Test a recenze nejlepších
leštidel do myčky a jak je vybrat

Obrázek leštidla do myčky

Mytí nádobí rozhodně nepatří mezi oblíbené kratochvíle. Problémem ovšem je, že se mu prakticky nikdo nevyhne. Právě proto lidstvo už od počátku věků hledalo cestičky, jak si tuto nepříjemnou a náročnou činnost co nejvíce zjednodušit.

Výrazná změna nastala až s příchodem spotřebičů určených široké veřejnost. Jedním z důležitých pomocníků se stala i myčka nádobí.Jen proud vody však nestačí, proto bylo nutné ke zvýšení efektivity mytí vyvinout i speciální čističe.

V našem textu se zabýváme méně obvyklými výrobky – leštidly do myčky. Na první pohled by se mohlo zdát, že v době multifunkčních tablet jim odzvonilo, opak je ovšem pravdou. I dnes sehrávají důležitou roli.


Nejlepších 10 leštidel do myčky dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Výrobce

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled leštidla Somat leštidlo oplachovač do myčky 750 ml

Somat leštidlo oplachovač do myčky 750 ml

Somat

100 Kč

Náhled leštidla Finish Leštidlo do myčky 1150 ml

Finish Leštidlo do myčky 1150 ml

Finish

120 Kč

Náhled leštidla Sunlight Leštidlo do myčky nádobí 500 ml

Sunlight Leštidlo do myčky nádobí 500 ml

Sunlight

60 Kč

Náhled leštidla Somat leštidlo oplachovač do myčky Lemon & Lime 750 ml

Somat leštidlo oplachovač do myčky Lemon & Lime 750 ml

Somat

70 Kč

Náhled leštidla Crystale Rinse Aid leštidlo do myčky nádobí 500 ml

Crystale Rinse Aid leštidlo do myčky nádobí 500 ml

Crystale

50 Kč

Náhled leštidla Milit leštidlo do myčky nádobí 510374 1 l

Milit leštidlo do myčky nádobí 510374 1 l

Milit

60 Kč

Náhled leštidla Sonet leštidlo do myčky 1 l

Sonet leštidlo do myčky 1 l

Sonet

50 Kč

Náhled leštidla Calgonit Finish Leštidlo do myčky nádobí s vůní citrónu 800 ml

Calgonit Finish Leštidlo do myčky nádobí s vůní citrónu 800 ml

Finish

140 Kč

Náhled leštidla Feel eco leštidlo do myčky 500 ml

Feel eco leštidlo do myčky 500 ml

Feel eco

90 Kč

Náhled leštidla Sonett leštidlo do myčky 500 ml

Sonett leštidlo do myčky 500 ml

Sonett

110 Kč

Testování a recenze leštidel do myčky pro letošní rok

Podrobný test leštidel do myčky zpracováváme a jeho vydání máme naplánované v průběhu roku. V testu budou detailně rozepsané recenze nejlépe ohodnocených leštidel do myčky. Zatím jsme pro vás sepsali tabulku nejoblíbenějších produktů dle hodnocení uživatelů. Doporučujeme ale  přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké leštidla do myčky, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat leštidlo do myčky

1. Kdy používat?

2. Složení

3. Aroma

4. Objem láhve

5. Ceny

V prvé řadě si musíme zodpovědět základní otázku a to, kdy vlastně leštidlo do myčky používat. Odpověď rozhodně některé překvapí. Na zoubek se podíváme i ideálnímu složení, jež by mělo být takové, aby zbytečně nezatěžovalo životní prostředí.

Spousta z nás si nedokáže představit domácnost bez svěží vůně citrónu. Pro takové jedince jsou určena leštidla s aromatickými látkami. V neposlední řadě se podíváme i na to, jaké množství v láhvi bývá považováno za standard.

Opomenout nemůžeme ani popis přibližných cen prostředků a zevrubný popis toho, co můžete za danou částku očekávat.


1. Kdy používat?

Na tuto poměrně jednoduchou otázku máme velice snadnou odpověď – vždycky. Určitě si teď říkáte, proč byste měli přidávat nějaké dodatečné prostředky, když tablety obsahují všechny potřebné složky včetně leštidla? V tabletách obsažené množství však nemusí dostačovat pro precizní vyčištění veškerého nádobí, které do spotřebiče vložíte.

Leštidla sehrávají klíčovou roli v tom, jak bude nádobí po umytí vypadat. Nikdo z nás asi nemá rád šmouhy, mokré skvrny nebo dokonce zápach připomínající ztuchlé prádlo. Právě tyto nepříjemnosti pomáhá leštidlo vyřešit, protože díky svému složení veškeré vodní skvrny odstraní.

Nezapomínejte tedy alespoň trochu přípravku přidat do každého mycího cyklu. Usnadníte si práci a nebudete muset jednu sadu nádobí nechávat čistit několikrát.


2. Složení

Asi nejdůležitější moment při nákupu vás čeká, když láhev otočíte a začnete zkoumat, co vlastně se v ní nachází. Hned několik látek je součástí každého leštidla:

  • Voda
  • Alhokol
  • Kyselina citrónová
  • Neiontové povrchově aktivní látky

Běžně se složení produktů od různých výrobců liší jen nepatrně. Výraznější rozdíl bývá v množství aktivních látek, jež samozřejmě ovlivňují, jak účinná práce leštidla bude. Rozhodně byste se měli vyhnout jakýmkoliv prostředkům obsahujícím chlór či fosfáty.

Na trhu se rovněž můžete setkat s tzv. eco produkty. Ty se od standardní produkce liší tím, že navíc neobsahují ani parfémy. Zjednodušuje to jejich filtraci v čističkách odpadních vod.


3. Aroma

Nedokážete si představit umytá nádobí bez příjemné vůně? Potom rozhodně vybírejte z poměrně široké nabídky přípravků s parfemací. Sice nebudete úplně eco-friendly, ale zase se neochudíte o příjemné aroma. Běžnou vůní bývá citron, ale některé firmy nabízejí kupříkladu svěžest širého oceánu.


4. Objem láhve

Při výpočtu ceny hraje hlavní roli množství přípravku v lahvi. Standardní nabídka v supermarketech a drogériích se pohybuje v rozmezí od 0,25 do 1 litru. Při nákupu tento fakt rozhodně mějte na paměti, protože 60 korun za půllitrový výrobek je rozhodně trochu jiná suma než 80 Kč za litr přípravku.


5. Cena

V oblasti ceny toho příliš mnoho nenakoukáte. Valná většina výrobků se pohybuje pod hranicí 100 korun a hlavní rozdíl spočívá v množství náplně. V případě značek jako je Finish, Calgonit či Somat si navíc připlácíte za známé jméno a ověřené složení.

Cena do 50 Kč

Za cenovku nepřesahující 50 korun jsou k mání menší balení do 0,5 litru. V případě větších lahví se v zásadě se jedná o produkty méně známých značek, jež mohou obsahovat menší procento účinných látek. Některé jsou však naprosto shodné se svými známějšími rivaly. Proto si vždy velmi dobře zkontrolujte údaje uvedené na lahvičkách.

Cena nad 50 Kč

V „dražší“ cenové relaci naleznete výrobky známých a ověřených producentů. Standardní objem v této kategorii je 1 litr.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Leštidla do myčky
Průměrné hodnocení 4.8 z 17 hlasů