Recenze a test Electrolux EMS 21400 S

Hodnocení:

78,1 %

Klady:

Funkce gril

Zápory:

Hloubka přístroje

2 500 Kč
orientační cena

Hodnocení objemu a en. údajů
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,2 8,0 78,1 %

Souhrnné údaje 

Electrolux EMS 21400 S je dalším příkladem volně stojící mikrovlnné trouby, který jsme podrobili v červenci 2017 srovnání. Během hodnocení jsme se zaměřili na mnoho parametrů. Jedním z prvních, které budou zajímat jistě i vás, je objem trouby. Ten činí 18,5 litru, což se může zdát opravdu málo, přesto má ovšem tento model talíř o úctyhodných 27 centimetrech, pohodlně tak dovnitř vložíte naservírované jídlo přímo na talíři.

Mezi dále zajímavé parametry patří i výkon a příkon, jež dohromady udávají energetickou účinnost. Výkon 800 W rozhodně není málo a lze tedy očekávat dostatečnou sílu přístroje. Příkon 1 250 W je potom průměrný. Celkově lze říci, že je tato mikrovlnka průměrně účinná.

V případě tohoto modelu od výrobce Electrolux nejde rozhodně o žádného obra, drží se u průměrných hodnot, které činí 48,5 na šířku, 28,7 na výšku a 42,2 cm do hloubky – pozor, hloubka patří k těm větším, pohlídejte si, zda je police či linka dostačující. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Electrolux 100 % Neuvedeno
Způsob umístění  Volně stojící 100 % Neuvedeno
Objem  18,5 0,00
Průměr talíře (mm)  270 0,00
Výkon (W)  800 0,00
Příkon (W)  1 250 0,00
Způsob ovládání  Displej+otočný + tlačítkový ovladač 100 % Neuvedeno
Šířka (mm) 485 0,00
Výška (mm) 287 0,00
Hloubka (mm) 422 0,00

Hodnocení funkcí

Průměru se drží mikrovlnná trouba Electrolux EMS 21400 S i v případě funkcí, nejde však o nic vyloženě špatného. Nemá sice funkce jako je crisp (zapékání do křupava), parní vaření, horkovzduch, a nemá ani dětský zámek, tyto parametry byly ale spíše raritou a v době psaní této recenze jimi nedisponovala většina modelů. Mikrovlnka si ale zachovala standardní funkce a vlastnosti, najdete u ní tak displej, hodiny, můžete v ní rozmrazovat a o ukončení ohřívání vás informuje zvuková signalizace. Co lze považovat za výjimečné je funkce gril, kterou tato mikrovlnka má. Během psaní tohoto textu tuto funkci postrádala většina konkurenčních modelů. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Gril  ANO 100 % Neuvedeno
Displej  ANO 100 % Neuvedeno
Crisp  NE 100 % Neuvedeno
Dětský zámek  NE 100 % Neuvedeno
Zvuková signalizace  ANO 100 % Neuvedeno
Hodiny  ANO 100 % Neuvedeno
Rozmrazování  ANO 100 % Neuvedeno
Parní vaření  NE 100 % Neuvedeno
Horkovzduch  NE 100 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s mikrovlnnou troubou Electrolux EMS 21400 S dlouhodobé, nebo i krátkodobé zkušenosti, měli možnost produkt ohodnotit. Dohledat jde přes dvě stě komentářů, je tedy vidět, že je produkt značně oblíben. V těchto hodnotících komentářích se často objevují spokojené reakce. Uživatelé uznávají, že poměr ceny ku výkonu je skvělý, líbí se jim nadčasový design mikrovlnky. Stejně často se ale objevují reakce na krátkou přívodní šňůru, to vezměte určitě v potaz. Pro úplnost informací upozorníme i na fakt, že se podle uživatelů hůře otevírají dvířka. Je možné, že se musí jen trošku „rozchodit“. Mikrovlnka také na některých površích lehce klouže, zejména právě při otevírání dvířek. 

Naše hodnocení a závěr

Mikrovlnná trouba je prototypem zlaté střední cesty. Za přijatelnou cenu se vám dostane průměrně kvalitní spotřebič, který má své plusy i mínusy. Mezi plusy musíme rozhodně zařadit přítomnost funkce gril, nebo velký průměr vnitřního talíře. Mínusy potom mohou představovat absence dětské pojistky a větší hloubka. Celkově jde ale o vzhledově atraktivní produkt, který zapadne i do vysoce moderní kuchyně. Pokud se vám nezdá hloubka přístroje, máte úzké police nebo nedostatek místa na lince, doporučujeme, abyste nahlédli na recenzi mikrovlnné trouby Philco PMD 2010S, která si navíc zachovala i funkci grilu a je cenově výhodnější.

Datum:
Produkt: Electrolux EMS 21400 S
Hodnocení: 78,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test