Recenze kufru Heys Xtrak | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Heys Xtrak

v kategorii Střední kufry

Klady a zápory

  • Expandér
  • Vyšší hmotnost
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jednou ze zajímavostí kufru Heys Xtrak je jeho design. Kromě černého metalického provedení je k dostání i v rose gold variantě, která zaujme na první pohled. Cit pro detail projevili designéři přidáním krytek na rohy kufru, které jsou tak lépe chráněné proti poškození. Celý kufr je ale velmi odolný, je vyrobený z polykarbonátu, který se vyznačuje pružností, lehkostí a již zmíněnou odolností. O tom vypovídá i pětiletá záruka, která patřila v našem srovnání k těm delším. Našly se sice i modely se zárukou 10 let, obecně je ale běžnější záruka dva až tři roky. Rozměry kufru jsou pro střední velikost poměrně běžné, na výšku měří 66 cm, na šířku 45 cm a jeho hloubka je 29,5 cm. I přes poměrně lehký výrobní materiál patří s celkovou hmotností 4,8 kg k nejtěžším modelům v našem výběru, na vině může být mimo jiné přítomnost expandéru. Ostatní zavazadla jsou ale například o 1 kg lehčí, většina uživatelů tak vyšší hmotnost pravděpodobně ani nezaznamená.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Heys

Typ

Skořepinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

5

Výška (cm)

66

Šířka (cm)

45

Hloubka (cm)

29,5

Hmotnost (kg)

4,8

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Jak jsme již zmínili, součástí modelu Xtrak je i expandér, který umožňuje rozšířit objem kufru. Bohužel mu ale neubírá na hmotnosti, maximální váhu zavazadla si tak stále ještě musíte hlídat. Ostatní vybavení bývá u skořepinových kufrů zhruba stejné, drobné detaily ale zvyšují komfort používání tohoto modelu. Například teleskopická rukojeť a otočná kolečka jsou u kufrů v podstatě samozřejmostí, výrobce ale přidal k rukojeti gelové madlo a kolečka zapustil více do těla kufru, aby byla lépe chráněná proti uražení. Rukojeť je samozřejmě také vedená vnitřkem kufru, což je optimální řešení. Samozřejmě nesmí chybět ani kombinační a TSA zámek, které už jsou většinou u středních a větších kufrů samozřejmostí.

Vnitřní uspořádání

Kromě rukojeti ukryté pod podšívkou najdete uvnitř kufru Heys  také úložný prostor rozdělený klasicky na dvě poloviny. Jedna je oddělená látkovou přepážkou s několika kapsami, druhé dominují kompresní pásy a kapsa na uložení drobností. Látková přepážka i kompresní pruhy jsou v podstatě v každém skořepinovém kufru, kapsy už jsou bonus, který vám pomůže s lepší organizací.

Závěr

Pro začátek zmíníme hlavní nevýhodu kufru Heys Xtrak, kterou je jeho hmotnost. Ta bude špatnou zprávou pro cestovatele, kteří bojují o každý kilogram, pro běžné uživatele ale nemusí být právě ten 1 kg až tak podstatný. V ostatních ohledech už musíme kufr Heys jen chválit. Zaujme metalickým designovým provedením, potěší pětiletou zárukou i drobnými vylepšeními, jako je gelové madlo nebo vnitřní kapsy. Nepostrádá ani expandér či TSA zámek, budete s ním tak připravení na cestu takřka kamkoliv. Od nákupu tak může kromě hmotnosti odrazovat snad jen jeho cena. Pokud by vás zajímala o kilogram lehčí a pár set levnější varianta, doporučujeme prohlédnout i recenzi kufru March Bumper.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Heys Xtrak
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Heys Xtrak

Heys Xtrak

2 900 Kč Orientační cena