Recenze kufru March Gotthard | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání March Gotthard

v kategorii Malé/palubní kufry

Klady a zápory

  • Záruka 5 let
  • Nízká hmotnost
  • Cena
2 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

U kufru Gotthard od značky March musíme v první řadě vyzdvihnout jeho záruční lhůtu. Výrobce na něj poskytuje záruku pět let, což je u příručních zavazadel poměrně neobvykle dlouhá doba. Nejběžnější záruka je dva nebo tři roky, koupě tohoto kufru tedy představuje opravdu dlouhodobou investici. Povrch kufru je strukturovaný, což zvyšuje jeho pružnost a odolnost vůči poškození. Kufr je z Polypropylenu, který je nejen extrémně odolný, ale hlavně také lehký. Hmotností 2,2 kg se tak tento model blíží spíše textilním kufrům a určitě potěší každého, kdo se pere s váhovými limity leteckých společností. Rozměrově se drží parametrů běžných pro palubní zavazadla, tedy výšky 55 cm, šířky 40 cm a hloubky 20 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

March

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

5

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

2,2

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Jelikož je kufr March Gotthard skořepinový, nedá se počítat s expandérem, ten navíc není příliš běžný ani u palubních zavazadel. Co je ale naopak nezbytné, jsou kolečka a madlo. Kufr Gotthard stojí na čtyřech velkých dvojkolečkách, která zaručují stabilitu a hladký pojezd, u příručních kufrů často najdeme spíše menší kolečka. Madlo kufru je hliníkové, což je poměrně běžné, nechybí mu ani aretace. Vedení madla vnitřkem kufru je v současnosti nejpopulárnější a také nejbezpečnější způsob. Když už mluvíme o bezpečnosti, součástí kufru je také kombinační TSA zámek. Ten je samozřejmě důležitý hlavně u větších kufrů a pro palubní zavazadla není nezbytností, rozhodně ale neuškodí.

Vnitřní uspořádání

V případě vnitřního uspořádání kufr Gotthard asi nikoho nepřekvapí, najdete v něm přesně to, co byste od skořepinového kufru čekali. Otevírá se tedy pomocí zipu na dvě poloviny, z nichž jedna obsahuje stahovací popruhy pro lepší zafixování oblečení. Ty jsou vedené do kříže, což je asi nejpoužívanější varianta. Druhou polovinu odděluje látková příčka na zip. U kufru najdete jednu kapsu na zip, pro uložení drobností. Další zip je potom v podšívce kufr, dostanete se díky němu k madlu, popřípadě můžete podšívku využít jako další dělící příčku.

Závěr

Kouzlo kufru March Gotthard spočívá hlavně v jeho odolnosti a životnosti. Je vyrobený z Polypropylenu, má žebrovaný a strukturovaný povrch, nechybí mu ani velká kolečka a TSA zámek. Pokud necestujete příliš často a na kufr nekladete vysoké nároky, bude pro vás investice do tohoto modelu nejspíš zbytečná a vhod vám přijde spíše některá levnější varianta, například kufr Travelite Cabin. Pro všechny náročnější uživatele, kteří hledají nestárnoucí kvalitu a reprezentativní vzhled ale bude tento kufr vynikající volbou.

2 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: March Gotthard
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze March Gotthard

March Gotthard

2 100 Kč Orientační cena