Recenze a porovnání Daewoo KOR 6LBRC | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Daewoo KOR 6LBRC

Klady a zápory

Klady

  • Přívětivá cena
  • Nízká hmotnost
  • Jednoduché ovládání

Zápory

  • Vyšší příkon a průměrný výkon
  • Menší objem
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnná trouba Daewoo KOR 6LBRC má v rámci kategorie základních mikrovlnek dobrý poměr ceny a výkonu. Model si ohodnocení vysloužil tím, že za cenu okolo dvou tisíc korun disponuje velmi zajímavými parametry, které využijí zejména uživatelé, jež chtějí ušetřit nějakou korunu navíc.

Jedná se o volně stojící mikrovlnnou troubu o objemu 20 l a průměrem otočného talíře okolo 25,5 cm. Jsou to hodnoty, které bychom doporučili spíše jednotlivcům a méně početným rodinám. Dvířka tohoto přístroje se otvírají, podobně jako u většiny modelů na trhu, do levé strany. Příkon, který definuje spotřebu mikrovlnky, se pohybuje okolo 1200 W, což je v kategorií základních trub celkem standard. Této hodnotě odpovídá i průměrný 800W výkon při ohřevu.

Na první pohled zaujme výrobek svým retrodesignem s oblými hranami a krémovou béžovou barvou, kterou oceňují i uživatelé, kteří si jej už zakoupili.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Daewoo

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

20

Průměr talíře (cm)

25,5

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

800

Příkon (W)

1 200

Ovládání

Manuálně tlačítky, otočný ovladač

Šířka (cm)

44,6

Výška (cm)

27

Hloubka (cm)

32,3

Hmotnost (kg)

10,6

Barva

Krémová

Vybavení a funkce

Co se týče funkcí, musí zájemce počítat při nákupu s tím, že model patří do kategorie základních mikrovlnných trub, takže disponuje pouze základním ohřevem a funkcí rozmrazování. Nedočkáte se tedy ani grilu, funkce crisp pro přípravu hranolek a pizzy, nebo například horkovzduchu a vaření v páře.

Ovládání trouby zajišťují klasická manuálně ovládaná tlačítka společně s otočným ovladačem. Pozitivní je přítomnost základních funkcí jako displej s hodinami, dětská pojistka i zvuková signalizace při dokončení předvolené přípravy pokrmu.

Parametr Tento produkt
Gril

Ne

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Lidé, kteří si Daewoo KOR 6LBRC zakoupili a vyzkoušeli, pochvalují jeho retrovzhled i jednoduché ovládání. Za negativum někteří označují menší velikost, kvůli které neohřejete objemnější pokrmy.

Závěr

Monofunkční mikrovlnka Daewoo KOR 6LBRC bez problému splní základní potřeby uživatelů, kterým stačí pouze funkce rozmrazení a ohřevu pokrmů. Dvacetilitrový objem s průměrem otočného talíře okolo 25 centimetrů postačí spíše pro jednotlivce a méně početnou rodinu. Pokud hledáte retrodesignový přístroj do své kuchyně, zvažte právě tuto mikrovlnku s oblými tvary a krémovou béžovou barvou. Pokud naopak toužíte po moderněji vypadajícím modelu s více funkcemi, doporučujeme vám přečíst recenzi na Samsung MC32K7055CT.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Iva Koňaříková | Datum: | Produkt: Daewoo KOR 6LBRC
Iva Koňaříková má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Daewoo KOR 6LBRC

Daewoo KOR 6LBRC

2 000 Kč Orientační cena