Mikrovlnka ECG MTM 1701 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test ECG MTM 1701

 • Nízká cena
 • Malý objem
1 300 Kč Orientační cena
 • 6,1/10
  Hodnocení objemu a en. údajů
 • 5,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

ECG MTM 1701 je volně stojící mikrovlnná trouba. Doporučujeme, abyste byli obezřetní, protože její objem je jen 17 litrů. To je nejmenší hodnota z našeho srovnávacího testu, který vznikl v červenci 2017. Přesto, že průměr talíře je 24,5 cm, může se naskytnout problém při vkládání větších misek. Obezřetní buďte i v případě hodnot výkonu a příkonu. Výkon je podprůměrný, 700 W může naznačovat, že síla mikrovlnky nezvládne ohřát jídlo tak rychle, jako jiné, výkonnější modely. Příkon 1 200 W je potom sice na hranici s průměrem, nicméně když si díky těmto údajům spočítáte, jaká je výsledná energetická účinnost, zjistíte, že není příliš vysoká. To však nemusí činit problém těm, kteří mikrovlnnou troubu nebudou používat denně. 

Dle rozměrů není mikrovlnka značky ECG robustní spotřebič, naopak by měla zabrat vcelku málo místa​, všechny parametry jsou totiž podprůměrné, což je výhoda, a činí 45,cm na šířku, 26,2 cm na výšku a do hloubky má spotřebič 33 cm. Menší velikost samozřejmě odpovídá tomu, že má menší objem. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

ECG

100 % Neuvedeno
Způsob umístění

Volně stojící

100 % Neuvedeno
Objem

17

0,00
Průměr talíře (mm)

245

0,00
Výkon (W)

700

0,00
Příkon (W)

1 200

0,00
Způsob ovládání

Mechanické (otočné)

100 % Neuvedeno
Šířka (mm)

452

0,00
Výška (mm)

262

0,00
Hloubka (mm)

330

0,00

Hodnocení funkcí

ECG MTM 1701 najdete v nízké cenové kategorii, čemuž musí odpovídat mimo jiné i nabídka funkcí. Ta je střídmá, vlastně jediné, co nabízí, jsou standardní funkce rozmrazování a zvuková signalizace. Ty najdete u všech hodnocených modelů. 

Mikrovlnce potom chybí funkce gril, nemá dětský zámek, displej, ani hodiny. To jsou funkce častěji se objevující. Mezi raritní potom patří crisp (zapékání do křupava), parní vaření a horkovzduch. Tyto funkce byste našli u málo kterých modelů, nejde proto o tak velký problém. Celkově jsou funkce dostačující, pokud si chcete jídlo v mikrovlnce pouze ohřívat. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Gril

Ne

100 % Neuvedeno
Displej

Ne

100 % Neuvedeno
Crisp

Ne

100 % Neuvedeno
Dětský zámek

Ne

100 % Neuvedeno
Zvuková signalizace

Ano

100 % Neuvedeno
Hodiny

Ne

100 % Neuvedeno
Rozmrazování

Ano

100 % Neuvedeno
Parní vaření

Ne

100 % Neuvedeno
Horkovzduch

Ne

100 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

ECG MTM 1701 sice není žádný velkolepý moderní spotřebič, to ale naopak mnoho zákazníků vítá. Dlouhodobí i krátkodobí uživatelé jsou spokojení s jednoduchým ovládáním, nevyžadují ani žádné funkce navíc, protože mikrovlnka plní hlavní funkci – ohřev. Uznávají, že vzhledem k ceně ani nic víc neočekávali a proto jim vyhovuje. Co se však objevuje jako negativum je její váha. Je lehká, takže ani starší lidé nemusí mít obavy s její manipulací, jenomže právě tato lehkost způsobuje, že při otevírání a zavírání dvířek spotřebič klouže po povrchu a není na jednom místě.

Naše hodnocení a závěr

ECG MTM 1701 plní hlavní funkci, kterou je ohřev pokrmů. Nemá žádné funkce navíc, což z ní sice nedělá zrovna moderní spotřebič do rodinné domácnosti, nicméně o to je jednodušší její ovládání a nastavování. To je ideální pro starší lidi. Mikrovlnka vzhledem k objemu nepojme velké misky s jídlem, pohodlně v ní však ohřejete jídlo již naservírované na talíři. ECG MTM 1701 vidíme jako ideálního pomocníka pro studenty na koleje, pro jednotlivce, na chatu nebo pro starší lidi, ale i pro ty, kteří si chtějí sem tam něco přihřát. Pro využití na denní bázi ale doporučujeme spíše některý z modelů s větším objemem a větší energetickou účinností. Takovým je například Samsung F300G MS23F301TAS.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: ECG MTM 1701
Iveta Polášková je redaktorka, která nemá ráda přehnaná reklamní tvrzení, ale baví ji hledání reálných kladů a záporů. Následně se snaží osvětlit, který produkt bude komu nejlépe vyhovovat. Ráda tak poradí, jaký výkon je u mikrovlnky potřeba nebo co si představit pod funkcemi 6. smysl či Jet menu. Kromě mikrovlnek se stará také o témata překapávačů kávy nebo pečicích pánví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ECG MTM 1701

ECG MTM 1701

1 300 Kč Orientační cena