Menu

Recenze a srovnání March Daytona

v kategorii Střední kufry

Klady a zápory

  • Nízká hmotnost
  • Žádné zásadní nedostatky
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kufr značky March zaujme v první řadě originálním designem. Jeho skořepina je vyrobena z inovovaného polykarbonátu, který si při vysoké odolnosti zachovává neobvykle nízkou hmotnost. Při rozměrech 66x47x25 cm, tedy běžných mírách středně velkého zavazadla, je jeho hmotnost jen 3,4 kg. Některé skořepinové kufry přitom váží i přes 4 kg a váhou se tak blíží spíše lehčím textilním variantám. Pozitivně potom hodnotíme také pětiletou záruku. Na trhu sice najdete například i modely se zárukou na deset let, běžnější je ale stále ještě záruční lhůta dva až tři roky.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

March

Typ

Skořepinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

5

Výška (cm)

66

Šířka (cm)

47

Hloubka (cm)

25

Hmotnost (kg)

3,4

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Začneme-li v popisu vybavení kufru Daytona odspodu, v první řadě musíme zmínit kolečka, respektive dvojkolečka. Ta jsou otočná o 360° a s kufrem tak můžete pohodlně pohybovat do všech stran. Kolečka netrčí příliš do stran, ale ani nejsou zapuštěná v těle kufru, mohou být tedy o něco náchylnější k poškození během přepravy. K mobilitě kufru je nezbytností také rukojeť, v tomto případě hliníková, samozřejmě s aretací. Zabezpečit své věci můžete pomocí kombinačního zámku a pokud se chystáte například do USA, budete potřebovat také TSA zámek, který tomuto kufru nechybí.

Vnitřní uspořádání

Ve vnitřním uspořádání kufru March Daytona nenarazíte na nic neobvyklého, to ovšem není negativní zpráva, výrobce se zkrátka držel osvědčeného konceptu. V případě skořepinových kufrů to znamená dělení zavazadlového prostoru na dvě poloviny. Jednu polovinu odděluje textilní přepážka na zip, jejíž součástí je také síťovaná kapsa. Druhou polovinu fixují stahovací pruhy umístěné do kříže, které zafixují vaše oblečení. Rozepnutím podšívky kufru potom můžete vytvořit další dělící vrstvu.

Závěr

Pokud hledáte velmi odolný a zároveň lehký skořepinový kufr, bude model March Daytona pro vás to pravé. O jeho odolnosti svědčí pětiletá záruka, kterou výrobce poskytuje. Hmotností se potom blíží i textilním variantám obdobných rozměrů. Zároveň má tento model skvělý poměr kvality a ceny. V ostatních ohledech, jako je vybavení a vnitřní uspořádání, se drží osvědčených standardů, nenabídne ovšem nic neobvyklého. Vycestovat s ním můžete i do USA díky TSA zámku, pohybuje se na čtyřech otočných dvoukolečkách a vnitřní prostor je rozdělený na dvě poloviny s textilní přepážkou a stahovacími popruhy.

Pokud by vás zajímal například skořepinový kufr s expandérem, doporučujeme pročíst i recenzi modelu Heys Xtrak.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: March Daytona
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze March Daytona

March Daytona

2 300 Kč Orientační cena