Recenze a porovnání Electrolux EMT25207OX | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Electrolux EMT25207OX

Klady

  • Velký objem
  • Nízký příkon

Zápory

  • Méně funkcí
  • Vysoká cena
7 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnná trouba Electrolux EMT25208OX je multifunkční produkt. Díky tomu, že jde o vestavnou variantu, krásně splyne se zbytkem vaší kuchyně a nebude prostorově vyčnívat. Jen je nutné počítat s náročnější a déle trvající instalací. Výrobek je v nerezové barvě, ovládáte jej především dotykově, jen dvířka se otevírají manuálně stiskem tlačítka v pravém dolním rohu.

Ve srovnání s ostatními mikrovlnkami v našem výběru má model od společnosti Elextrolux větší objem i průměr otočného talíře, což vám zajistí dostatek vnitřního prostoru. Výkon spotřebiče je 900 W, což patří také k lepšímu průměru. Na druhou stranu výkon grilu, díky kterému nese trouba přízvisko multifunkční, už tak vysoký není. Dosahuje pouze na 1000 W, přičemž některé výrobky se dostanou i na více než dvojnásobek. Možná i díky tomu se ale daří udržet nízko příkon, který vypovídá o spotřebě elektrických spotřebičů. Náklady na provoz této mikrovlnky by tak měly být relativně nízké.

Oproti ostatním mikrovlnným troubám v našem výběru byla Electrolux EMT25208OX výrazně širší a i v ostatních rozměrech své kolegy spíše převyšovala. Protože jde o vestavný model, doporučujeme rozměry pečlivě zvážit předem, abyste měli jistotu, že na daný spotřebič máte doma dostatek místa. Na šířku je potřeba počítat s 56 cm, na výšku s 38 cm a do hloubky s 50 centimetry.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Electrolux

Způsob umístění

Vestavná

Objem (l)

25

Průměr talíře (cm)

31,5

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

900

Maximální výkon (W)

1 000

Příkon (W)

1 450

Ovládání

Dotykové, dvířka manuálně

Šířka (cm)

56

Výška (cm)

38

Hloubka (cm)

50

Hmotnost (kg)

18

Barva

Nerez

Vybavení a funkce

Přestože jde o multifunkční troubu, kromě grilu vám žádné funkce navíc oproti těm monofunkčním nenabídne. Nemá ani funkci crisp, ani horký vzduch nebo páru. Dokáže fungovat ale hodně automaticky, nastaví například programy podle váhy pokrmu. V doplňkových funkcích je už výbava bohatá. Trouba má jak displej, tak hodiny, dětskou pojistku nebo zvukovou signalizaci. Sílu výkonu nastavíte dotykově na osmistupňové škále.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Přes vysokou cenu si internetoví uživatelé tuto mikrovlnku převážně chválí. Oceňují její velký objem i kvalitu ohřevu a přípravy pokrmů. Mezi nedostatky, které lidé tomuto modelu naopak vytýkají, se často objevuje zmínka o světýlku, které svítí vždy při otevřených dvířkách, nezhasne ani po chvílí, což může být v případech, kdy na mikrovlnku zkrátka zapomenete, značně neekologické. Varují také před povrchem, na kterém je kvůli barvě a materiálu vidět každý otisk prstu.

Závěr

Mikrovlnná trouba Electrolux EMT25207OX je sice multifunkční, ale kromě grilu vám žádnou funkci navíc nepřinese. Disponuje tedy ohřevem, rozmrazováním a možností grilování a tyto procesy podle parametrů i uživatelských recenzí zvládá výborně. S ohledem na nízkou hodnotu příkonu by navíc mělo jít o energeticky úsporný spotřebič. Až na otevírání dvířek se ovládá dotykově. Investice však není zanedbatelná, což je mimo jiné způsobené právě tím, že jde o vestavný model.

Pokud jste si představovali částku, kterou za mikrovlnku zaplatíte, nižší, můžete zvážit například Whirlpool MWF 420 BL. Jde sice o monofunkční model, ale pokud oželíte funkci grilu, žádný jiný výrazný rozdíl mezi těmito dvěma výrobky již není.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EMT25207OX
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EMT25207OX

Electrolux EMT25207OX

7 500 Kč Orientační cena