Menu

Lenovo Tab P11 Pro (2. generace) – Recenze, testy a srovnání

v kategorii Tablety do 10 000 Kč

Klady

  • Vynikající displej v kategorii
  • Podpora magnetického stylusu
  • Příslib aktualizací až po Android 14

Zápory

  • Chybí NFC
  • Stylus není v balení
9 100 Kč Orientační cena

Hodnocení důležitých parametrů

Lenovo Tab P11 Pro druhé generace patřil v prosinci 2022 mezi ty vůbec nejzajímavější dostupné Android tablety na trhu. Tablet má úhlopříčku 11,2 palců a řadí se tak mezi středně velká zařízení. Výrobce volil technologii OLED, která se pyšní výborným zobrazením barev. Displej využívá rozlišení 2 560 x 1 536 pixelů, což nám dává výbornou jemnost 267 pixelů na palec.

Obnovovací frekvence je přitom nadstandardních 120 hertz. Svítivost kousek přes 400 nitů je dosatečná pro běžně osvětlené interiéry. Také výkon tohoto modelu nezaostává – vývojáři v Lenovu volili moderní procesor MediaTek Kompanio 1300T, která svým výkonem předčí konkurencí a poradí si i s náročnějším využitím. Nejzajímavější je přitom jeho grafický výkon, který zvládne základní, ale také náročnější herní tituly.

Výrobce se nebál investovat ani do dalšího vybavení, dočkáte se proto poměrně dobře zpracované kovové konstrukce doplněné o čtveřici reproduktorů po stranách. Tablet podporuje využití stylusu, ten k tělu uchytíte magneticky. Počítejte ale s tím, že není součástí balení.

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 12

Procesor

Kompanio 1300T

Počet jader procesoru

8

Frekvence procesoru (GHz)

2,6

Jednojádrový výkon dle Geekbench 5.4

773

Mnohojádrový výkon dle Geekbench 5.4

2 669

Operační paměť (RAM)

8

Velikost úložiště (GB)

256

SD karta

Max. 1 024 GB

Technologie displeje

OLED

Úhlopříčka (")

11,2

Rozlišení displeje (px)

2 560 x 1 536

Obnovovací frekvence displeje (Hz)

120

Jemnost displeje

267

Kapacita baterie

8 200

Výdrž baterie podle výrobce

14

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

13

Připojení

USB-C

Jack 3,5 mm

Ne

SIM karta

Ne

Navigační systémy

GPS, Glonass

NFC

Ne

Názory dalších expertů

Zahraniční odborníci hodnotí tento tablet souhrně velice kladně, dostává v jejich recenzích zpravidla vysoké známky. Z jejich pohledu je tomu tak zejména díky kvalitnímu displeji, solidním stereo reproduktorům, výbornému výkonu v cenové hladině a atraktivnímu designu. Za podprůměrné naopak označují schopnosti fotoaparátů a někteří zmiňují i vyšší hmotnost. Ta ale vcelku odpovídá konkurenci.

Hlavní klady a zápory

Z našeho pohledu patří mezi největší přednosti tohoto tabletu zejména osazený OLED displej s vysokým rozlišením i obnovovací frekvencí. Počítejte ovšem s tím, že i když je v mnohém obrazovka spíše prémiová, svítivost nedosahuje hodnot, jakými se pyšní nejdražší modely na trhu. Tablet podporuje také magnetický stylus, který ovšem není součástí balení. Výrobce narozdíl od minulosti slibuje aktualizace systému až na Android 14. U modelu Lenovo Tab P11 Pro 2. generace se nedočkáte NFC.

Porovnání s alternativami

Jako zajímavá alternativa s nižší cenou se nabízí Xiaomi Redmi Pad. Ve srovnání s recenzovaným Lenovem nabídne o něco nižší výkon, obnovovací frekvenci 90 hertz místo 120 a trochu nižší rozlišení displeje. Nedočkáte se ani navigačních systémů. Na druhou stranu nejsou rozdíly natolik markantní, že by jste si nezbytně museli připlatit za Lenovo Tab P11 Pro. Jestliže hledáte kvalitní tablet na procházení internetu, sledování videí a komunikaci v online prostoru, Xiaomi Redmi Pad je zcela dostatečný.

Závěrečné hodnocení

Lenovo Tab P11 Pro 2. generace je zajímavým řešením pro uživatele, kteří hledají výkonný tablet, ale nechtějí investovat více, než okolo 10 000 Kč. Zařízení si poradí se základními úkony, zvládne ale také multitasking a středně náročných her. Na rozdíl od předchozích generací slíbilo Lenovo tentokrát i podporu následujících 2 verzí Androidu (až Android 14) a 3 roky bezpečnostních záplat. Jestliže hledáte levnější, ale stále dobře vybavený model, podívejte se také na Xiaomi Redmi Pad 4/128GB.

9 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo Tab P11 Pro (2. generace)
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se více než před rokem ujal role technického redaktora našeho týmu. Tablety patří mezi jeho největší témata a principům kvalitativního výběru v kategorii do 10 000 Kč dobře rozumí. V článku vás provede nejdůležitějšími parametry výběru a definuje základní požadavky, ze kterých byste neměli slevit. Kromě tabletů se věnuje také mobilům, notebookům, nebo třeba bezdrátovým sluchátkům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Lenovo Tab P11 Pro (2. generace)

Lenovo Tab P11 Pro (2. generace)

9 100 Kč Orientační cena