Menu

Recenze a srovnání Titan Xenon Deluxe 103/117l

v kategorii Velké kufry

Klady a zápory

  • Expandér
  • Nižší hmotnost vzhledem k velikosti
  • Vyšší cena
4 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Titan Xenon Deluxe 103/117l je skořepinový kufr vyrobený z polykarbonátu. Jedná se o odolný a pevný materiál, který je přitom pružný a odolný a měl by dobře odolávat tlaku, aniž by prasknul. Je na něj poskytována tříletá záruka, což je průměrné číslo, u skořepinových kufrů se ale v době našeho srovnání (srpen 2020) můžete setkat i s mnohem delší záruční lhůtou. Kufr je vybavený expandérem, což není u skořepinových kufrů příliš časté. Je však nutné počítat s tím, že zvětšením prostoru naroste hloubka kufru zhruba o 4 cm. Kufr je vzhledem ke své velikosti také poměrně lehký, váží 3,5 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Skořepinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

71

Šířka (cm)

52

Hloubka (cm)

30

Hmotnost (kg)

3,5

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Z vybavení nesmíme opomenout již zmiňovaný expandér, díky kterému kufr zvětší svůj objem, což se může hodit především při návratu z dovolené, kdy s sebou jistě povezete několik suvenýrů. Model Xenon Deluxe 103/117l dále disponuje čtyřmi dvojitými, plně otočnými kolečky či lehkou hliníkovou výsuvnou rukojetí. Jako většina kvalitních kufrů má i tento kombinační zámek s integrovaným TSA otvorem. Ten se hodí na cestování do USA, Austrálie nebo Japonska, kde letištní kontroly často otevírají kufry, aby zkontrolovaly jejich obsah. Díky TSA zámku kufr jednoduše odemknou, aniž by ho poškodily.

Vnitřní uspořádání

Tento kufr značky Titan se otevřením zipu rozdělí na dvě poloviny. Jedna je otevřená, opatřena kompresními popruhy, je proto vhodné do ní ukládat například oblečení. Je zde k dispozici také malá kapsa na drobnosti. Druhá polovina je uzavíratelná zipem, na přihrádce najdete další kapsu na uložení nezbytností. I ve druhé polovině kufru naleznete kompresní popruhy, které se postarají o to, aby obsah kufru nevypadl ani po otevření zipu.

Závěr

Skořepinový kufr Titan Xenon Deluxe 103/117l je vhodný i pro náročné uživatele. Je vyroben z odolného, pevného, a přitom pružného materiálu, takže by neměl být náchylný k prasknutí. Vzhledem k velikosti kufru potěší také jeho hmotnost 3,5 kg. Nechybí u něj žádné základní vybavení jako TSA zámek, čtyři dvojitá otočná kolečka či výsuvná rukojeť, najdete zde i expandér pro zvětšení objemu. Uvnitř je rozdělen na dvě poloviny s kompresními popruhy a několika uzavíratelnými přihrádkami. Nedostatkem může být pouze vyšší cena. Pokud hledáte levný skořepinový kufr, mohl by se vám hodit T-Class 902 XL. Nemá však expandér ani TSA zámek.

4 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Titan Xenon Deluxe 103/117l
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Titan Xenon Deluxe 103/117l

Titan Xenon Deluxe 103/117l

4 100 Kč Orientační cena