetiletou záruku, zatímco běžně se u kufrů dočkáte záruky dva roky, méně často už pět let. Ačkoliv tedy kufr patří ke dražším modelům na trhu, jde o mnohaletou investici, která se nadšeným cestovatelům vyplatí. Další anomálií tohoto kufru je expandér. Ten najdeme obvykle spíše u textilních modelů a umožňuje rozepnutím zipu zvětšit objem kufru. To přijde vhod zejména pokud létáte do ciziny nakupovat, nebo rádi vozíte svým blízkým hodně suvenýrů. Nevýhodou v jeho případě může být hmotnost. Váží 4,5 kg a v našem výběru patří k těžším kufrům. Rozdíl se ale pohybuje okolo kilogramu, při balení jej tedy pravděpodobně ani nepostřehnete. Na výšku potom tento kufr měří 66 cm, jeho šířka je 41 cm a hloubka 26 cm

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Heys
Typ Skořepinový
Materiál Polykarbonát
Záruka (roky) 10
Výška (cm) 66
Šířka (cm) 41
Hloubka (cm) 26
Hmotnost (kg) 4,5
Expandér Ano
Počet koleček 4
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ano
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

První, na co se zaměříme, jsou kolečka. U modelu Portal Smart najdeme čtyři dvoukolečka otočná o 360°. Už na první pohled jsou umístěná poměrně daleko od sebe, přesahují i tělo kufru. To poskytuje zavazadlu větší stabilitu a komfort při manipulaci, na druhou stranu ale hrozí také větší riziko jejich poškození. Když se přesuneme na opačnou stranu kufru, najdeme rukojeť s aretací, která vám umožňuje přizpůsobit si její výšku. Madlo rukojeti je gelové, je tedy velmi komfortní a nebude vám vyklouzávat z ruky. Součástí kufru jsou samozřejmě také dva další úchyty ke zvedání a přenášení, jeden je na horní straně, druhý na boku. Kufr se zapíná klasicky na zip, který můžete zabezpečit kombinačním zámkem TSA. Ten dělá z tohoto kufru zavazadlo použitelné do celého světa, například v USA vám totiž pomocí tohoto zámku mohou při letištní kontrole otevřít kufr, aniž by jej poškodili.

Vnitřní uspořádání

Přichází pravděpodobně nejzajímavější část naší recenze, kufr Heys je totiž poměrně unikátní. Můžete u něj volit mezi dvěma způsoby balení, buď jej rozložíte na dvě poloviny, jako běžné skořepinové kufry, nebo odepnete speciální horní víko a můžete jej plnit celý najednou, jako se balí látkové kufry. Díky tomuto inovativnímu systému navíc máte poměrně snadný přístup ke svým věcem, aniž byste třeba na letišti museli rozkládat celý kufr na dvě poloviny. Jednotlivé části můžete oddělit vyjímatelnou textilní přepážkou s kapsami na zip. Lepší organizaci umožňují také stahovací popruhy a další kapsy uvnitř kufru.

Závěr

Jak jistě sami vidíte, kufr Heys Portal Smart je jedním z poměrně unikátních výrobků na trhu. Pokud velmi často cestujete a rozhodli jste se zainvestovat do opravdu kvalitního zavazadla, bude pro vás tou správnou volbou. Obrovskou výhodou oproti konkurenci je desetiletá záruka, unikátní systém balení a expandér. Jde zkrátka o výjimečné zavazadlo pro nadšené cestovatele. Pokud je pro vás ale cena příliš vysoká, můžeme vám doporučit o něco levnější, klasičtější model, který by se vám mohl hodit, například kufr March Bumper.

3 800 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Heys Portal Smart

Heys Portal Smart

3 800 Kč Orientační cena