Menu

Recenze a srovnání Mia Toro M1300/3-S

v kategorii Malé/palubní kufry

Klady

  • Desetiletá záruka
  • Sklopná kolečka
  • Expandér

Zápory

  • Vyšší hmotnost
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Nespornou výhodou kufrů značky Mia Toro je jejich desetiletá záruka. S tou se v běžných cenových kategoriích příliš nesetkáte, zpravidla mají kufry dvouletou, případně pětiletou záruku. Kufr je vyrobený z odolného patentovaného materiálu Armor-tech. S hmotností 4,1 kg bohužel nepatří k nejlehčím a pokud míváte problém s dodržením váhového limitu, možná pro vás bude vhodnější některý z lehčích modelů. Na vyšší hmotnosti se nepochybně podílejí i rozměry kufru, zejména výška je o něco větší, než by se dalo u palubního zavazadla předpokládat. Kufr Mia Toro má ovšem jeden trik v rukávu, tím jsou sklápěcí kolečka. Po jejich sklopení kufr odpovídá rozměrovým standardům pro palubní zavazadla, kolečka jsou navíc lépe zabezpečena proti poškození.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Mia Toro

Typ

Skořepinový

Materiál

Armor-tech

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

60

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

24

Hmotnost (kg)

4,1

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Díky sklápěcím kolečkům a větší výšce kufru získáte o něco více úložného prostoru, ten navíc můžete rozšířit pomocí expandéru. Díky tomu je kufr Mia Toro originálním hybridem mezi palubním a středně velkým kufrem a můžete jej využít jako příruční zavazadlo i odbavený kufr. Pokud zvolíte druhou možnost, vhod vám pravděpodobně přijde i kombinační TSA zámek, který není u palubních modelů zcela běžný. O kolečkách jsme se již zmínili, kufr má rovnou čtyři a také teleskopické madlo s gelovou rukojetí a vrchní i boční madlo pro lepší manipulaci.

Vnitřní uspořádání

Nakolik je exteriér tohoto kufru originální, vnitřkem už vás nijak zvlášť nepřekvapí. Při otevření kufru získáte dvě poloviny, jednu se stahovacími popruhy do kříže, druhou oddělenou látkovou přepážkou s kapsou na zip. Pokud jste zvyklí na skořepinové kufry, bude vám toto řešení vyhovovat.

Závěr

Skořepinový kufr Mia Toro M1300/3-S má hned několik originálních prvků, které umožňují rozšíření jeho kapacity a vy tak v podstatě získáte palubní a středně velký kufr v jednom. Patří mezi ně prodloužená výška, sklopná kolečka a expandér. Dalšími výhodami jsou TSA zámek a desetiletá záruka. Jedinou větší nevýhodou je hmotnost kufru, která je na palubní zavazadlo poměrně vysoká.

Pokud hledáte lehčí variantu, u které vám nehrozí překročení váhového limitu, doporučujeme zvolit některý z odlehčených kufrů, například model Travelite Cabin.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mia Toro M1300/3-S
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mia Toro M1300/3-S

Mia Toro M1300/3-S

2 000 Kč Orientační cena