Recenze a srovnání Daewoo KOR 6LBRC

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Monofunkční mikrovlnky

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Velký objem vzhledem k menším rozměrům

Zápory:

Vyšší příkon

2 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnná trouba Daewoo KOR 6LBRC má v rámci kategorie základních mikrovlnek dobrý poměr ceny a výkonu. Model si ohodnocení vysloužil tím, že za cenu okolo dvou tisíc korun disponuje velmi zajímavými parametry, které využijí zejména uživatelé, jež chtějí ušetřit nějakou korunu navíc.

Jedná se o volně stojící mikrovlnnou troubu o objemu 20 l a průměrem otočného talíře okolo 25,5 cm. Jsou to hodnoty, které bychom doporučili spíše jednotlivcům a méně početným rodinám. Dvířka tohoto přístroje se otvírají, podobně jako u většiny modelů na trhu, do levé strany. Příkon, který definuje spotřebu mikrovlnky, se pohybuje okolo 1200 W, což je v kategorií základních trub celkem standard. Této hodnotě odpovídá i průměrný 800W výkon při ohřevu.

Na první pohled zaujme výrobek svým retrodesignem s oblými hranami a krémovou béžovou barvou, kterou oceňují i uživatelé, kteří si jej už zakoupili.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Daewoo
Způsob umístění  Volně stojící
Objem (l)  20
Průměr talíře (cm)  25,5
Otevírání dvířek  na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W)  800
Maximální výkon (W)  Neuvedeno
Příkon (W)  1 200
Ovládání  manuálně tlačítky, otočný ovladač
Šířka (cm) 44,6
Výška (cm) 27
Hloubka (cm) 32,3
Hmotnost (kg)  10,6
Barva krémová

Vybavení a funkce

Co se týče funkcí, musí zájemce počítat při nákupu s tím, že model patří do kategorie základních mikrovlnných trub, takže disponuje pouze základním ohřevem a funkcí rozmrazování. Nedočkáte se tedy ani grilu, funkce crisp pro přípravu hranolek a pizzy, nebo například horkovzduchu a vaření v páře.

Ovládání trouby zajišťují klasická manuálně ovládaná tlačítka společně s otočným ovladačem. Pozitivní je přítomnost základních funkcí jako displej s hodinami, dětská pojistka i zvuková signalizace při dokončení předvolené přípravy pokrmu.

Parametr Tento produkt
Gril  NE
Crisp  NE
Rozmrazování  ANO
Horkovzduch  NE
Parní vaření  NE
Displej  ANO
Hodiny  ANO
Dětský zámek  ANO
Zvuková signalizace  ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Lidé, kteří si Daewoo KOR 6LBRC zakoupili a vyzkoušeli, pochvalují jeho retrovzhled i jednoduché ovládání. Za negativum někteří označují menší velikost, kvůli které neohřejete objemnější pokrmy.

Závěr

Monofunkční mikrovlnka Daewoo KOR 6LBRC bez problému splní základní potřeby uživatelů, kterým stačí pouze funkce rozmrazení a ohřevu pokrmů. Dvacetilitrový objem s průměrem otočného talíře okolo 25 centimetrů postačí spíše pro jednotlivce a méně početnou rodinu. Pokud hledáte retrodesignový přístroj do své kuchyně, zvažte právě tuto mikrovlnku s oblými tvary a krémovou béžovou barvou. Pokud naopak toužíte po moderněji vypadajícím modelu s více funkcemi, doporučujeme vám přečíst recenzi na Samsung MC32K7055CT.

Další recenze

Kompletní porovnání