Recenze a test Mora MT 321 S | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Mora MT 321 S

v kategorii Mikrovlnné trouby

Klady a zápory

  • Displej
  • Dětský zámek
  • Spotřebuje více energie
1 800 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Mikrovlnná trouba Mora MT 321 S představuje produkt z řady volně stojících. Tento typ mikrovlnných trub v našem srovnávacím testu v říjnu 2018 převládal, méně jich bylo potom vestavných. Zatímco všechny trouby měly dohromady v průměru kolem 19 litrů, tento model má 20 l, což sice není velký rozdíl, ale jde o pomyslnou hraniční hodnotu, která se hodí i pro ohřev jídla několikrát týdně. Průměr talíře je tomu potom víceméně úměrný, má 25,5 cm, do mikrovlnky by se vám tak měl pohodlně vejít klasický jídelní talíř. Co se týče ovládání, to je u tohoto modelu kombinované – disponuje tlačítky, otočným kolečkem a displejem. Po samostatném mechanickém (otočném) ovládání jde o druhou nejčastější možnost, kterou u mikrovlnek v našem srovnání najdete.

Nyní se podívejme na výkon a příkon. U mikrovlnek je obecně vhodné hledat takovou, která má co nejvyšší výkon a zároveň co nejnižší příkon. Zatímco výkon určuje, za jak dlouho bude vaše jídlo připraveno, příkon hlídá spotřebu elektrické energie. Výkon byl v tomto ohledu dostačující vzhledem k objemu trouby, dosahuje 700 W. Příkon se potom pohybuje okolo 1 260 W, což je lehce nadprůměrná hodnota. Více než příkon vám ale ukáže energetická účinnost. Mikrovlnná trouba Mora je v tomto ohledu malinko slabší, ohřev jídla sice nemusí trvat příliš dlouho, mikrovlnka však bude potřebovat více elektrické energie.

Jelikož nemá model Mora příliš velký objem, lze očekávat menší konstrukci. Šířka 43,9 cm je oproti tehdejšímu průměru menší o 5 cm, hloubka 33,5 cm a výška 25,7 cm se potom liší jen o 3 cm v obou případech.

[mikrovlnky_params1]

Hodnocení funkcí

V kategorii funkcí můžete od mikrovlnné trouby značky Mora očekávat základ, tedy ohřev a rozmrazování. Ve většině recenzovaných přístrojů včetně tohoto konkrétního nebudete schopni grilovat, připravovat pokrm do křupava (Crisp), ani jej používat jako horkovzdušnou troubu nebo parní hrnec. Spolehnout se však můžete na displej, který jsme již dříve zmínili a který vám ukáže také aktuální čas, nebo na dětský zámek, na který nepomyslela více než polovina výrobců. Nebudete ochuzeni ale ani o zvukovou signalizaci, která vás upozorní, až bude vaše jídlo ohřáté či rozmrazené.

[mikrovlnky_params2]

Hodnocení dalších uživatelů

S modelem značky Mora má zkušenost již pár desítek uživatelů, kteří tuto mikrovlnku na základě svých zkušeností ohodnotili. Jako pozitiva zmiňují primárně design a velikost zařízení. Naopak ovládání některým připadá příliš složité a část uživatelů si stěžují na přední panel, který je náchylný na poškrábání. 

Naše hodnocení a závěr

Mora MT 321 S patří k modelům mikrovlnek se základními funkcemi, mezi ty patří ohřev a rozmrazování pokrmů. Nedočkáte se funkcí jako je gril nebo parní vaření, to jsou ale vesměs funkce, kterými disponuje jen pár modelů v celém srovnání. Hodnotícím prvkem byl například objem trouby, v tomto případě je s 20 litry v podstatě hraniční. Určitě se nehodí do velké domácnosti, ve které by bylo potřeba ohřívat velké porce jídla, ty byste do modelu značky Mora ani nemuseli dostat všechny naráz. S účinností je na tom model obstojně. Výhodou je dětský zámek a displej. Pokud jste náročnější a nevadí vám připlatit si několik stovek, určitě nepřehlédněte recenzi modelu Candy CMXG 20 DR. Ať už vám záleží na displeji, funkci grilování nebo rozpékání do křupava, ve všem vám vyjde toto zařízení vstříc.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora MT 321 S
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mora MT 321 S

Mora MT 321 S

1 800 Kč Orientační cena