Recenze a srovnání Electrolux EMT25207OX

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Multifunkční mikrovlnky

Datum doporučení: Květen 2019

Klady:

Velký objem

Nízký příkon

Zápory:

Méně funkcí

Vysoká cena

7 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnná trouba Electrolux EMT25208OX je multifunkční produkt. Díky tomu, že jde o vestavnou variantu, krásně splyne se zbytkem vaší kuchyně a nebude prostorově vyčnívat. Jen je nutné počítat s náročnější a déle trvající instalací. Výrobek je v nerezové barvě, ovládáte jej především dotykově, jen dvířka se otevírají manuálně stiskem tlačítka v pravém dolním rohu.

Ve srovnání s ostatními mikrovlnkami v našem výběru má model od společnosti Elextrolux větší objem i průměr otočného talíře, což vám zajistí dostatek vnitřního prostoru. Výkon spotřebiče je 900 W, což patří také k lepšímu průměru. Na druhou stranu výkon grilu, díky kterému nese trouba přízvisko multifunkční, už tak vysoký není. Dosahuje pouze na 1000 W, přičemž některé výrobky se dostanou i na více než dvojnásobek. Možná i díky tomu se ale daří udržet nízko příkon, který vypovídá o spotřebě elektrických spotřebičů. Náklady na provoz této mikrovlnky by tak měly být relativně nízké.

Oproti ostatním mikrovlnným troubám v našem výběru byla Electrolux EMT25208OX výrazně širší a i v ostatních rozměrech své kolegy spíše převyšovala. Protože jde o vestavný model, doporučujeme rozměry pečlivě zvážit předem, abyste měli jistotu, že na daný spotřebič máte doma dostatek místa. Na šířku je potřeba počítat s 56 cm, na výšku s 38 cm a do hloubky s 50 centimetry.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Electrolux
Způsob umístění  Vestavná
Objem (l)  25
Průměr talíře (cm)  31,5
Otevírání dvířek  na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W)  900
Maximální výkon (W)  1 000
Příkon (W)  1 450
Ovládání  dotykové, dvířka manuálně
Šířka (cm) 56
Výška (cm) 38
Hloubka (cm) 50
Hmotnost (kg)  18
Barva nerez

Vybavení a funkce

Přestože jde o multifunkční troubu, kromě grilu vám žádné funkce navíc oproti těm monofunkčním nenabídne. Nemá ani funkci crisp, ani horký vzduch nebo páru. Dokáže fungovat ale hodně automaticky, nastaví například programy podle váhy pokrmu. V doplňkových funkcích je už výbava bohatá. Trouba má jak displej, tak hodiny, dětskou pojistku nebo zvukovou signalizaci. Sílu výkonu nastavíte dotykově na osmistupňové škále.

Parametr Tento produkt
Gril  ANO
Crisp  NE
Rozmrazování  ANO
Horkovzduch  NE
Parní vaření  NE
Displej  ANO
Hodiny  ANO
Dětský zámek  ANO
Zvuková signalizace  ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Přes vysokou cenu si internetoví uživatelé tuto mikrovlnku převážně chválí. Oceňují její velký objem i kvalitu ohřevu a přípravy pokrmů. Mezi nedostatky, které lidé tomuto modelu naopak vytýkají, se často objevuje zmínka o světýlku, které svítí vždy při otevřených dvířkách, nezhasne ani po chvílí, což může být v případech, kdy na mikrovlnku zkrátka zapomenete, značně neekologické. Varují také před povrchem, na kterém je kvůli barvě a materiálu vidět každý otisk prstu.

Závěr

Mikrovlnná trouba Electrolux EMT25207OX je sice multifunkční, ale kromě grilu vám žádnou funkci navíc nepřinese. Disponuje tedy ohřevem, rozmrazováním a možností grilování a tyto procesy podle parametrů i uživatelských recenzí zvládá výborně. S ohledem na nízkou hodnotu příkonu by navíc mělo jít o energeticky úsporný spotřebič. Až na otevírání dvířek se ovládá dotykově. Investice však není zanedbatelná, což je mimo jiné způsobené právě tím, že jde o vestavný model.

Pokud jste si představovali částku, kterou za mikrovlnku zaplatíte, nižší, můžete zvážit například Whirlpool MWF 420 BL. Jde sice o monofunkční model, ale pokud oželíte funkci grilu, žádný jiný výrazný rozdíl mezi těmito dvěma výrobky již není.

Další recenze

Kompletní porovnání