Menu

Recenze a srovnání Titan Limit

Již se neprodává Při nákupu v kategorii palubních kufrů

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Záruka 3 roky
  • Pogumované madlo
  • Vyšší cena
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jak již jeho název napovídá, kufr Titan Limit vás nezklame ani v krajních situacích. Je vyrobený z odolného polypropylenu, který představuje skvělou kombinaci nízké hmotnosti a odolnosti. Obavy z prasknutí nebo proražení skořepiny kufru jsou tak již minulostí. Díky tomu se výrobce nebál dát na tento model záruku tři roky, zatímco pro většinu příručních zavazadle je běžná záruční doba o rok kratší. Rozměry kufru jsou typické pro palubní zavazadlo, tedy výška 55 cm, šířka 39 cm a hloubka 20 cm. Hmotnost 2,9 kg je oproti dalším kufrům v našem výběru maličko vyšší, stále jde ale o poměrně lehký kufr.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Titan
Typ Skořepinový
Materiál Polypropylen
Záruka (roky) 3
Výška (cm) 55
Šířka (cm) 39
Hloubka (cm) 20
Hmotnost (kg) 2,9
Expandér Ne
Počet koleček 4
Kombinační zámek Ano
TSA zámek Ano
Rukojeť s aretací Ano

Vybavení

Snadná manipulace s kufrem je zaručená díky čtyřem ložiskovým dvoukolečkům otočným o 360° a výsuvnému madlu. Kolečka jsou pogumovaná a umístěná na rozích kufru, což přináší pohodlnější manipulaci a větší stabilitu. Na druhou stranu ale také hrozí větší riziko jejich uražení, to by ovšem u příručního zavazadla neměl být takový problém.

Rukojeť kufru je polohovatelná a má pogumované madlo, které poskytuje komfortní uchopení a nebude proklouzávat. Vede z vnitřní strany zavazadla, a tak se nemusíte bát jeho poškození. Kufr se zapíná na zip a oba jezdce zipu můžete zacvaknout do kombinačního TSA zámku, který se postará o bezpečí vašich věcí. Zaoblené rohy a žebrovaný povrch dodávají kufru na odolnosti vůči oděrkám a dalším poškozením.

Vnitřní uspořádání

Jak bývá u skořepinových kufrů obvyklé, i varianta Titan Limit se otevírá na dvě poloviny. Jedna je oddělená látkovou přepážkou, součástí druhé jsou kompresní pásy, které udrží vaše oblečení na jednom místě. Součástí kufru je také menší kapsička na kosmetiku či drobnosti, výrobce přidal také adresní štítek. Ten je samozřejmě užitečnější spíše u podpalubních kufrů, ani v případě kabinového zavazadla ale určitě není na škodu.

Závěr

Kufr Titan Limit patří zcela jistě k zavazadlům pro náročné. Díky kvalitnímu materiálu a promyšlenému designu obstojí i v nepříznivých podmínkách. Manipulace s tímto skořepinovým kufrem je radost, díky čtyřem kolečkům a pogumovanému madlu. Nechybí mi ani TSA zámek a efektivní vnitřní uspořádání. Model Limit můžeme doporučit všem cestovatelům, kteří kufr používají velmi často, v různých dopravních prostředcích a také v situacích, kdy s ním není nakládáno zrovna šetrně.

S tímto kufrem se nemusíte bát, že vám na letišti praskne, nebo z něj něco upadne. Pro řadu uživatelů ale může být investice několika tisíc do příručního zavazadla příliš vysoká. Zejména pokud cestujete spíše jednou za čas, bude pro vás pravděpodobně výhodnější některý z levnějších kufrů, například model SuitSuit Caretta.

2 700 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Titan Limit

Titan Limit

2 700 Kč Orientační cena