Menu

Recenze a srovnání Samsung F300G MS23F301TAS

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Monofunkční mikrovlnky

Klady

  • Velké rozměry
  • Příznivá cena
  • Dobrá funkčnost
  • Snadné ovládání

Zápory

  • Průměrný objem
  • Horší průhled
  • Spíš kratší kabel
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

<!–

–>

Volně stojící mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS s objemem 23 l potěší každého běžného uživatele s průměrnými požadavky. Jste-li náročnější a chcete si v mikrovlnce rozpékat pizzu, upozorňujeme, že na talíř o 28,8 cm by se nemusela vejít. Mikrovlnná trouba od Samsungu se pyšní kvalitní energetickou účinností, což lze vyčíst z výkonu a příkonu. Výkon poukazuje na to, jak účinná je trouba, příkon potom naznačuje energetickou náročnost. S 800 W a 1 150 W si můžete být jisti kvalitním ohřevem jídla za přiměřenou dobu.

Způsob ovládání nemusí hned napoprvé všechny oslovit, tlačítky a otočným ovladačem se však ovládají i mnohé další mikrovlnky na trhu. Co vás vedle ovládání může ještě zajímat jsou rozměry – zde počítejte s tím, že mezí základními mikrovlnkami jde spíše o rozměrnější model s téměř 50cm šířkou, výškou 27,5 cm a hloubkou 37,4 cm (vnitřní rozměry jsou pak 33 x 21,1 x 32,4 cm).

<!–

–>
Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

23

Průměr talíře (cm)

28,8

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

800

Příkon (W)

1 150

Ovládání

Manuálně tlačítky, otočný ovladač

Šířka (cm)

48,9

Výška (cm)

27,5

Hloubka (cm)

37,4

Hmotnost (kg)

12

Barva

Nerez

Vybavení a funkce

<!–

–>

Předností mikrovlnné trouby Samsung F300G MS23F301TAS je hlavně relativní úspornost, v kategorii funkcí počítejte pouze se základní výbavou rozmrazování a ohřevu jídel. Jinak má všechny klasické vlastnosti, kterými disponuje většina konkurenčních modelů z našeho srovnávacího testu. Jde zejména o displej, zvukovou signalizaci, hodiny a dětský zámek, který taktéž nepatří k úplně běžným funkcím. Přitom jde o ochranu, která zabrání dětem v přenastavování mikrovlnky a v tom, aby se do ní dostaly a opařily se tak jídlem.

Parametr Tento produkt
Gril

Ne

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

​Několik desítek dlouhodobých i krátkodobých uživatelů potvrdilo, že mikrovlnná trouba Samsung F300G MS23F301TAS je spolehlivá a splňuje veškerá očekávání. Její výhodou je tichý chod, jednoduché ovládání, přizpůsobení funkcí (lze například vypnout zvuk) a v neposlední řadě atraktivní design. Tato všechna pozitiva zakončují i ohlasy k ceně, která je velmi příznivá. Jediné negativum, které se opakovaně objevuje v uživatelských recenzích, je fakt, že dvířka mikrovlnky jsou tmavá a ani při ohřevu nejde pořádně vidět dovnitř. To nepovažujeme za velké mínus, ale pro úplnost informací i tento fakt zahrnujeme do hodnocení.

<!–

–>

Závěr

<!–

–>

Pokud hledáte spolehlivou mikrovlnnou troubu, která je úsporná, ale přitom odvede kvalitně svoji práci, tedy ohřeje jídlo rovnoměrně a rychle, nemusíte hledat jinde, Samsung F300G MS23F301TAS vše splňuje. Přístroj je dostatečně velký, i když větší pizzu v něm asi nepřipravíte. Střídmý ale moderní vzhled dodává mikrovlnce na oblíbenosti. Myslete však na to, že se jedná o monofunkční mikrovlnku, která nabízí pouze ohřev a rozmrazování. Zvažte proto sami, zda jsou pro vás klíčové funkce, které nabízejí spíše takzvané multifunkční mikrovlnné trouby.

Jestliže toužíte například po grilování nebo funkci crisp, zkuste si prohlédnout v našem testu například Whirlpool MCP 349 BL.

<!–

–>

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung F300G MS23F301TAS | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Jak se prosím vypíná zvuk na mikrovlnné troubě? Děkuju

Marcela Hanusová

Dobrý den, u tohoto typu vypnete zvuk stisknutím dvou tlačítek pod otočným knoflíkem zároveň (tlačítko start a stop). Na displeji se ukáže nápis OFF. Stejným způsobem jde zvuk zase zapnout.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den. Chci se zeptat zda hloubka 37,4 cm je počítána od rukojeti, která je vystouplá, nebo je to pouze hloubka skříně?

Dobrý den. Hodnota hloubky 37,4 cm je i s madlem. Madlo je pak oproti tělu mikrovlnky vystouplé do prostoru asi o 3,5 cm.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, čím se liší model Samsung MS23F301TAS od F300G MS23F301TAS?

Ivana Štěrbová

Dobrý den, jde o totožné modely. Různá označení používají různí prodejci.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Samsung F300G MS23F301TAS

Samsung F300G MS23F301TAS

2 800 Kč Orientační cena