Menu

Recenze a srovnání Domo DO 2342 CG

Doporučujeme Při nákupu v kategorii multifunkčních mikrovlnek

Datum doporučení: Listopad 2019

93,0 % Celkové hodnocení
  • Velký objem
  • Vysoký výkon
  • Průměr talíře až 34,5 cm
  • Relativně vyšší cena
  • Chybí funkce crisp
  • Vyšší hmotnost
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Multifunkční mikrovlnná trouba Domo DO 2342 CG je volně stojící černostříbrný model, můžete jej tedy umístit, kam se vám to zrovna hodí. Má velký objem, takže se hodí pro přípravu většího množství pokrmů. Protože se jedná o multifunkci, výhodou je přítomnost nejen základního ohřevu, ale také dalších funkcí a vychytávek.

Hodnocení základních parametrů

Hlavním pozitivem je opravdu velký objem vnitřního prostoru, který dosahuje 42 litrů. To je vhodná charakteristika mikrovlnky pro početnější rodiny. Od něj se odvíjí také nadstandardní průměr talíře (34,5 cm), který se dovnitř vejde. Dvířka se otevírají směrem doleva, jako je tomu u většiny běžných mikrovlnek, nastavení jednotlivých programů se zajišťuje pomocí otočného kolečka a klasických tlačítek.

Co se týče výkonu, tento model nezklame. Mikrovlnný výkon dosahuje až 1 000 W, maximální výkon výrobce nespecifikuje, avšak z vysokého příkonu 2 700 W lze usuzovat, že půjde o opravdu výkonný přístroj, který zvládne většinu úkonů ve velmi slušném čase.

S objemným vnitřním prostorem souvisejí také větší vnější rozměry. Konkrétní hodnoty najdete dole v tabulce, model zabere celkem dost místa například na kuchyňské lince. Celková hmotnost je také nadprůměrných 20,5 kilogramů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Domo
Způsob umístění Volně stojící
Objem (l) 42
Průměr talíře (cm) 34,5
Otevírání dvířek Na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W) 1 000
Příkon (W) 2 700
Ovládání Manuálně tlačítky, otočný ovladač
Šířka (cm) 56,2
Výška (cm) 32,6
Hloubka (cm) 55,6
Hmotnost (kg) 20,5
Barva Černá, stříbrná

Vybavení a funkce

Co se týče vybavení funkcemi, můžeme mikrovlnku Domo celkem pochválit. Můžete v ní vedle klasického ohřevu ještě grilovat, zvládne také horkovzdušné pečení. Bohužel ale nemá mód pečení „dokřupava“, který se označuje jako crisp. Parní vaření tento model také nemá, to je ale dost výjimečná záležitost.

Trouba má displej, na kterém si můžete zobrazit také hodiny. Nechybí samozřejmě ani zvuková signalizace a užitečný dětský zámek, který zabrání dětem v přenastavení programu.

Parametr Tento produkt
Gril Ano
Crisp Ne
Rozmrazování Ano
Horkovzduch Ano
Parní vaření Ne
Displej Ano
Hodiny Ano
Dětský zámek Ano
Zvuková signalizace Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé této mikrovlnky chválí hlavně její velký objem, který jim umožňuje připravovat velké porce jídla najednou. Příprava je podle nich také velmi rychlá, za což může nadstandardní výkon. Samozřejmě neopomíjejí poměrně širokou nabídku funkcí. Negativ není mnoho, ale někomu nevyhovuje vyšší cena a chybějící funkce crisp. Odborníkům vadí ještě nižší energetická účinnost, ale ta je u mikrovlnek celkem běžná.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní klady, které jsme na tomto modelu mikrovlnky vytipovali, řadíme hojně zmiňovaný nadprůměrný objem a slušný výkon. S velkým objemem se pojí také velký průměr otočného talíře. V rámci kategorie jde však o poměrně drahý model, na to se musí zájemce připravit. Vedle toho musí počítat i s vyšší hmotností, pokud ale má mikrovlnka své stálé místo, není to problém. I když jde o multifunkci, chybí zde bohužel variace přípravy crisp pro křupavý povrch pokrmů.

Závěr

Domo DO 2342 CG je multifunkční model mikrovlnné trouby. To znamená, že vedle klasického ohřevu a rozmrazování zvládne také grilování a horkovzdušného pečení. Bohužel už nemá relativně častou funkci crisp, která se používá například při přípravě hranolků. Jedná se opravdu nadprůměrně velký model s objemem 42 litrů, počítat tedy musíte i s většími vnějšími rozměry a vyšší hmotností 20,5 kg. Do trouby se vejde velký talíř o průměru 34,5 cm. Mikrovlnný výkon je velmi slušných 1 000 W, maximální hodnota výkonu uvedena není, ale s příkonem 2 700 W se jedná o jeden ze silnějších spotřebičů, který zvládne rychlou přípravu pokrmů. Tato mikrovlnka je volně stojící, dvířka se otevírají směrem vlevo. Ovládání usnadňuje displej, kde lze navolit také hodiny, jednotlivé programy nastavíte manuálně tlačítky a otočným kolečkem. Nechybí ani zvuková signalizace dokončení přípravy nebo dětský zámek.

Pokud potřebujete nějakou mikrovlnou troubu, která zvládne funkci crisp, doporučujeme vám přečíst recenzi na produkt Whirlpool MCP 349 BL, který dokonce umí i parní vaření.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Domo DO 2342 CG | Hodnocení: 93,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Domo DO 2342 CG

Domo DO 2342 CG

5 000 Kč Orientační cena