Recenze kufru Titan Compax 4w S | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Titan Compax 4w S

91,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Malé/palubní kufry

Klady

  • TSA zámek
  • USB port a kabel
  • Propracovaný interiér

Zápory

  • Nemá expandér
  • Lehce nadprůměrná hmotnost
  • Vyšší cena
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kufr Titan Compax 4W S na první pohled zaujme převážně svým příslušenstvím. Disponuje USB portem, do kterého můžete připojit mobilní telefon. Ten se bude nabíjet, když jej integrovaným kabelem uvnitř kufru spojíte s powerbankou. Tato možnost nabíjení přes stěnu kufru sice není výjimkou, v době srovnání (březen 2020) ji však měly jen kufry ve vyšších cenových kategoriích.    

Titan Compax 4W S má propracovaný interiér, na zipem uzavíratelných kapsách najdete například přihrádku na složené košile, která zajistí, že si oblečení udrží tvar. O bezpečnost vašich věcí se postará možnost uzamčení. Kufr je vyroben z pevného polypropylenu, materiál je navíc zesílen v rozích, aby se zabránilo poškození.

Se svými rozměry 55 x 37 x 23 cm je vhodný jako palubní zavazadlo pro většinu aerolinek. Předností je také jeho pětiletá záruka, což je spíš nadprůměrná hodnota. Jeho hmotnost 2,9 kg je průměrná až lehce nadprůměrná. Najdou se i lehčí modely, nejde ale zároveň o nejtěžší palubní kufr, který jsme ve srovnání měli.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

5

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

37

Hloubka (cm)

23

Hmotnost (kg)

2,9

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Hlavní předností, kterou se odlišuje od námi porovnávaných kufrů, je již zmiňovaná možnost zapojit uvnitř kufru powerbanku do kabelu vedoucího na povrch, který vám USB portem umožní dobíjet váš telefon. Dále na kufru najdete kombinační i TSA zámek, druhý zmiňovaný využijete při cestování za oceán, při letištních kontrolách jej může celní správa otevřít i bez vaší přítomnosti, nedojde tak k poškození kufru. O dobrou manipulaci se postarají čtyři dvojitá kolečka. Pro zvýšení pohodlí na cestách je madlo potažené gumou, na boku kufru nechybí ani užitečný detail v podobě jmenovky.

Vnitřní uspořádání

Kufr je dvojitým zipem rozdělen na poloviny. Jednu tvoří uzavíratelná přihrádka na zip, na níž jsou integrované dvě malé také uzavíratelné kapsy na drobnosti. Ve druhé polovině je uchycení obsahu řešeno nastavitelnými popruhy. Přidaný široký pás na suchý zip umožňuje vložit složené košile a zabraňuje jejich pomačkání. 

Klady a zápory

Výhodou kufru Titan je rozhodně možnost nabíjení menších zařízení pomocí USB. Je také vybaven TSA zámkem, takže jej můžete použít i jako zavazadlo k odbavení. O jeho odolnosti potom svědčí prodloužená záruka na pět let. Zásadní nevýhody jsme na tomto modelu hledali těžko. Negativem může být snad jen hmotnost modelu, která není jedna z nejnižších, zároveň ale nejde ani o žádné dramatické číslo. Každému také nemusí vyhovovat cena.

Závěr

Tento kufr z odolného materiálu potěší všechny, kteří chtějí mít jistotu, že obsah jejich kufru nepřijde k újmě. O to se postará pevný polypropylen se zesílenou vrstvou na bocích, také však kombinační a TSA zámek a v neposlední řadě interiér kufru s mnoha kapsami. Kufr nabízí možnost dobíjení vašeho telefonu přes USB port, ke kterému uvnitř připojíte powerbanku. Tento detail jistě využijete při delších cestách.

Pokud je však pro vás cena příliš vysoká, doporučíme vám levnější model Travelite Cabin, který však není tak propracovaný, je totiž látkový, chybí mu TSA zámek i USB port.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Titan Compax 4w S | Hodnocení: 91,5 %
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan Compax 4w S

Titan Compax 4w S

2 000 Kč Orientační cena