Recenze a porovnání Omron M10 IT | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Omron M10 IT

Klady a zápory

Klady

  • Celková kvalita
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Větší hmotnost a rozměry
  • Vysoká cena
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič krevního tlaku Omron M10 IT je zařízením určeným pro měření tlaku na paži. To na jednu stranu znamená jeho horší skladnost a vyšší váhu, ale na druhou stranu také přesnější výsledky měření, než je tomu v případě měřičů určených na zápěstí. Měřič nabízí kapacitu 84 výsledků od dvou různých uživatelů, což ho řadí zhruba do průměru námi srovnávaných zařízení. V ohledu přesnosti měření si pak vede dobře, přesnost měření pulsu by měla být nepřesná v hranici maximálně ± 5 %. Odchylka pro měření tlaku by se pak měla rovnat hodnotě maximálně ± 3 mmHg (jednotek pro měření). Obě hodnoty lze považovat pro domácí měření za dostačující. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a výrobce garantuje výdrž zhruba 1400 měření na plně nabité baterie. V tomto ohledu se přístroj řadí mezi naprosto špičku a výměna baterií by měla být opravdu raritou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Typ umístění

Na paži

Paměť (počet výsledků)

84

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

4x AA

Výdrž baterie (počet měření)

1 400

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Měřič logicky z důvodu vysoké kvality a určení pro pažní měření poněkud strádá v ohledu hmotnosti a rozměrů. Řadí se svou váhou i velikostí mezi nejhůře manipulovatelné a pokud ho plánujete využívat například na cestách mohli byste narazit v tomto ohledu na problémy. Naopak velmi variabilní se jeví nastavitelný rozptyl manžety. Ta by měla být vhodná pro paže s obvodem 22 až 44 centimetrů, takže pro běžné využití je zcela dostačující. Vítaným bonusem je možnost propojení s počítačem a naopak samozřejmostí u zařízení v podobné ceně je indikace srdeční arytmie a indikátor správně utažené manžety. Chybí tak jen režim hosta, který umožňuje měření jiného uživatele než majitele bez zohlednění měření ve statistikách.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,42

Rozměry (cm)

13,1 x 15,5 x 8,4

Manžeta pro max. obvod (cm)

42

Manžeta pro min. obvod (cm)

22

Propojení s PC

Ano

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Režim Host

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Vlastníci měřiče si chválí především možnost připojení k počítači a další práce s výsledky, které je možné pohodlně zaznamenávat a vyhodnocovat. Negativně hodnotí větší velikost a hmotnost, která ztěžuje manipulaci a také skutečnost, že program pro práci na počítači nemá českou verzi.

Naše hodnocení a závěr

Celkově Omron m10 IT vyniká téměř ve všech ohledech. Nabízí špičkové parametrové vybavení a spoustu funkcí, které mohou výrazně usnadnit rutinu v podobě každodenního měření krevního tlaku. Hlavní doménou, která zařízení výrazně odlišuje od konkurence je možnost propojení s počítačem. Díky velké kvalitě je bohužel nutné počítat také s větší hmotností, rozměry a horší manipulací.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Omron M10 IT
Veronika Vyskočilová je naší seniorní redaktorkou, která se kromě domácích spotřebičů věnuje také produktům pro zdraví. Na této stránce najdete její srovnání tonometrů. Vysvětlí vám, jaký je rozdíl mezi variantou na paži a na zápěstí, a které funkce můžete od moderních přístrojů očekávat. Věnovala se také srovnání infračervených teploměrů a čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Omron M10 IT

Omron M10 IT

2 500 Kč Orientační cena