Menu

Recenze a srovnání March Everest M

Doporučujeme Při nákupu v kategorii středních kufrů

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Velmi nízká hmotnost
  • Pětiletá záruka
  • Vyčnívající kolečka
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skořepinový kufr značky March zaujme hned dvěma výraznými pozitivy. Prvním je pětiletá záruka, druhým nízká hmotnost. Ačkoliv existují i kufry se zárukou deset let, většina výrobců se stále drží dvou až tříleté záruky a proto si prodloužení na pět let ceníme. Hmotnost 2,5 kg je potom výjimečně nízká na kufr těchto rozměrů, s podobnou hmotností se můžete setkat spíše u palubních zavazadel. Jak hmotnost, tak i záruka, jsou pochopitelně propojené s výrobním materiálem kufru. V případě tohoto kufru jde o kombinaci dvou velmi odolných a lehkých materiálů, ABS a polykarbonátu. Povrch kufru je navíc texturovaný a díky tomu odolnější vůči poškrábání. Na výšku měří kufr March 65 cm, na šířku 46 cm a jeho hloubka je 26 cm. Expandér není jeho součástí, rozměry modelu jsou proto finální.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka March
Typ Skořepinový
Materiál ABS/ Polykarbonát
Záruka (roky) 5
Výška (cm) 65
Šířka (cm) 46
Hloubka (cm) 26
Hmotnost (kg) 2,5
Expandér Ne
Počet koleček 4
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ano
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

Jak jsme již zmínili, na expandér u kufru March Everest nenarazíte, obecně ale nebývá u kufrů příliš běžný. Ze zaběhlých standardů naopak nic důležitého nepostrádá. Kufr je pojízdný díky čtyřem dvoukolečkům a teleskopickému madlu s aretací. Pro lepší manipulaci má také horní a boční madlo. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů kolečka tohoto kufru vcelku vyčnívají, což může zvýšit riziko jejich uražení. K zabezpečení pochopitelně nesmí chybět zámek, v tomto případě rovnou TSA kombinační zámek, díky kterému můžete bez obav cestovat například i do USA.

Vnitřní uspořádání

Stejně jako většina skořepinových kufrů, i model Everest se otevírá pomocí zipu na dvě poloviny. Uvnitř najdete textilní přepážku a kapsu na drobnosti, to jsou vcelku běžné prvky. Neobvyklé jsou ale dvoje stahovací popruhy, většina kufrů má popruhy pouze v jedné polovině, tento umožňuje lépe zafixovat věci v obou polovinách úložného prostoru.

Závěr

Snad jedinou drobností, kterou můžeme kufru March Everest vytknout, jsou lehce vyčnívající kolečka. Samozřejmě existují i modely s lepší výbavou či delší zárukou, obecně je ale tento model velmi dobrou volbou. Jeho hlavní výhodou je velmi nízká hmotnost, výrobce na něj navíc poskytuje pětiletou záruku.

Pokud by vás přece jen zajímal o něco pestřeji vybavený model, za zvážení stojí například kufr Heys Xtrak, který disponuje také expandérem.

2 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze March Everest M

March Everest M

2 300 Kč Orientační cena