Mikrovlnka Electrolux EMS 21400 S - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux EMS 21400 S

v kategorii Mikrovlnné trouby

Klady a zápory

  • Funkce gril
  • Hloubka přístroje
2 500 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Electrolux EMS 21400 S je dalším příkladem volně stojící mikrovlnné trouby, který jsme podrobili v červenci 2017 srovnání. Během hodnocení jsme se zaměřili na mnoho parametrů. Jedním z prvních, které budou zajímat jistě i vás, je objem trouby. Ten činí 18,5 litru, což se může zdát opravdu málo, přesto má ovšem tento model talíř o úctyhodných 27 centimetrech, pohodlně tak dovnitř vložíte naservírované jídlo přímo na talíři.

Mezi dále zajímavé parametry patří i výkon a příkon, jež dohromady udávají energetickou účinnost. Výkon 800 W rozhodně není málo a lze tedy očekávat dostatečnou sílu přístroje. Příkon 1 250 W je potom průměrný. Celkově lze říci, že je tato mikrovlnka průměrně účinná.

V případě tohoto modelu od výrobce Electrolux nejde rozhodně o žádného obra, drží se u průměrných hodnot, které činí 48,5 na šířku, 28,7 na výšku a 42,2 cm do hloubky – pozor, hloubka patří k těm větším, pohlídejte si, zda je police či linka dostačující. 

[mikrovlnky_params1]

Hodnocení funkcí

Průměru se drží mikrovlnná trouba Electrolux EMS 21400 S i v případě funkcí, nejde však o nic vyloženě špatného. Nemá sice funkce jako je crisp (zapékání do křupava), parní vaření, horkovzduch, a nemá ani dětský zámek, tyto parametry byly ale spíše raritou a v době psaní této recenze jimi nedisponovala většina modelů. Mikrovlnka si ale zachovala standardní funkce a vlastnosti, najdete u ní tak displej, hodiny, můžete v ní rozmrazovat a o ukončení ohřívání vás informuje zvuková signalizace. Co lze považovat za výjimečné je funkce gril, kterou tato mikrovlnka má. Během psaní tohoto textu tuto funkci postrádala většina konkurenčních modelů. 

[mikrovlnky_params2]

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají s mikrovlnnou troubou Electrolux EMS 21400 S dlouhodobé, nebo i krátkodobé zkušenosti, měli možnost produkt ohodnotit. Dohledat jde přes dvě stě komentářů, je tedy vidět, že je produkt značně oblíben. V těchto hodnotících komentářích se často objevují spokojené reakce. Uživatelé uznávají, že poměr ceny ku výkonu je skvělý, líbí se jim nadčasový design mikrovlnky. Stejně často se ale objevují reakce na krátkou přívodní šňůru, to vezměte určitě v potaz. Pro úplnost informací upozorníme i na fakt, že se podle uživatelů hůře otevírají dvířka. Je možné, že se musí jen trošku „rozchodit“. Mikrovlnka také na některých površích lehce klouže, zejména právě při otevírání dvířek. 

Naše hodnocení a závěr

Mikrovlnná trouba je prototypem zlaté střední cesty. Za přijatelnou cenu se vám dostane průměrně kvalitní spotřebič, který má své plusy i mínusy. Mezi plusy musíme rozhodně zařadit přítomnost funkce gril, nebo velký průměr vnitřního talíře. Mínusy potom mohou představovat absence dětské pojistky a větší hloubka. Celkově jde ale o vzhledově atraktivní produkt, který zapadne i do vysoce moderní kuchyně. Pokud se vám nezdá hloubka přístroje, máte úzké police nebo nedostatek místa na lince, doporučujeme, abyste nahlédli na recenzi mikrovlnné trouby Philco PMD 2010S, která si navíc zachovala i funkci grilu a je cenově výhodnější.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EMS 21400 S
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EMS 21400 S

Electrolux EMS 21400 S

2 500 Kč Orientační cena