Menu

Recenze a srovnání Omron M10 IT

90,6 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Měřiče krevního tlaku na paži

Klady

  • Celková kvalita
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Větší hmotnost a rozměry
  • Vysoká cena
2 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič krevního tlaku Omron M10 IT je zařízením určeným pro měření tlaku na paži. To na jednu stranu znamená jeho horší skladnost a vyšší váhu, ale na druhou stranu také přesnější výsledky měření, než je tomu v případě měřičů určených na zápěstí. Měřič nabízí kapacitu 84 výsledků od dvou různých uživatelů, což ho řadí zhruba do průměru námi srovnávaných zařízení. V ohledu přesnosti měření si pak vede dobře, přesnost měření pulsu by měla být nepřesná v hranici maximálně ± 5 %. Odchylka pro měření tlaku by se pak měla rovnat hodnotě maximálně ± 3 mmHg (jednotek pro měření). Obě hodnoty lze považovat pro domácí měření za dostačující. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a výrobce garantuje výdrž zhruba 1400 měření na plně nabité baterie. V tomto ohledu se přístroj řadí mezi naprosto špičku a výměna baterií by měla být opravdu raritou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Paměť (počet výsledků)

84

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

4x AA

Výdrž baterie (počet měření)

1 400

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Měřič logicky z důvodu vysoké kvality a určení pro pažní měření poněkud strádá v ohledu hmotnosti a rozměrů. Řadí se svou váhou i velikostí mezi nejhůře manipulovatelné a pokud ho plánujete využívat například na cestách mohli byste narazit v tomto ohledu na problémy. Naopak velmi variabilní se jeví nastavitelný rozptyl manžety. Ta by měla být vhodná pro paže s obvodem 22 až 44 centimetrů, takže pro běžné využití je zcela dostačující. Vítaným bonusem je možnost propojení s počítačem a naopak samozřejmostí u zařízení v podobné ceně je indikace srdeční arytmie a indikátor správně utažené manžety. Chybí tak jen režim hosta, který umožňuje měření jiného uživatele než majitele bez zohlednění měření ve statistikách.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,42

Rozměry (cm)

13,1 x 15,5 x 8,4

Manžeta pro max. obvod (cm)

42

Manžeta pro min. obvod (cm)

22

Propojení s PC

Ano

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Režim Host

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci měřiče si chválí především možnost připojení k počítači a další práce s výsledky, které je možné pohodlně zaznamenávat a vyhodnocovat. Negativně hodnotí větší velikost a hmotnost, která ztěžuje manipulaci a také skutečnost, že program pro práci na počítači nemá českou verzi.

Naše hodnocení a závěr

Celkově Omron m10 IT vyniká téměř ve všech ohledech. Nabízí špičkové parametrové vybavení a spoustu funkcí, které mohou výrazně usnadnit rutinu v podobě každodenního měření krevního tlaku. Hlavní doménou, která zařízení výrazně odlišuje od konkurence je možnost propojení s počítačem. Díky velké kvalitě je bohužel nutné počítat také s větší hmotností, rozměry a horší manipulací.

2 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Omron M10 IT | Hodnocení: 90,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana se díky původní profesi zdravotní laborantky dobře orientuje v medicínské problematice a dokáže poradit, jak přistoupit k výběru měřiče krevního tlaku. Pro účely tohoto článku důkladně zmapovala aktuální nabídku na trhu a hledala informace v odborných zdrojích. Na našem webu má na starosti i další témata související se zdravím, jako jsou glukometry, oxymetry, těhotenské testy, naslouchátka nebo DNA testy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Omron M10 IT

Omron M10 IT

2 100 Kč Orientační cena