Recenze a srovnání Mia Toro Sacco

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii palubních kufrů

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Expandér

TSA zámek

Záruka 10 let

Zápory:

Vyšší hmotnost

2 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

U palubního kufru značky Mia Toro musíme v první řadě zdůraznit jeho záruku, 10 let je totiž pro palubní zavazadla opravdu neobvyklá doba. Dokonce i u větších kufrů bývá záruka zpravidla mezi 2 a 5 lety. Druhým neobvyklým prvkem je expandér, se kterým se opět u palubních zavazadel zpravidla nesetkáte. Expandér umožňuje zvětšení objemu až o 25 %, ovšem nedoporučujeme kufr takto plnit na maximum, mohl by být problém s maximálními rozměry pro palubní zavazadlo (rozměry je dobré dopředu zkontrolovat, u různých aerolinek se liší).

Bez využití expandéru měří kufr 55 cm na výšku, 35 cm na šířku a jeho hloubka je 23 cm. Za slabinu můžeme označit hmotnost kufru 3 kg, která patřila v kategorii palubních zavazadel k nejvyšším. Co se týče materiálu, kufr je vyrobený ze speciálního materiálu Armor-tech, který je pro tuto značku typický. Povrch svým vzhledem poměrně neobvykle napodobuje kůži, pokud tedy hledáte designově originální model, možná je tento kufr pro vás to pravé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Mia Toro
Typ  Skořepinový
Materiál  Armor-tech
Záruka (roky)  10
Výška (cm) 55
Šířka (cm) 35
Hloubka (cm) 23
Hmotnost (kg) 3
Expandér  Ano
Počet koleček  4
Kombinační zámek  Ano
TSA zámek  Ano
Rukojeť s aretací  Ano

Vybavení

Kromě zmíněného expandéru je kufr Mia Toro vybaven i dalšími prvky, které se postarají o dostatečnou mobilitu a variabilitu zavazadla. Patří mezi ně v první řadě čtyři otočná kolečka a teleskopická rukojeť s aretací. Pro větší komfort je madlo rukojeti gelové, kufr navíc můžete i poponést za horní nebo boční úchyt. Teleskopický systém je vedený vnitřkem kufru pod podšívkou, toto populární řešení ochrání rukojeť před uražením. Ani kolečka kufru nijak zvlášť nepřečuhují a měla by tak být v bezpečí. U příručního zavazadla se navíc přece jen předpokládá, že s ním budete manipulovat hlavně vy sami.

Zavírání kufru je zcela standardní, tedy pomocí zipu. Jezdce zipu můžete zaklapnout do kombinačního zámku, jehož součástí je další prvek, se kterým se u palubních zavazadel ne vždy setkáte, a to TSA zámek. Díky TSA zámku se dá kufr bezpečně otevřít při celní kontrole a vy jej tak můžete použít i jako odbavené zavazadlo například při cestě do USA a dalších zemí.

Vnitřní uspořádání

Ačkoliv má kufr Mia Toro pár prvků, které nejsou pro palubní zavazadla běžné, vnitřním uspořádáním už nijak nepřekvapí a drží se osvědčené klasiky dělení na dvě poloviny. V jedné najdete pružné křížové popruhy, které udrží oblečení na svém místě. Druhá polovina je oddělená textilní přepážkou se síťovanou kapsou pro uložení drobností. Některé kufry mívají navíc například ještě malou kapsičku, toto dělení je ale zcela dostačující.

Závěr

Jediným nedostatkem, na který jsme při hodnocení palubního kufru Mia Toro Sacco narazili, je jeho hmotnost, nepatří zkrátka k nejlehčím modelům. V ostatních ohledech ale kufr obstál více než dobře. Překvapivá je záruční lhůta 10 let, stejně tak přítomnost expandéru a TSA zámku. Kufr tak můžete využít nejen jako palubní, ale i odbavené zavazadlo při jakémkoliv letu. Jeho vnitřní uspořádání je zcela standardní, je vybavený čtyřmi otočnými kolečky a vnitřkem vedenou rukojetí, k perfektní mobilitě mu tedy nic nechybí. Designově zajímavý je potom povrch imitující kůži, díky které bude toto zavazadlo dostatečně reprezentativní nejen na dovolenou, ale i na služební cestu. Kromě hmotnosti tak v podstatě jedinou nevýhodou kufru může být jeho cena, která nepatří k nejnižším. Jako dostupnější variantu tak můžeme doporučit například kufr Cities T-125/3, u kterého už se ale nedočkáte expandéru ani TSA zámku.

Další recenze

Kompletní porovnání