Menu

Recenze a srovnání Titan Limit

v kategorii Malé/palubní kufry

Klady a zápory

  • Záruka 3 roky
  • Pogumované madlo
  • Vyšší cena
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jak již jeho název napovídá, kufr Titan Limit vás nezklame ani v krajních situacích. Je vyrobený z odolného polypropylenu, který představuje skvělou kombinaci nízké hmotnosti a odolnosti. Obavy z prasknutí nebo proražení skořepiny kufru jsou tak již minulostí. Díky tomu se výrobce nebál dát na tento model záruku tři roky, zatímco pro většinu příručních zavazadle je běžná záruční doba o rok kratší. Rozměry kufru jsou typické pro palubní zavazadlo, tedy výška 55 cm, šířka 39 cm a hloubka 20 cm. Hmotnost 2,9 kg je oproti dalším kufrům v našem výběru maličko vyšší, stále jde ale o poměrně lehký kufr.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Skořepinový

Materiál

Polypropylen

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

39

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

2,9

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Snadná manipulace s kufrem je zaručená díky čtyřem ložiskovým dvoukolečkům otočným o 360° a výsuvnému madlu. Kolečka jsou pogumovaná a umístěná na rozích kufru, což přináší pohodlnější manipulaci a větší stabilitu. Na druhou stranu ale také hrozí větší riziko jejich uražení, to by ovšem u příručního zavazadla neměl být takový problém.

Rukojeť kufru je polohovatelná a má pogumované madlo, které poskytuje komfortní uchopení a nebude proklouzávat. Vede z vnitřní strany zavazadla, a tak se nemusíte bát jeho poškození. Kufr se zapíná na zip a oba jezdce zipu můžete zacvaknout do kombinačního TSA zámku, který se postará o bezpečí vašich věcí. Zaoblené rohy a žebrovaný povrch dodávají kufru na odolnosti vůči oděrkám a dalším poškozením.

Vnitřní uspořádání

Jak bývá u skořepinových kufrů obvyklé, i varianta Titan Limit se otevírá na dvě poloviny. Jedna je oddělená látkovou přepážkou, součástí druhé jsou kompresní pásy, které udrží vaše oblečení na jednom místě. Součástí kufru je také menší kapsička na kosmetiku či drobnosti, výrobce přidal také adresní štítek. Ten je samozřejmě užitečnější spíše u podpalubních kufrů, ani v případě kabinového zavazadla ale určitě není na škodu.

Závěr

Kufr Titan Limit patří zcela jistě k zavazadlům pro náročné. Díky kvalitnímu materiálu a promyšlenému designu obstojí i v nepříznivých podmínkách. Manipulace s tímto skořepinovým kufrem je radost, díky čtyřem kolečkům a pogumovanému madlu. Nechybí mi ani TSA zámek a efektivní vnitřní uspořádání. Model Limit můžeme doporučit všem cestovatelům, kteří kufr používají velmi často, v různých dopravních prostředcích a také v situacích, kdy s ním není nakládáno zrovna šetrně.

S tímto kufrem se nemusíte bát, že vám na letišti praskne, nebo z něj něco upadne. Pro řadu uživatelů ale může být investice několika tisíc do příručního zavazadla příliš vysoká. Zejména pokud cestujete spíše jednou za čas, bude pro vás pravděpodobně výhodnější některý z levnějších kufrů, například model SuitSuit Caretta.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Titan Limit
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan Limit

Titan Limit

2 700 Kč Orientační cena