Menu

Recenze a srovnání Paklite Rocco

v kategorii Velké kufry

Klady a zápory

  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Chybí kombinační a TSA zámek
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Textilní kufr Paklite Rocco představuje cenově dostupnou variantu pro méně časté cestování. Je vyrobený z polyesteru a můžete v jeho případě počítat s dvouletou zárukou, která je pro kufry poměrně standardní. Potěší zejména nízkou hmotností. Váží pouze 3,9 kg, což je hmotnost typická spíše pro středně velké kufry. Z velkých kufrů v našem výběru je tedy jeden z nejlehčích, což vám umožňuje zabalit více věcí a nepřesáhnout váhový limit. Co se týče rozměrů, výška kufru je 71 cm, šířka 45 cm a hloubka 27 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Paklite

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

71

Šířka (cm)

45

Hloubka (cm)

27

Hmotnost (kg)

3,9

Expandér

Ne

Počet koleček

2

Kombinační zámek

Ne

TSA zámek

Ne

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Výbava kufru Rocco nepatří k nejpestřejším. Tento model je samozřejmě pojízdný, a to na dvou kolečkách. Není tedy pohyblivý do všech stran, na druhou stranu je ale stabilní, když jej postavíte na jedno místo, a dvě kolečka bývají méně náchylná k poškození při nešetrném zacházení na letišti. Před tím by kufr měly ochránit také zpevněné rohy. Nechybí mu ani madlo s aretací, díky které jej můžete zafixovat ve vhodné poloze, a také jeden horní a jeden boční úchyt na případné přenášení. Co u tohoto modelu ovšem nenajdeme, je kombinační nebo dokonce TSA zámek. U některých prodejců je součástí balení přídavný zámek, ale není tomu tak vždy. V případě zájmu tedy může být potřeba jej dokoupit.

Vnitřní uspořádání

Kufr Paklite Rocco se otevírá klasicky pomocí vrchního víka. Uvnitř najdeme stahovací popruhy, které jsou umístěné paralelně. V dnešní době jsou obvyklejší variantou popruhy umístěné do kříže a my ji považujeme za trochu efektivnější, i paralelní popruhy ale jistě splní svůj účel. Nemusíte se samozřejmě omezovat jen na hlavní komoru kufru, jeho součástí jsou také dvě vnější kapsy a přihrádka na košile, kterou najdete ve víku.

Závěr

Již při pohledu na cenu musí být poměrně jasné, že kufr Paklite Rocco nepatří k nejvybavenějším ani nejodolnějším modelům. Pokud tedy hledáte zavazadlo na časté cestování a náročnější podmínky, doporučujeme zvážit některý z dražších modelů. Tento kufr je vhodnou variantou spíše pro rodiny, kterým poslouží jednou dvakrát ročně na dovolenou, nebo pro méně náročné uživatele, kteří jej využijí například při cestování na kratší vzdálenosti. Pokud hledáte cenově dostupný, ale stále kvalitní model, bude pro vás tato varianta vhodná. Je ale třeba spokojit se s některými kompromisy, například absencí kombinačního zámku. Jestliže hledáte přece jen o něco lépe vybavené zavazadlo, můžeme vám doporučit například skořepinový model March Vienna.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Paklite Rocco
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Paklite Rocco

Paklite Rocco

1 400 Kč Orientační cena