Menu

Recenze a srovnání Samsung F300G MS23F301TAS

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monofunkčních mikrovlnek

Datum doporučení: Leden 2019

86,9 % Celkové hodnocení
  • Velké rozměry v rámci kategorie
  • Dobrá funkčnost za dobrou cenu
  • Snadné ovládání
  • Průměrný objem
  • Horší průhled skrz tmavé sklo
  • Spíš kratší kabel
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Volně stojící mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS s objemem 23 l potěší každého běžného uživatele s průměrnými požadavky. Jste-li náročnější a chcete si v mikrovlnce rozpékat pizzu, upozorňujeme, že na talíř o 28,8 cm by se nemusela vejít. Mikrovlnná trouba od Samsungu se pyšní kvalitní energetickou účinností, což lze vyčíst z výkonu a příkonu. Výkon poukazuje na to, jak účinná je trouba, příkon potom naznačuje energetickou náročnost. S 800 W a 1 150 W si můžete být jisti kvalitním ohřevem jídla za přiměřenou dobu.

Způsob ovládání nemusí hned napoprvé všechny oslovit, tlačítky a otočným ovladačem se však ovládají i mnohé další mikrovlnky na trhu. Co vás vedle ovládání může ještě zajímat jsou rozměry – zde počítejte s tím, že mezí základními mikrovlnkami jde spíše o rozměrnější model s téměř 50cm šířkou, výškou 27,5 cm a hloubkou 37,4 cm (vnitřní rozměry jsou pak 33 x 21,1 x 32,4 cm).

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Způsob umístění Volně stojící
Objem (l) 23
Průměr talíře (cm) 28,8
Otevírání dvířek Na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W) 800
Příkon (W) 1 150
Ovládání Manuálně tlačítky, otočný ovladač
Šířka (cm) 48,9
Výška (cm) 27,5
Hloubka (cm) 37,4
Hmotnost (kg) 12
Barva Nerez

Vybavení a funkce

Předností mikrovlnné trouby Samsung F300G MS23F301TAS je hlavně relativní úspornost, v kategorii funkcí počítejte pouze se základní výbavou rozmrazování a ohřevu jídel. Jinak má všechny klasické vlastnosti, kterými disponuje většina konkurenčních modelů z našeho srovnávacího testu. Jde zejména o displej, zvukovou signalizaci, hodiny a dětský zámek, který taktéž nepatří k úplně běžným funkcím. Přitom jde o ochranu, která zabrání dětem v přenastavování mikrovlnky a v tom, aby se do ní dostaly a opařily se tak jídlem.

Parametr Tento produkt
Gril Ne
Crisp Ne
Rozmrazování Ano
Horkovzduch Ne
Parní vaření Ne
Displej Ano
Hodiny Ano
Dětský zámek Ano
Zvuková signalizace Ano

Hodnocení dalších uživatelů

​Několik desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů potvrdilo, že mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS je spolehlivá a splňuje veškerá očekávání. Její výhodou je tichý chod, jednoduché ovládání, přizpůsobení funkcí (lze například vypnout zvuk) a v neposlední řadě atraktivní design. Tato všechna pozitiva zakončují i ohlasy k ceně, která je velmi příznivá. Jediné negativum, které se opakovaně objevuje v uživatelských recenzích, je fakt, že dvířka mikrovlnky jsou tmavá a ani při ohřevu nejde pořádně vidět dovnitř. To nepovažujeme za velké mínus, ale pro úplnost informací i tento fakt zahrnujeme do hodnocení.

Závěr

Pokud hledáte spolehlivou mikrovlnnou troubu, která je úsporná, ale přitom odvede kvalitně svoji práci, tedy ohřeje jídlo rovnoměrně a rychle, nemusíte hledat jinde, Samsung F300G MS23F301TAS vše splňuje. Přístroj je dostatečně velký, i když větší pizzu v něm asi nepřipravíte. Střídmý ale moderní vzhled dodává mikrovlnce na oblíbenosti. Myslete však na to, že se jedná o monofunkční mikrovlnku, která nabízí pouze ohřev a rozmrazování. Zvažte proto sami, zda jsou pro vás klíčové funkce, které nabízejí spíše takzvané multifunkční mikrovlnné trouby.

Jestliže toužíte například po grilování nebo funkci crisp, zkuste si prohlédnout v našem testu například Whirlpool MCP 349 BL.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Samsung F300G MS23F301TAS | Hodnocení: 86,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Jak se prosím vypíná zvuk na mikrovlnné troubě? Děkuju

Marcela Hanusová

Dobrý den, u tohoto typu vypnete zvuk stisknutím dvou tlačítek pod otočným knoflíkem zároveň (tlačítko start a stop). Na displeji se ukáže nápis OFF. Stejným způsobem jde zvuk zase zapnout.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den. Chci se zeptat zda hloubka 37,4 cm je počítána od rukojeti, která je vystouplá, nebo je to pouze hloubka skříně?

Dobrý den. Hodnota hloubky 37,4 cm je i s madlem. Madlo je pak oproti tělu mikrovlnky vystouplé do prostoru asi o 3,5 cm.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung F300G MS23F301TAS

Samsung F300G MS23F301TAS

2 500 Kč Orientační cena