Menu

Recenze a srovnání Titan Spotlight Soft 4W S

v kategorii Malé/palubní kufry

Klady a zápory

  • Záruka 3 roky
  • TSA zámek
  • Žádné zásadní nedostatky
1 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Textilní palubní kufr od značky Titan zaujme v první řadě prodlouženou zárukou na 3 roky. Některé modely mají sice záruku i 5 či dokonce 10 let, stále jde ale o konkurenční výhodu vůči kufrům se standardní dvouletou zárukou. Stejně jako většina textilních modelů, i tento je vyrobený z odolného polyesteru. Rozměrově odpovídá standardům pro palubní zavazadla, jeho hmotnost 2,5 kg je jedna z nižších. Existují i kufry s hmotností pod 2 kg, naproti tomu skořepinové modely často přesáhnout i 3 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

55

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

21

Hmotnost (kg)

2,5

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Kromě záruky musíme u kufru Sotlight pochválit i kombinační TSA zámek, ten nebývá u palubních modelů zcela samozřejmostí. Díky tomu můžete s tímto kufrem bez obav cestovat třeba do USA, a to i jako s odbaveným zavazadlem. K pohybu kufru dopomáhají čtyři kolečka, manipulace s ním je tak snazší než v případě dvoukolečkových modelů. Samozřejmě nesmí chybět ani teleskopická rukojeť s aretací. Kufr nemá expandér, pokud jej ale plánujete používat primárně jako palubní zavazadlo, pravděpodobně vám nebude tato součást chybět, vzhledem k omezeným rozměrům pro palubní kufry.

Vnitřní uspořádání

Jak je pro textové kufry standardní, i model Spotlight se otevírá pomocí horního víka. Zda najdete i několik kapes, do kterých můžete uložit dokumenty a další nezbytnosti, které je třeba mít vždy po ruce. Uvnitř najdete jeden spojený prostor, který můžete v případě potřeby rozdělit podšívkou (rozepíná se na zip a můžete pod ni uložit třeba boty). Součástí jsou pružné kompresní popruhy do kříže, to je nejpopulárnější řešení a nemáme jim co vytknout.

Závěr

Textilní palubní kufr Titan Spotlight zaujme líbivým designem, který na letišti snadno poznáte. Jeho silnou stránkou je prodloužená tříletá záruka a kombinační TSA zámek. Hmotnost 2,5 kg není nijak vysoká, i když některé kufry bývají i lehčí. Díky standardním rozměrům můžete kufr využít jako palubní zavazadlo u většiny aerolinek. Nechybí mu žádné důležité prvky, jako otočná kolečka či rukojeť s aretací, ve víku navíc najdete i praktické úložné kapsy. Pokud hledáte palubní zavazadlo za slušnou cenu, můžeme vám tento model doporučit.

Pokud ovšem dáváte přednost skořepinovým modelům, mohl by vám přijít vhod například model Mia Toro M1300/3-S.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Titan Spotlight Soft 4W S
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan Spotlight Soft 4W S

Titan Spotlight Soft 4W S

1 800 Kč Orientační cena