Recenze a porovnání Omron RS6 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Omron RS6

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měřičů krevního tlaku na zápěstí

Datum doporučení: Červenec 2018

92,4 % Celkové hodnocení
  • Přesnost
  • Kompaktní rozměry
  • Slušné vybavení funkcemi
  • Možnost měření pouze jednoho uživatele
  • Malé piktorgramy na displeji
  • Pro někoho kratší manžeta
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič tlaku Omron RS6 je zařízením určeným pro umístění na zápěstí. Obecně se s těmito zařízeními pojí předpoklad nižší hmotnosti a lepších možností manipulace, ale také méně přesné výsledky měření. Přesnost by však v případě RS6 neměla být větším problémem, protože výrobce garantuje maximální odchylku ± 5 % v ohledu měření pulsu a 3 mmHg (jednotky tlaku). Tyto hodnoty jsou k vidění i u zařízení určených na paže, a proto je lze hodnotit jedině pozitivně. Paměť zařízení nabízí možnost uložení devadesáti výsledků, relativní slabinou je možnost využití pouze pro jednoho uživatele.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Typ umístění

Na zápěstí

Paměť (počet výsledků)

90

Počet uživatelů

1

Baterie (typ)

2x AAA

Výdrž baterie (počet měření)

300

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Zařízení je velmi kompaktní. Rozměrově se řadí mezi nejmenší na trhu a hmotnost pouze 85 gramů znamená výborné možnosti manipulace. Manžeta je určena pro zápěstí v rozmezí 13,5 až 21,5 centimetrů, tato hodnota se zdá v porovnání s měřiči určenými pro měření na paži nesrovnatelně menší, ale samozřejmě určení pro zápěstí předurčuje k odlišným rozměrům. Měřič umí identifikovat srdeční arytmii, dokáže rozpoznat správné utažení manžety a také spočítat ranní a večerní průměry, které slouží pro orientaci v historicky naměřených hodnotách.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,085

Rozměry (cm)

8,7 x 6,4 x 1,4

Manžeta pro max. obvod (cm)

21,5

Manžeta pro min. obvod (cm)

13,5

Propojení s PC

Ne

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Režim Host

Ne

Názory uživatelů

Majitelé měřiče si pochvalují především jeho jednoduchost a snadnou manipulovatelnost díky nízké hmotnosti a malým rozměrům. Pochvalují si také tichý chod a signalizaci správně utažené manžety. Co jim naopak chybí, je možnost kalibrace podle lékařského tonometru. Někteří uživatelé by také ocenili možnost uložit do paměti více uživatelů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou tonometru Omron je přesné měření, což je základní předpoklad kvality měřiče. Pozitivně hodnotíme také funkce, jako je signalizace utažené manžety nebo indikace hypertenze. Nevýhodou je ukládání hodnot pouze pro jednoho uživatele. Pro osoby se silnějším zápěstím může být manžeta příliš krátká, doporučujeme vám tedy vyzkoušení.

Naše hodnocení a závěr

Doménou měřiče Omron RS6 je vysoká kvalita ve všech ohledech. V kategorii měřičů určených na zápěstí není příliš obvyklé tak bohaté vybavení a počet funkcí. Měřič tedy i přes svoji skladnost a nízkou hmotnost může nabídnout uživatelům skvělý komfort. Relativní slabinou je možnost měření pouze jednoho uživatele, která bývá k vidění spíše u přístrojů nižších cenových tříd.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Omron RS6 | Hodnocení: 92,4 %
Veronika Vyskočilová je naší seniorní redaktorkou, která se kromě domácích spotřebičů věnuje také produktům pro zdraví. Na této stránce najdete její srovnání tonometrů. Vysvětlí vám, jaký je rozdíl mezi variantou na paži a na zápěstí, a které funkce můžete od moderních přístrojů očekávat. Věnovala se také srovnání infračervených teploměrů a čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Omron RS6

Omron RS6

1 800 Kč Orientační cena