Menu

ECG MTM 1701 – Recenze, testy a srovnání

v kategorii Mikrovlnné trouby

Klady a zápory

  • Nízká cena
  • Malý objem
1 300 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

ECG MTM 1701 je volně stojící mikrovlnná trouba. Doporučujeme, abyste byli obezřetní, protože její objem je jen 17 litrů. To je nejmenší hodnota z našeho srovnávacího testu, který vznikl v červenci 2017. Přesto, že průměr talíře je 24,5 cm, může se naskytnout problém při vkládání větších misek. Obezřetní buďte i v případě hodnot výkonu a příkonu. Výkon je podprůměrný, 700 W může naznačovat, že síla mikrovlnky nezvládne ohřát jídlo tak rychle, jako jiné, výkonnější modely. Příkon 1 200 W je potom sice na hranici s průměrem, nicméně když si díky těmto údajům spočítáte, jaká je výsledná energetická účinnost, zjistíte, že není příliš vysoká. To však nemusí činit problém těm, kteří mikrovlnnou troubu nebudou používat denně. 

Dle rozměrů není mikrovlnka značky ECG robustní spotřebič, naopak by měla zabrat vcelku málo místa​, všechny parametry jsou totiž podprůměrné, což je výhoda, a činí 45,cm na šířku, 26,2 cm na výšku a do hloubky má spotřebič 33 cm. Menší velikost samozřejmě odpovídá tomu, že má menší objem. 

[mikrovlnky_params1]

Hodnocení funkcí

ECG MTM 1701 najdete v nízké cenové kategorii, čemuž musí odpovídat mimo jiné i nabídka funkcí. Ta je střídmá, vlastně jediné, co nabízí, jsou standardní funkce rozmrazování a zvuková signalizace. Ty najdete u všech hodnocených modelů. 

Mikrovlnce potom chybí funkce gril, nemá dětský zámek, displej, ani hodiny. To jsou funkce častěji se objevující. Mezi raritní potom patří crisp (zapékání do křupava), parní vaření a horkovzduch. Tyto funkce byste našli u málo kterých modelů, nejde proto o tak velký problém. Celkově jsou funkce dostačující, pokud si chcete jídlo v mikrovlnce pouze ohřívat. 

[mikrovlnky_params2]

Hodnocení dalších uživatelů

ECG MTM 1701 sice není žádný velkolepý moderní spotřebič, to ale naopak mnoho zákazníků vítá. Dlouhodobí i krátkodobí uživatelé jsou spokojení s jednoduchým ovládáním, nevyžadují ani žádné funkce navíc, protože mikrovlnka plní hlavní funkci – ohřev. Uznávají, že vzhledem k ceně ani nic víc neočekávali a proto jim vyhovuje. Co se však objevuje jako negativum je její váha. Je lehká, takže ani starší lidé nemusí mít obavy s její manipulací, jenomže právě tato lehkost způsobuje, že při otevírání a zavírání dvířek spotřebič klouže po povrchu a není na jednom místě.

Naše hodnocení a závěr

ECG MTM 1701 plní hlavní funkci, kterou je ohřev pokrmů. Nemá žádné funkce navíc, což z ní sice nedělá zrovna moderní spotřebič do rodinné domácnosti, nicméně o to je jednodušší její ovládání a nastavování. To je ideální pro starší lidi. Mikrovlnka vzhledem k objemu nepojme velké misky s jídlem, pohodlně v ní však ohřejete jídlo již naservírované na talíři. ECG MTM 1701 vidíme jako ideálního pomocníka pro studenty na koleje, pro jednotlivce, na chatu nebo pro starší lidi, ale i pro ty, kteří si chtějí sem tam něco přihřát. Pro využití na denní bázi ale doporučujeme spíše některý z modelů s větším objemem a větší energetickou účinností. Takovým je například Samsung F300G MS23F301TAS.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ECG MTM 1701
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ECG MTM 1701

ECG MTM 1701

1 300 Kč Orientační cena