Mikrovlnka Electrolux EMS 21400 S - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux EMS 21400 S

 • Funkce gril
 • Hloubka přístroje
2 500 Kč Orientační cena
 • 7,2/10
  Hodnocení objemu a en. údajů
 • 8,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Electrolux EMS 21400 S je dalším příkladem volně stojící mikrovlnné trouby, který jsme podrobili v červenci 2017 srovnání. Během hodnocení jsme se zaměřili na mnoho parametrů. Jedním z prvních, které budou zajímat jistě i vás, je objem trouby. Ten činí 18,5 litru, což se může zdát opravdu málo, přesto má ovšem tento model talíř o úctyhodných 27 centimetrech, pohodlně tak dovnitř vložíte naservírované jídlo přímo na talíři.

Mezi dále zajímavé parametry patří i výkon a příkon, jež dohromady udávají energetickou účinnost. Výkon 800 W rozhodně není málo a lze tedy očekávat dostatečnou sílu přístroje. Příkon 1 250 W je potom průměrný. Celkově lze říci, že je tato mikrovlnka průměrně účinná.

V případě tohoto modelu od výrobce Electrolux nejde rozhodně o žádného obra, drží se u průměrných hodnot, které činí 48,5 na šířku, 28,7 na výšku a 42,2 cm do hloubky – pozor, hloubka patří k těm větším, pohlídejte si, zda je police či linka dostačující. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Electrolux

100 % Neuvedeno
Způsob umístění

Volně stojící

100 % Neuvedeno
Objem

18,5

0,00
Průměr talíře (mm)

270

0,00
Výkon (W)

800

0,00
Příkon (W)

1 250

0,00
Způsob ovládání

Displej+otočný + tlačítkový ovladač

100 % Neuvedeno
Šířka (mm)

485

0,00
Výška (mm)

287

0,00
Hloubka (mm)

422

0,00

Hodnocení funkcí

Průměru se drží mikrovlnná trouba Electrolux EMS 21400 S i v případě funkcí, nejde však o nic vyloženě špatného. Nemá sice funkce jako je crisp (zapékání do křupava), parní vaření, horkovzduch, a nemá ani dětský zámek, tyto parametry byly ale spíše raritou a v době psaní této recenze jimi nedisponovala většina modelů. Mikrovlnka si ale zachovala standardní funkce a vlastnosti, najdete u ní tak displej, hodiny, můžete v ní rozmrazovat a o ukončení ohřívání vás informuje zvuková signalizace. Co lze považovat za výjimečné je funkce gril, kterou tato mikrovlnka má. Během psaní tohoto textu tuto funkci postrádala většina konkurenčních modelů. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Gril

Ano

100 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Neuvedeno
Crisp

Ne

100 % Neuvedeno
Dětský zámek

Ne

100 % Neuvedeno
Zvuková signalizace

Ano

100 % Neuvedeno
Hodiny

Ano

100 % Neuvedeno
Rozmrazování

Ano

100 % Neuvedeno
Parní vaření

Ne

100 % Neuvedeno
Horkovzduch

Ne

100 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s mikrovlnnou troubou Electrolux EMS 21400 S dlouhodobé, nebo i krátkodobé zkušenosti, měli možnost produkt ohodnotit. Dohledat jde přes dvě stě komentářů, je tedy vidět, že je produkt značně oblíben. V těchto hodnotících komentářích se často objevují spokojené reakce. Uživatelé uznávají, že poměr ceny ku výkonu je skvělý, líbí se jim nadčasový design mikrovlnky. Stejně často se ale objevují reakce na krátkou přívodní šňůru, to vezměte určitě v potaz. Pro úplnost informací upozorníme i na fakt, že se podle uživatelů hůře otevírají dvířka. Je možné, že se musí jen trošku „rozchodit“. Mikrovlnka také na některých površích lehce klouže, zejména právě při otevírání dvířek. 

Naše hodnocení a závěr

Mikrovlnná trouba je prototypem zlaté střední cesty. Za přijatelnou cenu se vám dostane průměrně kvalitní spotřebič, který má své plusy i mínusy. Mezi plusy musíme rozhodně zařadit přítomnost funkce gril, nebo velký průměr vnitřního talíře. Mínusy potom mohou představovat absence dětské pojistky a větší hloubka. Celkově jde ale o vzhledově atraktivní produkt, který zapadne i do vysoce moderní kuchyně. Pokud se vám nezdá hloubka přístroje, máte úzké police nebo nedostatek místa na lince, doporučujeme, abyste nahlédli na recenzi mikrovlnné trouby Philco PMD 2010S, která si navíc zachovala i funkci grilu a je cenově výhodnější.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Electrolux EMS 21400 S
Iveta Polášková je redaktorka, která nemá ráda přehnaná reklamní tvrzení, ale baví ji hledání reálných kladů a záporů. Následně se snaží osvětlit, který produkt bude komu nejlépe vyhovovat. Ráda tak poradí, jaký výkon je u mikrovlnky potřeba nebo co si představit pod funkcemi 6. smysl či Jet menu. Kromě mikrovlnek se stará také o témata překapávačů kávy nebo pečicích pánví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EMS 21400 S

Electrolux EMS 21400 S

2 500 Kč Orientační cena