Mikrovlnka Klarstein Fine Dinesty - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Klarstein Fine Dinesty

v kategorii Mikrovlnné trouby

Klady a zápory

  • Rychlé ohřívání
  • Šetří elektrickou energii
  • Chybí dětský zámek
3 500 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Mikrovlnná trouba Klarstein Fine Dinesty patří k volně stojícím. Tento druh mikrovlnek byl v našem testu nejvíce zastoupen. S objemem 23 l se mikrovlnka řadí k lehce nadprůměrným, pohodlně do ní vložíte například jídlo naservírované na talíři. Problém může nastat při rozpékání pizzy, jednoduše ji do mikrovlnky nemusíte dostat.

Co je zajímavé jsou i parametry výkonu a příkonu. Výkon 800 W určuje sílu trouby, příkon 1 000 W její spotřebu. Možná vám tato čísla nic moc neřeknou, už i při srovnání s průměrnými hodnotami všech testovaných lze ale odhadnout, že tato mikrovlnka nebude žádný žrout energií i přes nadprůměrnou sílu. My jsme spočetli energetickou účinnost a ta je nejvyšší ze všech testovaných modelů, jež jsme v červenci 2017 podrobili testování. 

U volně stojících mikrovlnek uživatele zajímá i velikost, aby si byli jisti, že jim na lince nebude příliš překážet, nebo aby věděli, zda se jim vejde do polic. Nemusíte se bát, model Klarstein Fine Dinesty není žádný obr, jde spíše o průměrně velký spotřebič se šířkou 48 cm a hloubkou 38 cm. Potěšit vás může hlavně výška 28 cm, která nebude překážet ani v užších policích. Zajímavé může být i ovládání, v tomto případě se setkáte s kombinovaným mechanickým. 

[mikrovlnky_params1]

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí nejde o žádný výstřední model, i když má pár benefitů, které jiné, i zdánlivě lepší, dražší modely postrádají. V první řadě jde o funkci grilování, ta je pro zákazníky někdy klíčová a v rámci našeho testu jí neoplývala ani polovina přístrojů. Co dalšího může Klarstein Fine Dinesty nabídnout jsou potom displej a hodiny, které taktéž nejsou samozřejmostí. Nechybí ani klasické funkce rozmrazování či zvuková signalizace, se kterou se vám nestane, že byste na jídlo zapomněli. 

Mikrovlnce však chybí například atraktivní funkce crisp (zapékání do křupava), vaření v páře nebo pečení v horkovzduchu. Tyto funkce nejsou příliš časté, v našem testu se s nimi setkáte jen u pár modelů, to Klarstein Fine Dinesty aspoň trošku obhajuje a vrací jí její pozitivní tvář. 

[mikrovlnky_params2]

Naše hodnocení a závěr

Mikrovlnné troubě Klarstein Fine Dinesty chybí atraktivní funkce, které by z ní udělaly všestranného pomocníka. Přesto, že si v této mikrovlnce nic neupeče ani neuvaříte v páře, stále si zachovává funkci grilování, která je pro určité zákazníky dokonce klíčová. Spolehlivého pomocníka dělá z tohoto modelu od značky Klarstein energetická účinnost. Při ohřívání si můžete být jisti rychlého výsledku za použití minima energií, přístroj se tak stává energeticky úsporným. Benefit může být i velikost, volně stojící přístroj se vleze díky malé výšce i do užších polic. Toužíte-li po stejných funkcích, ale mikrovlnku chcete včlenit do kuchyně, doporučujeme vestavný model Beko MGB 25333 BG.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Fine Dinesty
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Klarstein Fine Dinesty

Klarstein Fine Dinesty

3 500 Kč Orientační cena