Menu

Recenze a test Philco PMD 2010S

v kategorii Mikrovlnné trouby

Klady a zápory

  • Ideální velikost do malé kuchyně
  • Nízká cena
  • Nároční uživatelé mohou postrádat některé funkce
2 000 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Mikrovlnná trouba Philco PMD 2010S se řadí k těm, které jsou volně stojící. S hraničním objemem 20 litrů nepotěší ty z vás, kteří jsou zvyklí rozpékat v mikrovlnce pizzu, naopak poslouží hravě těm, kteří jsou zvyklí ohřívat si jídla občas, například v miskách. S objemem jde ruku v ruce i průměr talíře, 24,5 cm je průměr hodnot jak všech hodnocených mikrovlnných trub v červenci 2017, tak jde i o průměrnou velikost klasického talíře, ten by se vám tak do mikrovlnky měl pohodlně vejít. 

Výkon 700 W je podprůměrný, příkon 1 200 W potom hraničí s průměrem hodnot všech recenzovaných modelů. To jsou hodnoty, které by vás měly zajímat zejména kvůli účinnosti, která z nich lze vypočítat. V tomto případě vás ujišťujeme, že energetická účinnost je průměrná a nehrozí, že byste si museli jídlo ohřívat nějak extrémně dlouho. Více o těchto hodnotách, proč jsou důležité, se dozvíte v našem manuálu Jak vybrat mikrovlnné trouby.

Zatímco ovládání, které mikrovlnka má, totiž mechanické (otočné) je běžné a většina hodnocených modelů jím disponovala, v ohledu na velikost je mikrovlnka Philco PMD 2010S podprůměrná. Rozměry 45,2 cm na šířku, 26,2 cm na výšku a 34,5 cm v hloubce řadí tuto mikrovlnku k těm menším z našeho srovnávacího testu, což potěší zejména majitele malých kuchyní.

[mikrovlnky_params1]

Hodnocení funkcí

V kategorii funkcí se nemá mikrovlnná trouba Philco PMD 2010S za co stydět. Disponuje funkcí grilu, dětským zámkem a to jsou parametry, které byste nenašli u mnoha mikrovlnných trub. Z těch častějších, které má tato i většina konkurenčních modelů, jsou to potom displej, zvuková signalizace, hodiny a možnost rozmrazování, co vás může potěšit. 

Tato mikrovlnka ovšem postrádá možnost zapékat do křupava, nejde v ní péct jako v horkovzdušné troubě, ani nepřipraví jídla v páře. To jsou ovšem funkce, které mělo v době psaní této recenze jen opravdu málo produktů a nejde o žádné velké mínus.

[mikrovlnky_params2]

Hodnocení dalších uživatelů

Vedle kladných ohlasů na mikrovlnnou troubu Philco PMD 2010S se objevuje i jedno malé negativum. Mnoho uživatelů poukazuje na to, že mikrovlnka je velmi lehká, a tak se může při otevírání a zavírání dvířek posouvat. To však v poměru kladných ohlasů ztrácí téměř veškerou váhu, mikrovlnka je totiž dle uživatelů velmi spolehlivá, má jednoduché ovládání a co je také velké plus je její cena a vzhled.

Naše hodnocení a závěr

Pro náročné uživatele Philco PDM 2010S nebude to pravé. Tento model postrádá funkce jako je parní vaření, crisp (rozpékání do křupava) a nebo horkovzduch, naopak v ní je však možné grilovat. Uživatelé, kteří chtějí mikrovlnku na rozpékání pizzy, si musí dát pozor, protože u tohoto modelu by mohl být problém – objem i velikost talíře jsou hraniční a pizza se tam zkrátka nemusí vejít. Abychom ji ale jen nekritizovali, je nutno podotknout, že pro klasický ohřev jídla je mikrovlnka značky Philco velmi dostačující. Uživatelům přijde atraktivní i díky nízké ceně a modernímu designu. Pokud však hledáte něco víc, doporučujeme se podívat například na model Samsung MC32K7055CT.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philco PMD 2010S
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philco PMD 2010S

Philco PMD 2010S

2 000 Kč Orientační cena