Recenze a srovnání Samsung F300G MS23F301TAS

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Monofunkční mikrovlnky

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Velké rozměry v rámci kategorie

Kvalitní zpracování

Zápory:

Vyšší cena v dané kategorii

2 300 Kč
orientační cena

Základní parametry

Volně stojící mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS s objemem 23 l potěší každého běžného uživatele s průměrnými požadavky. Jste-li náročnější a chcete si v mikrovlnce rozpékat pizzu, upozorňujeme, že na talíř o 28,8 cm by se nemusela vejít. Mikrovlnná trouba od Samsungu se pyšní kvalitní energetickou účinností, což lze vyčíst z výkonu a příkonu. Výkon poukazuje na to, jak účinná je trouba, příkon potom naznačuje energetickou náročnost. S 800 W a 1 150 W si můžete být jisti kvalitním ohřevem jídla za přiměřenou dobu.

Způsob ovládání nemusí hned napoprvé všechny oslovit, tlačítky a otočným ovladačem se však ovládají i mnohé další mikrovlnky na trhu. Co vás vedle ovládání může ještě zajímat jsou rozměry – zde počítejte s tím, že mezí základními mikrovlnkami jde spíše o rozměrnější model s téměř 50cm šířkou, výškou 27,5 cm a hloubkou 37,4 cm (vnitřní rozměry jsou pak 33 x 21,1 x 32,4 cm).

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Způsob umístění  Volně stojící
Objem (l)  23
Průměr talíře (cm)  28,8
Otevírání dvířek  na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W)  800
Maximální výkon (W)  Neuvedeno
Příkon (W)  1 150
Ovládání  manuálně tlačítky, otočný ovladač
Šířka (cm) 48,9
Výška (cm) 27,5
Hloubka (cm) 37,4
Hmotnost (kg)  12
Barva nerez

Vybavení a funkce

Předností mikrovlnné trouby Samsung F300G MS23F301TAS je hlavně relativní úspornost, v kategorii funkcí počítejte pouze se základní výbavou rozmrazování a ohřevu jídel. Jinak má všechny klasické vlastnosti, kterými disponuje většina konkurenčních modelů z našeho srovnávacího testu. Jde zejména o displej, zvukovou signalizaci, hodiny a dětský zámek, který taktéž nepatří k úplně běžným funkcím. Přitom jde o ochranu, která zabrání dětem v přenastavování mikrovlnky a v tom, aby se do ní dostaly a opařily se tak jídlem.

Parametr Tento produkt
Gril  NE
Crisp  NE
Rozmrazování  ANO
Horkovzduch  NE
Parní vaření  NE
Displej  ANO
Hodiny  ANO
Dětský zámek  ANO
Zvuková signalizace  ANO

Hodnocení dalších uživatelů

​Několik desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů potvrdilo, že mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS je spolehlivá a splňuje veškerá očekávání. Její výhodou je tichý chod, jednoduché ovládání, přizpůsobení funkcí (lze například vypnout zvuk) a v neposlední řadě atraktivní design. Tato všechna pozitiva zakončují i ohlasy k ceně, která je velmi příznivá. Jediné negativum, které se opakovaně objevuje v uživatelských recenzích, je fakt, že dvířka mikrovlnky jsou tmavá a ani při ohřevu nejde pořádně vidět dovnitř. To nepovažujeme za velké mínus, ale pro úplnost informací i tento fakt zahrnujeme do hodnocení.

Závěr

Pokud hledáte spolehlivou mikrovlnnou troubu, která je úsporná, ale přitom odvede kvalitně svoji práci, tedy ohřeje jídlo rovnoměrně a rychle, nemusíte hledat jinde, Samsung F300G MS23F301TAS vše splňuje. Přístroj je dostatečně velký, i když větší pizzu v něm asi nepřipravíte. Střídmý ale moderní vzhled dodává mikrovlnce na oblíbenosti. Myslete však na to, že se jedná o monofunkční mikrovlnku, která nabízí pouze ohřev a rozmrazování. Zvažte proto sami, zda jsou pro vás klíčové funkce, které nabízejí spíše takzvané multifunkční mikrovlnné trouby. Jestliže toužíte například po grilování nebo funkci crisp, zkuste si prohlédnout v našem testu například Whirlpool MCP 349 BL.

Další recenze

Kompletní porovnání