Mikrovlnka Bosch HMT 75 M 654 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Bosch HMT 75 M 654

 • Funkce dostačující pro běžného uživatele
 • Design
 • Málo funkcí
6 000 Kč Orientační cena
 • 7,2/10
  Hodnocení objemu a en. údajů
 • 7,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Další z řady vestavných mikrovlnných trub je od značky Bosch a nese označení HMT 75 M 654. Její objem je jak v rámci celého srovnávacího testu, tak i v rámci hodnocených vestavných mikrovlnek zvlášť podprůměrný. S 20 l si sice obyčejný uživatel vystačí, jde ale o hranici. Přesto má mikrovlnka talíř 25,5 cm v průměru, takže se do ní pořád vleze jídlo již naservírované na talíři. 

Co se týče hodnot výkonu a příkonu, jde o ukazatele síly spotřebiče i toho, kolik spotřebuje energie. Zatímco průměrný výkon všech recenzovaných modelů byl v červenci 2017 770,83 W, tato mikrovlnka se pyšní výkonem 800 W, silná by tedy měla být dostatečně. Na druhou stranu je její příkon oproti průměru vyšší, s rozdílem 70 čísel se dostává mikrovlnka až na 1 270 W. Z těchto údajů lze také vypočítat energetická účinnost, která je průměrná, mezi ostatními nevyniká, ale ani se neztrácí daleko pod průměrem.

U vestavěných mikrovlnných trub počítejte s o něco větší velikostí, než je tomu u mikrovlnek volně stojících. Pokud máte kuchyni na míru, nemusíte rozměrům možná přikládat žádnou důležitost, ale pro úplnost informací je pro vás porovnáme s ostatními produkty. Z tabulky níže lze vyčíst, že Bosch HMT 75 M 654 má sice podprůměrnou hloubku 31,9 cm, za to má ale nadprůměrnou šířku 59,4 cm a výšku 38,2 cm. V porovnání s ostatními vestavnými variantami mikrovlnek jde o typické hodnoty. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

100 % Neuvedeno
Způsob umístění

Vestavná

100 % Neuvedeno
Objem

20

0,00
Průměr talíře (mm)

255

0,00
Výkon (W)

800

0,00
Příkon (W)

1 270

0,00
Způsob ovládání

Mechanické (otočné)

100 % Neuvedeno
Šířka (mm)

594

0,00
Výška (mm)

382

0,00
Hloubka (mm)

319

0,00

Hodnocení funkcí

Ke slabinám mikrovlnné trouby Bosch HMT 75 M 654 patří sice absence funkcí crisp (zapékání do křupava), parní vaření a horkovzduch, tyto parametry byste ale našli jen u mála konkurenčních modelů a nejde o žádný standard. My větší důležitost přikláníme funkci gril, kterou uživatelé stále více vyhledávají. I v tomhle ohledu tato mikrovlnná trouba ale pokulhává. Vedle toho chybí také dětský zámek. 

Na druhou stranu mikrovlnce nechybí nic podstatného. Důležité údaje a informace o průběhu ohřívání vám ukáže na displeji, o ukončení ohřívání vás bude vždy informovat zvukovým signálem, v mikrovlnce můžete rozmrazovat potraviny a dokonce vám vždy na displeji ukáže i přesný čas. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Gril

Ne

100 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Neuvedeno
Crisp

Ne

100 % Neuvedeno
Dětský zámek

Ne

100 % Neuvedeno
Zvuková signalizace

Ano

100 % Neuvedeno
Hodiny

Ano

100 % Neuvedeno
Rozmrazování

Ano

100 % Neuvedeno
Parní vaření

Ne

100 % Neuvedeno
Horkovzduch

Ne

100 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Nerezová mikrovlnná trouba vás může zaujmout vzhledem, který v kombinaci s černou dodává přístroji univerzálnost, bude se hodit i k jiným dalším vestavným spotřebičům v kuchyni. Kromě vzhledu by vás ale samozřejmě mělo zajímat, co spotřebič umí. V tomto případě mikrovlnná trouba nenadchne žádné náročné uživatele, ale uspokojí ty z vás, kteří chcete spolehlivého pomocníka na ohřev jídel. Na to vystačí určitě. Pokud byste však přeci jen chtěli něco víc, ve srovnávacím testu máme i další vestavné mikrovlnky a například Beko MGB 25333 BG disponuje navíc funkcí gril. 

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Bosch HMT 75 M 654
Iveta Polášková je redaktorka, která nemá ráda přehnaná reklamní tvrzení, ale baví ji hledání reálných kladů a záporů. Následně se snaží osvětlit, který produkt bude komu nejlépe vyhovovat. Ráda tak poradí, jaký výkon je u mikrovlnky potřeba nebo co si představit pod funkcemi 6. smysl či Jet menu. Kromě mikrovlnek se stará také o témata překapávačů kávy nebo pečicích pánví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch HMT 75 M 654

Bosch HMT 75 M 654

6 000 Kč Orientační cena