Menu

Recenze a srovnání Travelite Delta

v kategorii Střední kufry

Klady a zápory

  • Expandér
  • Nízká hmotnost
  • Paralelní popruhy
1 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Textilní kufr Travelite Delta je vyrobený z odolného Polyesteru. U tohoto materiálu je dobré dávat si pozor na jeho původ, u německé značky Travelite se ale není čeho obávat, na tento model poskytuje záruku dva roky, což je poměrně standardní doba. U některých kufrů je samozřejmě záruka i delší, ale v takovém případě je potřeba počítat také s vyšší cenou. Rohy kufru jsou zpevněné a jsou tak méně náchylné k odření a poškození. Velkou výhodou tohoto modelu je expandér, který ocení zejména nákupní nadšenci, kteří se často vracejí z dovolené s kufrem výrazně plnějším. Na výšku tento model měří 67 cm, na šířku 40 cm a jeho hloubka je 25 cm při zapnutém a 29 cm při rozepnutém expandéru. S hmotností 3,4 kg patří k lehčím modelům v našem výběru, což vám umožňuje zabalit ještě více věcí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

67

Šířka (cm)

40

Hloubka (cm)

25

Hmotnost (kg)

3,4

Expandér

Ano

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ano

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

U kufru této velikosti už jsou kolečka nezbytností, model Delta má hned čtyři. Manipulovat s ním můžete všemi směry, kolečka jsou otočná o 360°. Jejich umístění na rozích kufru přináší větší stabilitu, bohužel jsou tak ale zranitelnější například k uražení. U čtyřkolečkových modelů je ale toto riziko téměř pravidlem. K manipulaci slouží také kovové madlo. To je samozřejmě polohovatelné, můžete jej tedy přizpůsobit vaší výšce a preferencím. Madlo je vedené vnitřkem kufru, nebezpečí jeho poškození je tedy opravdu minimální. Kromě teleskopického madla má kufr Delta také dva polstrované úchyty, jeden nahoře a druhý na straně, pro pohodlnější zvedání a přenášení.

Kufr se zapíná klasicky na zip, jezdce zipu můžete zacvaknout do kombinačního TSA zámku, který je pro textilní kufry poměrně netypický. Můžete jej proto bez problémů použít například i na cestu do USA. Drobností, která ale stále zvyšuje vaše bezpečí, je také reflexní proužek na přední straně zavazadla.

Vnitřní uspořádání

Jak už to u textilních kufrů dívá, interiér kufru Delta je v podstatě jednotný prostor s víkem. Uvnitř víka najdete jednu kapsu, další dvě kapsy jsou umístěné z přední strany kufru. To vám poskytuje trochu lepší možnost organizace než například většina skořepinových kufrů. Uvnitř kufru jsou stahovací popruhy k udržení vašeho oblečení na svém místě. Na rozdíl od některých jiných modelů má ale kufr Travelite Delta tyto popruhy umístěné paralelně, a ne do kříže, což by mohlo být o něco efektivnější.

Závěr

Kufr Travelite Delta potěší v první řadě poměrně nízkou cenou. Za tu získáte kufr od prověřené značky, který překvapí i prvky typickými spíše pro skořepinové modely, jako je například TSA zámek nebo otočná kolečka. Velkou výhodou je také nízká hmotnost, řadě uživatelů může být sympatický také systém uspořádání. Pokud patříte mezi fanoušky skořepinových kufrů, pravděpodobně nepůjde o ideální model pro vás. V takovém případě by pro vás mohl být vhodnější například kufr Heys Portal Smart. Jestli se ale o svém vysněném kufru stále ještě rozhodujete a toužíte po zavazadle, které vám umožní vzít si toho co nejvíc, můžeme vám tento model doporučit.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Travelite Delta
, naše seniorní redaktorka, spojila svou vášeň pro cestování a bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů a vytvořila pro vás výběr kufrů. Napoví vám třeba, po jakých materiálech se poohlédnout, jaké bezpečnostní prvky vyžadovat i jak si efektivně zabalit. Pro milovníky turistiky a různých zážitků zpracovala také srovnání zážitkových agentur.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite Delta

Travelite Delta

1 700 Kč Orientační cena