Menu

Recenze a srovnání Omron M10 IT

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měřičů krevního tlaku

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Celková kvalita
  • Výdrž baterie
  • Větší hmotnost a rozměry
  • Vysoká cena
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič krevního tlaku Omron M10 IT je zařízením určeným pro měření tlaku na paži. To na jednu stranu znamená jeho horší skladnost a vyšší váhu, ale na druhou stranu také přesnější výsledky měření, než je tomu v případě měřičů určených na zápěstí. Měřič nabízí kapacitu 84 výsledků od dvou různých uživatelů, což ho řadí zhruba do průměru námi srovnávaných zařízení. V ohledu přesnosti měření si pak vede dobře, přesnost měření pulsu by měla být nepřesná v hranici maximálně ± 5 %. Odchylka pro měření tlaku by se pak měla rovnat hodnotě maximálně ± 3 mmHg (jednotek pro měření). Obě hodnoty lze považovat pro domácí měření za dostačující. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a výrobce garantuje výdrž zhruba 1400 měření na plně nabité baterie. V tomto ohledu se přístroj řadí mezi naprosto špičku a výměna baterií by měla být opravdu raritou.

Parametr Tento produkt
Výrobce Omron
Typ umístění Na paži
Paměť (počet výsledků) 84
Počet uživatelů 2
Baterie (typ) 4x AA
Výdrž baterie (počet měření) 1 400
Přesnost měření pulsu (%) 5
Přesnost měření tlaku (mmHg) 3

Hodnocení funkcí a manipulace

Měřič logicky z důvodu vysoké kvality a určení pro pažní měření poněkud strádá v ohledu hmotnosti a rozměrů. Řadí se svou váhou i velikostí mezi nejhůře manipulovatelné a pokud ho plánujete využívat například na cestách mohli byste narazit v tomto ohledu na problémy. Naopak velmi variabilní se jeví nastavitelný rozptyl manžety. Ta by měla být vhodná pro paže s obvodem 22 až 44 centimetrů, takže pro běžné využití je zcela dostačující. Vítaným bonusem je možnost propojení s počítačem a naopak samozřejmostí u zařízení v podobné ceně je indikace srdeční arytmie a indikátor správně utažené manžety. Chybí tak jen režim hosta, který umožňuje měření jiného uživatele než majitele bez zohlednění měření ve statistikách.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 0,42
Rozměry (cm) 13,1 x 15,5 x 8,4
Manžeta pro max. obvod (cm) 42
Manžeta pro min. obvod (cm) 22
Propojení s PC Ano
Indikace hypertenze Ano
Indikace utažené manžety Ano
Ranní a večerní týdenní průměry Ano
Režim Host Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci měřiče si chválí především možnost připojení k počítači a další práce s výsledky, které je možné pohodlně zaznamenávat a vyhodnocovat. Negativně hodnotí větší velikost a hmotnost, která ztěžuje manipulaci a také skutečnost, že program pro práci na počítači nemá českou verzi.

Naše hodnocení a závěr

Celkově Omron m10 IT vyniká téměř ve všech ohledech. Nabízí špičkové parametrové vybavení a spoustu funkcí, které mohou výrazně usnadnit rutinu v podobě každodenního měření krevního tlaku. Hlavní doménou, která zařízení výrazně odlišuje od konkurence je možnost propojení s počítačem. Díky velké kvalitě je bohužel nutné počítat také s větší hmotností, rozměry a horší manipulací.

2 500 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Omron M10 IT

Omron M10 IT

2 500 Kč Orientační cena