Mikrovlnka Bosch HMT 75 M 654 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Bosch HMT 75 M 654

v kategorii Mikrovlnné trouby

Klady a zápory

  • Funkce dostačující pro běžného uživatele
  • Design
  • Málo funkcí
6 000 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Další z řady vestavných mikrovlnných trub je od značky Bosch a nese označení HMT 75 M 654. Její objem je jak v rámci celého srovnávacího testu, tak i v rámci hodnocených vestavných mikrovlnek zvlášť podprůměrný. S 20 l si sice obyčejný uživatel vystačí, jde ale o hranici. Přesto má mikrovlnka talíř 25,5 cm v průměru, takže se do ní pořád vleze jídlo již naservírované na talíři. 

Co se týče hodnot výkonu a příkonu, jde o ukazatele síly spotřebiče i toho, kolik spotřebuje energie. Zatímco průměrný výkon všech recenzovaných modelů byl v červenci 2017 770,83 W, tato mikrovlnka se pyšní výkonem 800 W, silná by tedy měla být dostatečně. Na druhou stranu je její příkon oproti průměru vyšší, s rozdílem 70 čísel se dostává mikrovlnka až na 1 270 W. Z těchto údajů lze také vypočítat energetická účinnost, která je průměrná, mezi ostatními nevyniká, ale ani se neztrácí daleko pod průměrem.

U vestavěných mikrovlnných trub počítejte s o něco větší velikostí, než je tomu u mikrovlnek volně stojících. Pokud máte kuchyni na míru, nemusíte rozměrům možná přikládat žádnou důležitost, ale pro úplnost informací je pro vás porovnáme s ostatními produkty. Z tabulky níže lze vyčíst, že Bosch HMT 75 M 654 má sice podprůměrnou hloubku 31,9 cm, za to má ale nadprůměrnou šířku 59,4 cm a výšku 38,2 cm. V porovnání s ostatními vestavnými variantami mikrovlnek jde o typické hodnoty. 

[mikrovlnky_params1]

Hodnocení funkcí

Ke slabinám mikrovlnné trouby Bosch HMT 75 M 654 patří sice absence funkcí crisp (zapékání do křupava), parní vaření a horkovzduch, tyto parametry byste ale našli jen u mála konkurenčních modelů a nejde o žádný standard. My větší důležitost přikláníme funkci gril, kterou uživatelé stále více vyhledávají. I v tomhle ohledu tato mikrovlnná trouba ale pokulhává. Vedle toho chybí také dětský zámek. 

Na druhou stranu mikrovlnce nechybí nic podstatného. Důležité údaje a informace o průběhu ohřívání vám ukáže na displeji, o ukončení ohřívání vás bude vždy informovat zvukovým signálem, v mikrovlnce můžete rozmrazovat potraviny a dokonce vám vždy na displeji ukáže i přesný čas. 

[mikrovlnky_params2]

Naše hodnocení a závěr

Nerezová mikrovlnná trouba vás může zaujmout vzhledem, který v kombinaci s černou dodává přístroji univerzálnost, bude se hodit i k jiným dalším vestavným spotřebičům v kuchyni. Kromě vzhledu by vás ale samozřejmě mělo zajímat, co spotřebič umí. V tomto případě mikrovlnná trouba nenadchne žádné náročné uživatele, ale uspokojí ty z vás, kteří chcete spolehlivého pomocníka na ohřev jídel. Na to vystačí určitě. Pokud byste však přeci jen chtěli něco víc, ve srovnávacím testu máme i další vestavné mikrovlnky a například Beko MGB 25333 BG disponuje navíc funkcí gril. 

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch HMT 75 M 654
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch HMT 75 M 654

Bosch HMT 75 M 654

6 000 Kč Orientační cena