Menu

Recenze a srovnání Mia Toro M1015/3

v kategorii Velké kufry

Klady a zápory

  • Poměr cena/výkon
  • Záruka 10 let
  • Žádné zásadní nedostatky
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jedním z pozitiv, které musíme u kufru Mia Toro vyzdvihnout, je desetiletá záruka. S tou se zpravidla setkáme u zavazadel o tisíc až několik tisíc korun dražších a jde proto o velké plus. Tento skořepinový kufr je vyrobený ze speciální sloučeniny Armo-tech a zajímavostí je povrch micro-diamond, který zvyšuje odolnost kufru vůči poškrábání. Obecně jsou v tomto směru modely se strukturovaným povrchem odolnější než lesklé varianty a škrábance jsou na nich také méně vidět. Rozměry tohoto italsko-amerického zavazadla jsou pro velké kufry poměrně běžné, snad jen výška 78 cm patří k malinko větším. Šířka kufru je 53 cm a hloubka 29,5 cm. Nijak neobvyklá není ani hmotnost 4,7 cm. Lehčí jsou v těchto rozměrech pouze textilní kufry, popřípadě skořepinové modely z unikátních materiálů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Mia Toro

Typ

Skořepinový

Materiál

Armor-tech

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

78

Šířka (cm)

53

Hloubka (cm)

29,5

Hmotnost (kg)

4,7

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Kufr Mia Toro není vybavený expandérem, na ten ale u skořepinových kufrů narazíme spíše výjimečně. Nechybí mu ovšem nezbytné prvky, jako jsou kolečka a madlo. Tento model má kolečka čtyři, všechna otočná o 360°. Díky tomu s ním můžete snadno hýbat všemi směry. Kolečka sice nejsou zapuštěná do těla kufru, ale ani příliš netrčí do stran. To by sice zvýšilo stabilitu kufru, ale čím více kolečka vyčnívají, tím větší je riziko, že vám je na letišti urazí. Madlo kufru je gelové, což je sice drobný detail, při tahání těžšího zavazadla ale potěší. V horní a boční části kufru jej doplňují plastové úchyty pro přenášení kufru. Výhodou je vedení madla uvnitř kufru, pod jeho podšívkou, díky kterému nehrozí jeho poškození. O bezpečí obsahu kufru se stará kombinační zámek, který je doplněný také TSA zámkem, bez kterého se neobejdete, pokud cestujete například do USA.

Vnitřní uspořádání

U velkého kufru se pochopitelně neobejdete bez stahovacích popruhů, které udrží obsah na svém místě, nesmí tedy chybět ani u modelu značky Mia Toro. Kufr se otevírá na dvě poloviny, v jedné jsou již zmíněné stahovací popruhy, druhá je krytá textilní příčkou na zip, ve které je kapsa na drobnosti. Žádné další kapsy už u kufru nenajdete. Vnitřní uspořádání kufru je tedy zcela standardní, neurazí, ale ani ničím nepřekvapí. Pokud by vás zajímal model s větším množstvím kapes, můžete se podívat například na kufr March Go-Go Bag, který v sobě zahrnuje i výhody sportovní tašky.

Závěr

Ve většině ohledů je model Mia Toro M1015/3 zkrátka dobrý skořepinový kufr za relativně příznivou cenu. Jeho hlavní výhodou je ale záruka 10 let, která není samozřejmostí ani u výrazně dražších konkurenčních modelů. Celkové zpracování kufru dlouhodobému používání nahrává, strukturovaný povrch lépe odolá škrábancům, vnitřkem vedené madlo ustojí i nějaké to pohazování na letišti a ani otočná kolečka nevyčnívají tak, že by si přímo říkala o poničení. Kombinace velmi dlouhé záruky, poměrně dostupné ceny a vlastností typických pro kvalitní kufr dělají z tohoto modelu variantu s optimálním poměrem ceny ku výkonu, kterou můžeme doporučit takřka komukoliv.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mia Toro M1015/3
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mia Toro M1015/3

Mia Toro M1015/3

2 800 Kč Orientační cena