Menu

Recenze a test Candy CMXG 20 DR

76,2 % Celkové hodnocení
 • Velké množství funkcí
 • Vyšší hloubka zařízení
2 400 Kč Orientační cena
 • 4,7/10
  Hodnocení objemu a en. údajů
 • 9,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Candy CMXG 20 DR je zástupce volně stojících mikrovlnných trub s osobitým designem, který se možná nebude hodit do všech kuchyní, nicméně je dobře, že výrobci myslí i na uživatele toužící po změně a troše výstřednosti. S objemem 20 l nebudou spokojení ti z vás, kteří touží po rozmrazování a ohřívání pizzy, nemusela by se jim tam totiž vejít, soudě také podle průměru otočného talíře 25,5 cm. Pro obvyklé používání je to ale dostatečný objem, drží se u průměru, který jsme získali porovnáním všech hodnocených modelů v listopadu 2017.

Mikrovlnka značky Candy by měla být průměrně účinná. Při porovnání výkonu s ostatními modely, 800 W je lehce nad průměrem. S příkonem 1 250 W je mikrovlnka také nad průměrem, což ale v tomto případě může znamenat o něco vyšší spotřebu elektrické energie. Z hlediska energetické účinnosti je na tom výsledně model ale opravdu slušně a pro domácí ohřev potravin a pokrmů bohatě stačí.

Přesto, že je u Candy CMXG 20 DR kombinované ovládání, máte tedy k dispozici nejen displej, ale také otočný ovladač i tlačítka, není nijak komplikované a postupy ohřevu a grilování jsou v návodu podrobně popsané. Protože jde o volně stojící model, budou vás jistě zajímat rozměry. Při porovnání s průměrnými hodnotami, které celkově hodnocené mikrovlnky vykazovaly v době psaní této recenze, nejde v tomto případě o žádného obra. Pozor snad jen na hloubku dosahující téměř 40 cm. Na výšku tento model měří 31,5 cm a šířka je 49,5 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Candy 100 % Neuvedeno
Způsob umístění Volně stojící 100 % Neuvedeno
Objem 20 0,00
Průměr talíře (mm) 25,5 0,00
Výkon (W) 800 0,00
Příkon (W) 1 250 0,00
Způsob ovládání Displej+otočný + tlačítkový ovladač 100 % Neuvedeno
Šířka (mm) 495 0,00
Výška (mm) 315 0,00
Hloubka (mm) 395 0,00

Hodnocení funkcí

Funkce jsou u mikrovlnky Candy CMXG 20 DR naprosto dostačující a potěší i náročnější uživatele, z námi sledovaných má totiž téměř všechny. Kromě obvyklých, které měly v době srovnání obvykle všechny modely, tedy zvukovou signalizaci a rozmrazování, má také hodiny a displej. Čím ale spíše potěší, je funkce gril, nebo crisp, tedy rozpékání do křupava, které je součástí grilování. 

Co modelu chybí jsou dvě funkce, parní vaření a horkovzduch. Ty ale v našem srovnávacím testu má jen menšina hodnocených mikrovlnných trub, proto hodnotíme jejich absenci s menší vahou. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Gril Ano 100 % Neuvedeno
Displej Ano 100 % Neuvedeno
Crisp Ano 100 % Neuvedeno
Dětský zámek Ano 100 % Neuvedeno
Zvuková signalizace Ano 100 % Neuvedeno
Hodiny Ano 100 % Neuvedeno
Rozmrazování Ano 100 % Neuvedeno
Parní vaření Ne 100 % Neuvedeno
Horkovzduch Ne 100 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Candy CMXG 20 DR doporučujeme jak jednotlivcům, tak i rodinám. Tato mikrovlnná trouba má vcelku běžný objem, ale například pizzu v ní rozmrazíte s obtížemi vzhledem k talíři o průměru 25,5 cm. S účinností je na tom model obstojně, zajímavé jsou především funkce. Kromě dvou, které jsou v dnešní době u mikrovlnek v podstatě vzácné, má totiž všechny. Ať už požadujete dětský zámek, displej, funkci grilování nebo rozpékání do křupava, ve všem vám vyjde zařízení vstříc. Velmi kladně hodnotíme návod, ve kterém jsou podrobně popsány postupy při rozmrazování, ohřívání nebo grilování různých druhů potravin a pokrmů. Pokud by vás ovšem zajímal přece jen o něco úspornější model, můžeme doporučit například mikrovlnnou troubu Klarstein Fine Dinesty.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Candy CMXG 20 DR | Hodnocení: 76,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Candy CMXG 20 DR

Candy CMXG 20 DR

2 400 Kč Orientační cena