Recenze kufru March Go-Go Bag | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání March Go-Go Bag

v kategorii Velké kufry

Klady a zápory

  • Záruka 5 let
  • Úchyty sportovní tašky
  • Nemá zámek
2 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nevíte, jestli dát přednost kufru nebo cestovní tašce? Model Go-Go od značky March představuje ideální kompromis mezi těmito dvěma zavazadly. Zepředu tento hybrid působí spíše jako sportovní taška, zezadu je ale od kufru k nerozeznání. Kufr Go-Go je vyrobený z odolného textilu a bude vhodný hlavně pro aktivnější jedince, kteří ocení úchyty k přenášení typické pro sportovní tašku. O životnosti kufru svědčí jeho neobvykle dlouhá záruka, výrobce za něj ručí po dobu pěti let. Pro textilní kufry je běžnější záruční lhůta dva až tři roky, jde tedy opravdu o společníka do nepohody.

Co se týče rozměrů, lehce netypická je hloubka kufru 41 cm, která v tomto případě přesahuje šířku 35 cm. U většiny kufrů to bývá naopak. Výška 71 cm není pro velké kufry nijak výjimečná, naopak, většina modelů má ještě pár centimetrů výšky navíc. Kufr potěší hmotností 3,5 kg, kterou bude při těchto rozměrech těžké překonávat. Například skořepinové modely této velikosti mívají cca 1 kg hmotnosti navíc, což nepotěší zejména cestovatele, kteří často bojují s hmotnostními limity.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

March

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

5

Výška (cm)

71

Šířka (cm)

35

Hloubka (cm)

41

Hmotnost (kg)

3,5

Expandér

Ne

Počet koleček

2

Kombinační zámek

Ne

TSA zámek

Ne

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

S kufrem March Go-Go můžete manipulovat nejen díky úchytům v přední části, ale také díky výsuvnému madlu s aretací a dvěma celogumovým kolečkům. Výhodou těchto koleček je jejich částečné zapuštění do těla kufru, díky kterému hrozí menší riziko uražení koleček při manipulaci na letišti. Zároveň je kufr stabilnější a zkrátka vám jen tak neujede. Kolečka ale nejsou otočná a zatáčení s kufrem tak může být trochu oříšek. Zmiňované madlo je kovové a vedené vnitřní částí kufru. Tím se lehce snižuje jeho objem, na druhou stranu je ale toto řešení bezpečnější a takřka eliminuje riziko poškození madla.

Kufr můžete přenášet jako sportovní tašku, například v horším terénu, nebo k jeho zvednutí použít polstrovaný úchyt v horní části. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů se v jeho případě nedočkáme bočního úchytu. Stejně tak u tohoto kufru nenajdeme kombinační ani TSA zámek, to je ale pro textilní modely naopak poměrně běžné. Pokud chcete kufr uzamknout, můžete přikoupit zámek, kterým se dají spojit jezdce zipu.

Vnitřní uspořádání

Pokud již máte nějaké zkušenosti s textilními kufry, jistě vás nepřekvapí otevírání pomocí horního víka, se kterým se setkáváme i u modelu Go-Go. Vnitřek kufru tvoří jedna velká komora se stahovacími popruhy, ve víku kufru potom najdeme další mělkou komoru na zip. Tyto úložné prostory jsou potom doplněné o jednu vnitřní kapsu na drobnosti a tři větší kapsy z vnějšku kufru. Výrobce tak vychází vstříc všem uživatelům, kteří si potrpí na přehledné uspořádání a chtějí mít například důležité dokumenty snadno dostupné i bez otevírání kufru.

Závěr

Kufr March Go-Go zaujme na první pohled zejména svým netypickým vzhledem, který evokuje sportovní tašku. Vnitřním uspořádáním, vyztuženým tělem a pojízdným systémem už se ale od běžných textilních kufrů nijak neliší. Jeho „taškovou“ část tak oceníte zejména v horším terénu, se kterým by si dvě kolečka kufru nemusela moc dobře poradit. Velkým plusem potom zůstává neobvykle dlouhá záruční lhůta 5 let. Kufr má dobře řešené úložné prostory se stahovacími popruhy a dostatkem kapes.

Zapuštěné madlo a kolečka by měly úspěšně odolat i nešetrnému zacházení na letišti a spolu s dlouhou zárukou tak máte víceméně jistotu, že vám kufr nějaký ten rok vydrží. Jako nevýhodu můžeme zmínit snad jen chybějící zámek, některým uživatelům také nemusí vyhovovat pouze dvě kolečka. Doporučit jej můžeme dobrodruhům, kteří si v náročném terénu rádi přehodí kufr přes rameno jako tašku, i běžným uživatelům, kteří zkrátka hledají trvanlivý kousek za příznivou cenu. Pokud naopak hledáte o něco tradičnější řešení, které má i zámek a čtyři kolečka, můžeme vám doporučit například kufr Mia Toro M1015/3.

2 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: March Go-Go Bag
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze March Go-Go Bag

March Go-Go Bag

2 100 Kč Orientační cena