Menu

Recenze a srovnání Domo DO 2342 CG

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních mikrovlnek

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Velký objem
  • Vysoký výkon
  • Průměr talíře až 34,5 cm
  • Relativně vyšší cena
  • Chybí funkce crisp
  • Vyšší hmotnost
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Multifunkční mikrovlnná trouba Domo DO 2342 CG je volně stojící černostříbrný model, můžete jej tedy umístit, kam se vám to zrovna hodí. Pozitivem je opravdu velký objem vnitřního prostoru, který dosahuje 42 litrů. To je vhodná charakteristika mikrovlnky pro početnější rodiny. Od něj se odvíjí také nadstandardní průměr talíře (34,5 cm), který se dovnitř vejde. Dvířka se otevírají směrem doleva, jako je tomu u většiny běžných mikrovlnek, nastavení jednotlivých programů se zajišťuje pomocí otočného kolečka a klasických tlačítek.

Co se týče výkonu, tento model nezklame. Mikrovlnný výkon dosahuje až 1 000 W, maximální výkon výrobce nespecifikuje, avšak z vysokého příkonu 2 700 W lze usuzovat, že půjde o opravdu výkonný přístroj, který zvládne většinu úkonů ve velmi slušném čase.

S objemným vnitřním prostorem souvisejí také větší vnější rozměry. Konkrétní hodnoty najdete dole v tabulce, model zabere celkem dost místa například na kuchyňské lince. Celková hmotnost je také nadprůměrných 20,5 kilogramů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Domo
Způsob umístění Volně stojící
Objem (l) 42
Průměr talíře (cm) 34,5
Otevírání dvířek Na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W) 1 000
Maximální výkon (W) Neuvedeno
Příkon (W) 2 700
Ovládání Manuálně tlačítky, otočný ovladač
Šířka (cm) 56,2
Výška (cm) 32,6
Hloubka (cm) 55,6
Hmotnost (kg) 20,5
Barva Černá, stříbrná

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení funkcemi, můžeme mikrovlnku Domo celkem pochválit. Můžete v ní vedle klasického ohřevu ještě grilovat, zvládne také horkovzdušné pečení. Bohužel ale nemá mód pečení „dokřupava“, který se označuje jako crisp. Parní vaření tento model také nemá, to je ale dost výjimečná záležitost.

Trouba má displej, na kterém si můžete zobrazit také hodiny. Nechybí samozřejmě ani zvuková signalizace a užitečný dětský zámek, který zabrání dětem v přenastavení programu.

Parametr Tento produkt
Gril Ano
Crisp Ne
Rozmrazování Ano
Horkovzduch Ano
Parní vaření Ne
Displej Ano
Hodiny Ano
Dětský zámek Ano
Zvuková signalizace Ano

Závěr

Domo DO 2342 CG je multifunkční model mikrovlnné trouby. To znamená, že vedle klasického ohřevu a rozmrazování zvládne také grilování a horkovzdušného pečení. Bohužel už nemá relativně častou funkci crisp, která se používá například při přípravě hranolků. Jedná se opravdu nadprůměrně velký model s objemem 42 litrů, počítat tedy musíte i s většími vnějšími rozměry a vyšší hmotností 20,5 kg. Do trouby se vejde velký talíř o průměru 34,5 cm. Mikrovlnný výkon je velmi slušných 1 000 W, maximální hodnota výkonu uvedena není, ale s příkonem 2 700 W se jedná o jeden ze silnějších spotřebičů, který zvládne rychlou přípravu pokrmů. Tato mikrovlnka je volně stojící, dvířka se otevírají směrem vlevo. Ovládání usnadňuje displej, kde lze navolit také hodiny, jednotlivé programy nastavíte manuálně tlačítky a otočným kolečkem. Nechybí ani zvuková signalizace dokončení přípravy nebo dětský zámek.

Pokud potřebujete nějakou mikrovlnou troubu, která zvládne funkci crisp, doporučujeme vám přečíst recenzi na produkt Whirlpool MCP 349 BL, který dokonce umí i parní vaření.

5 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Domo DO 2342 CG

Domo DO 2342 CG

5 000 Kč Orientační cena