Recenze kufru Mia Toro Sacco | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Mia Toro Sacco

v kategorii Malé/palubní kufry

Klady

  • Expandér
  • TSA zámek
  • Záruka 10 let

Zápory

  • Vyšší hmotnost
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

U palubního kufru značky Mia Toro musíme v první řadě zdůraznit jeho záruku, 10 let je totiž pro palubní zavazadla opravdu neobvyklá doba. Dokonce i u větších kufrů bývá záruka zpravidla mezi 2 a 5 lety. Druhým neobvyklým prvkem je expandér, se kterým se opět u palubních zavazadel zpravidla nesetkáte. Expandér umožňuje zvětšení objemu až o 25 %, ovšem nedoporučujeme kufr takto plnit na maximum, mohl by být problém s maximálními rozměry pro palubní zavazadlo (rozměry je dobré dopředu zkontrolovat, u různých aerolinek se liší).

Bez využití expandéru měří kufr 55 cm na výšku, 35 cm na šířku a jeho hloubka je 23 cm. Za slabinu můžeme označit hmotnost kufru 3 kg, která patřila v kategorii palubních zavazadel k nejvyšším. Co se týče materiálu, kufr je vyrobený ze speciálního materiálu Armor-tech, který je pro tuto značku typický. Povrch svým vzhledem poměrně neobvykle napodobuje kůži, pokud tedy hledáte designově originální model, možná je tento kufr pro vás to pravé.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Mia Toro

Typ

Skořepinový

Materiál

Armor-tech

Záruka (roky)

10

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

35

Hloubka (cm)

23

Hmotnost (kg)

3

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Kromě zmíněného expandéru je kufr Mia Toro vybaven i dalšími prvky, které se postarají o dostatečnou mobilitu a variabilitu zavazadla. Patří mezi ně v první řadě čtyři otočná kolečka a teleskopická rukojeť s aretací. Pro větší komfort je madlo rukojeti gelové, kufr navíc můžete i poponést za horní nebo boční úchyt. Teleskopický systém je vedený vnitřkem kufru pod podšívkou, toto populární řešení ochrání rukojeť před uražením. Ani kolečka kufru nijak zvlášť nepřečuhují a měla by tak být v bezpečí. U příručního zavazadla se navíc přece jen předpokládá, že s ním budete manipulovat hlavně vy sami.

Zavírání kufru je zcela standardní, tedy pomocí zipu. Jezdce zipu můžete zaklapnout do kombinačního zámku, jehož součástí je další prvek, se kterým se u palubních zavazadel ne vždy setkáte, a to TSA zámek. Díky TSA zámku se dá kufr bezpečně otevřít při celní kontrole a vy jej tak můžete použít i jako odbavené zavazadlo například při cestě do USA a dalších zemí.

Vnitřní uspořádání

Ačkoliv má kufr Mia Toro pár prvků, které nejsou pro palubní zavazadla běžné, vnitřním uspořádáním už nijak nepřekvapí a drží se osvědčené klasiky dělení na dvě poloviny. V jedné najdete pružné křížové popruhy, které udrží oblečení na svém místě. Druhá polovina je oddělená textilní přepážkou se síťovanou kapsou pro uložení drobností. Některé kufry mívají navíc například ještě malou kapsičku, toto dělení je ale zcela dostačující.

Závěr

Jediným nedostatkem, na který jsme při hodnocení palubního kufru Mia Toro Sacco narazili, je jeho hmotnost, nepatří zkrátka k nejlehčím modelům. V ostatních ohledech ale kufr obstál více než dobře. Překvapivá je záruční lhůta 10 let, stejně tak přítomnost expandéru a TSA zámku. Kufr tak můžete využít nejen jako palubní, ale i odbavené zavazadlo při jakémkoliv letu. Jeho vnitřní uspořádání je zcela standardní, je vybavený čtyřmi otočnými kolečky a vnitřkem vedenou rukojetí, k perfektní mobilitě mu tedy nic nechybí. Designově zajímavý je potom povrch imitující kůži, díky které bude toto zavazadlo dostatečně reprezentativní nejen na dovolenou, ale i na služební cestu. Kromě hmotnosti tak v podstatě jedinou nevýhodou kufru může být jeho cena, která nepatří k nejnižším. Jako dostupnější variantu tak můžeme doporučit například kufr Cities T-125/3, u kterého už se ale nedočkáte expandéru ani TSA zámku.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mia Toro Sacco
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mia Toro Sacco

Mia Toro Sacco

2 000 Kč Orientační cena