Menu

Recenze a srovnání Heys xcase 2G

Doporučujeme Při nákupu v kategorii velkých kufrů

Datum doporučení: Květen 2018

93,0 % Celkové hodnocení
  • Expandér
  • Záruka 10 let
  • Lesklý povrch
  • Kolečka mírně do stran
3 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skořepinový kufr xcase 2G od značky Heys na první pohled zaujme neotřelým designem, který na letišti jen tak nepřehlédnete. Povrch kufru je lesklý, což mu dodává moderní vzhled, na druhou stranu na něm mohou být více vidět případné škrábance a doporučujeme jej před cestou letadlem například obalit fólií. Model je vyrobený z polykarbonátu, který je nejen pevný, ale také pružný, což snižuje riziko prasknutí kufru. O kvalitě materiálu svědčí i desetiletá záruka, která je pro velké kufry značky Heys typická, ovšem u jiných značek není ani zdaleka samozřejmostí, běžnější je záruka 2-5 let.

Specifickým prvkem modelu xcase 2G je expandér, který je pro skořepinové kufry poměrně neobvyklý. Expandér vám umožní navýšit kapacitu kufru až o 20 %, což oceníte hlavně při cestách za nákupy. V případě hmotnosti se kufr Heys drží hodnot běžných pro skořepinové modely této velikosti a váží necelých 5 kg. Na trhu najdete samozřejmě i lehčí modely, zpravidla jde ale o textilovou variantu, nebo skořepinové modely ze specifických materiálů, které patří do vyšší cenové kategorie. Výška kufru je 76 cm, šířka 48 cm a hloubka 33 cm, v tomto směru nijak nevyčnívá.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Heys
Typ Skořepinový
Materiál Polykarbonát
Záruka (roky) 10
Výška (cm) 76
Šířka (cm) 48
Hloubka (cm) 33
Hmotnost (kg) 4,9
Expandér Ano
Počet koleček 4
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ano
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

U velkých kufrů se samozřejmě neobejdete bez koleček, tento model má hned čtyři. Jsou upevněná relativně daleko od sebe, což zvyšuje stabilitu kufru. Na druhou stranu ale o něco více trčí do stran a může tak dojít k jejich poškození. Naopak madlo kufru je před poškozením poměrně dobře chráněné díky jeho vedení vnitřkem kufru. Oproti klasickým plastovým madlům narazíte v případě tohoto kufru na madlo gelové, což je drobný detail, který ale příjemně zvýší komfort manipulace s kufrem a najdete jej hlavně u dražších modelů. Gelovou výplň má také horní úchyt ke zvedání kufru, další najdete i po jeho boční straně. Pokud plánujete cestu za oceán, jistě oceníte kombinační TSA zámek, díky kterému může letištní kontrola kufr otevřít, aniž by došlo k jeho poškození. U větších skořepinových kufrů je tento zámek takřka samozřejmostí, u textilních se s ním naopak setkáme zřídkakdy.

Vnitřní uspořádání

Model Heys xcase 2g se otevírá zipem na dvě poloviny, jak jsme u skořepinových kufrů zvyklí. Nic neobvyklého vás nečeká ani uvnitř. Jedna polovina kufru je vybavená kompresními popruhy k zafixování oblečení, druhá zase textilní přepážkou na zip. Nechybí ani kapsička na drobnosti, která nebývá úplně samozřejmostí, zip najdete také na podšívce kufru, pod kterou můžete dát například boty, aby byly oddělené od oblečení.

Závěr

Mezi silné stránky kufru Heys xcase 2G patří zejména desetiletá záruka a expandér, obojí rozhodně není na trhu samozřejmostí. Slabinou by mohl být lesklý povrch kufru, který bývá náchylnější k poškrábání. Zároveň nemá zavazadlo ani úplně nejnižší hmotnost, nedá se ale říct, že by byla oproti konkurenci nějak dramaticky vyšší. V ostatních ohledech se kufr Heys víceméně drží dobrých standardů, na které jsme u skořepinových kufrů zvyklí, má tedy čtyři kolečka, madlo s aretací a nechybí mu ani kombinační TSA zámek. Drobným vylepšením je potom gelová výplň madel, naopak kolečka by mohla o něco méně vyčnívat do stran, aby nedošlo k jejich poškození. Pokud hledáte kufr pro rodinu s dlouhou zárukou a oceníte také expandér k navýšení jeho objemu, bude tento model to pravé pro vás. V případě, že rádi oželíte expandér a dáte raději přednost nižší ceně, můžeme vám doporučit model Mia Toro M1015/3.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Heys xcase 2G | Hodnocení: 93,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Heys xcase 2G

Heys xcase 2G

3 900 Kč Orientační cena