Mikrovlnka Philco PMD 2010S - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Philco PMD 2010S

 • Ideální velikost do malé kuchyně
 • Nízká cena
 • Nároční uživatelé mohou postrádat některé funkce
2 000 Kč Orientační cena
 • 6,1/10
  Hodnocení objemu a en. údajů
 • 8,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Mikrovlnná trouba Philco PMD 2010S se řadí k těm, které jsou volně stojící. S hraničním objemem 20 litrů nepotěší ty z vás, kteří jsou zvyklí rozpékat v mikrovlnce pizzu, naopak poslouží hravě těm, kteří jsou zvyklí ohřívat si jídla občas, například v miskách. S objemem jde ruku v ruce i průměr talíře, 24,5 cm je průměr hodnot jak všech hodnocených mikrovlnných trub v červenci 2017, tak jde i o průměrnou velikost klasického talíře, ten by se vám tak do mikrovlnky měl pohodlně vejít. 

Výkon 700 W je podprůměrný, příkon 1 200 W potom hraničí s průměrem hodnot všech recenzovaných modelů. To jsou hodnoty, které by vás měly zajímat zejména kvůli účinnosti, která z nich lze vypočítat. V tomto případě vás ujišťujeme, že energetická účinnost je průměrná a nehrozí, že byste si museli jídlo ohřívat nějak extrémně dlouho. Více o těchto hodnotách, proč jsou důležité, se dozvíte v našem manuálu Jak vybrat mikrovlnné trouby.

Zatímco ovládání, které mikrovlnka má, totiž mechanické (otočné) je běžné a většina hodnocených modelů jím disponovala, v ohledu na velikost je mikrovlnka Philco PMD 2010S podprůměrná. Rozměry 45,2 cm na šířku, 26,2 cm na výšku a 34,5 cm v hloubce řadí tuto mikrovlnku k těm menším z našeho srovnávacího testu, což potěší zejména majitele malých kuchyní.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philco

100 % Neuvedeno
Způsob umístění

Volně stojící

100 % Neuvedeno
Objem

20

0,00
Průměr talíře (mm)

245

0,00
Výkon (W)

700

0,00
Příkon (W)

1 200

0,00
Způsob ovládání

Mechanické (otočné)

100 % Neuvedeno
Šířka (mm)

452

0,00
Výška (mm)

262

0,00
Hloubka (mm)

345

0,00

Hodnocení funkcí

V kategorii funkcí se nemá mikrovlnná trouba Philco PMD 2010S za co stydět. Disponuje funkcí grilu, dětským zámkem a to jsou parametry, které byste nenašli u mnoha mikrovlnných trub. Z těch častějších, které má tato i většina konkurenčních modelů, jsou to potom displej, zvuková signalizace, hodiny a možnost rozmrazování, co vás může potěšit. 

Tato mikrovlnka ovšem postrádá možnost zapékat do křupava, nejde v ní péct jako v horkovzdušné troubě, ani nepřipraví jídla v páře. To jsou ovšem funkce, které mělo v době psaní této recenze jen opravdu málo produktů a nejde o žádné velké mínus.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Gril

Ano

100 % Neuvedeno
Displej

Ano

100 % Neuvedeno
Crisp

Ne

100 % Neuvedeno
Dětský zámek

Ano

100 % Neuvedeno
Zvuková signalizace

Ano

100 % Neuvedeno
Hodiny

Ano

100 % Neuvedeno
Rozmrazování

Ano

100 % Neuvedeno
Parní vaření

Ne

100 % Neuvedeno
Horkovzduch

Ne

100 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Vedle kladných ohlasů na mikrovlnnou troubu Philco PMD 2010S se objevuje i jedno malé negativum. Mnoho uživatelů poukazuje na to, že mikrovlnka je velmi lehká, a tak se může při otevírání a zavírání dvířek posouvat. To však v poměru kladných ohlasů ztrácí téměř veškerou váhu, mikrovlnka je totiž dle uživatelů velmi spolehlivá, má jednoduché ovládání a co je také velké plus je její cena a vzhled.

Naše hodnocení a závěr

Pro náročné uživatele Philco PDM 2010S nebude to pravé. Tento model postrádá funkce jako je parní vaření, crisp (rozpékání do křupava) a nebo horkovzduch, naopak v ní je však možné grilovat. Uživatelé, kteří chtějí mikrovlnku na rozpékání pizzy, si musí dát pozor, protože u tohoto modelu by mohl být problém – objem i velikost talíře jsou hraniční a pizza se tam zkrátka nemusí vejít. Abychom ji ale jen nekritizovali, je nutno podotknout, že pro klasický ohřev jídla je mikrovlnka značky Philco velmi dostačující. Uživatelům přijde atraktivní i díky nízké ceně a modernímu designu. Pokud však hledáte něco víc, doporučujeme se podívat například na model Samsung MC32K7055CT.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Philco PMD 2010S
Iveta Polášková je redaktorka, která nemá ráda přehnaná reklamní tvrzení, ale baví ji hledání reálných kladů a záporů. Následně se snaží osvětlit, který produkt bude komu nejlépe vyhovovat. Ráda tak poradí, jaký výkon je u mikrovlnky potřeba nebo co si představit pod funkcemi 6. smysl či Jet menu. Kromě mikrovlnek se stará také o témata překapávačů kávy nebo pečicích pánví.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philco PMD 2010S

Philco PMD 2010S

2 000 Kč Orientační cena