Recenze a porovnání Samsung MC 28H5015AW/EO | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Samsung MC 28H5015AW/EO

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Multifunkční mikrovlnky

Klady

  • Slušná cena
  • Vynikající výbava
  • Vejde se i větší talíř
  • Dobrý výkon

Zápory

  • Chybí funkce crisp
  • Relativně menší objem
  • Ovládání pouze tlačítky
4 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung MC 28H5015AW/EO je multifunkční typ mikrovlnky, to znamená, že umí víc, než jen rozmrazovat a ohřívat. Jde o volně stojící model, s objemem 28 litrů, což není úplně moc, avšak pro střední rodinu to stačí. Existují i o dost menší produkty. Do této trouby se ale vejde celkem velký talíř s průměrem až 32,5 centimetru. Dvířka se otvírají doleva, jako je tomu u většiny mikrovlnek, designové provedení snoubí černou a bílou barvu. Ovládání sestává pouze z manuálních tlačítek, což je u vyspělejších typů spíše výjimka. Často jsou tlačítka doplněna o otočné kolečko, nebo je celý panel dotykový.

Deklarovaný mikrovlnný výkon se pohybuje okolo 900 W, což je celkem standard mezi multifunkčními modely. Maximální výkon výrobce přesně nespecifikuje, ale vzhledem k příkonu 2 900 W nebude určitě malý. Příprava jídla bude rychlá ve srovnání s průměrně výkonnými konkurenty.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Samsung

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

28

Průměr talíře (cm)

32,5

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

900

Příkon (W)

2 900

Ovládání

Manuálně tlačítky

Šířka (cm)

51,7

Výška (cm)

31

Hloubka (cm)

47,5

Hmotnost (kg)

17,5

Barva

Černá, bílá

Vybavení a funkce

Protože se mikrovlnná trouba Samsung řadí mezi multifunkční modely, musí se to projevit také na funkční vybavenosti. Vedle už zmiňovaných základních dovedností v podobě ohřevu a rozmrazování, nabízí tento model ještě gril a horkovzduch. Bohužel ale chybí celkem populární funkce crisp, která se často používá například při přípravě hranolek a pečení s křupavou kůrkou. Nepočítejte ani s parním vařením, tím ale nedisponuje drtivá většina mikrovlnek na trhu.

Z dalšího námi sledovaného vybavení tomuto modelu nic nechybí. Tlačítkové ovládání je doplněno displejem, na kterém nechybí ani možnost zobrazení aktuálního času. Užitečná je také zvuková signalizace dokončení programu a nebo dětský zámek, díky kterému můžete do blízkosti mikrovlnky pustit i vaše ratolesti, aniž byste se museli strachovat, že vám spotřebič třeba přenastaví.

Parametr Tento produkt
Gril

Ano

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ano

Parní vaření

Ne

Displej

Ano

Hodiny

Ano

Dětský zámek

Ano

Zvuková signalizace

Ano

Závěr

Multifunkční mikrovlnka Samsung MC 28H5015AW/EO přidává k základním funkcím těchto přístrojů (mikrovlnný ohřev a rozmrazování) ještě grilování a horkovzdušné pečení. Bohužel už nedisponuje schopností pečení „dokřupava“ pod běžným označením crisp. Jinak modelu ale nemůžeme z výbvy nic moc vytknout. Ovládá se tlačítky, možná zamrzí absence otočného kolečka, disponuje také displejem s hodinami, zvukovou signalizací i dětským zámkem. I když se nejedná o mikrovlnnou troubu s nějakým výrazně velkým objemem (28 litrů), vejde se do ní celkem velký talíř s průměrem 32,5 cm. Dvířka tohoto volně stojícího modelu se otvírají doleva. Mikrovlnný výkon se pohybuje okolo 900 W, což je celkem dobré. Z příkonu 2 900 W lze usuzovat, že i maximální výkon bude nadstandardní.

Pokud nevyžadujete od mikrovlnky funkce navíc, ale spíše chcete ušetřit a zakoupit levný model, zkuste si přečíst recenzi na monofunkční troubu Samsung F300G MS23F301TAS.

4 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung MC 28H5015AW/EO | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Prosím o sdělení jaký je rozdíl mezi mikr. troubou s označením Samsung MC28H5015AW a Samsung MC 28H5015AK. Děkuji.

Vladislav Hnízda

Dobrý den. Podle specifikací výrobce na webu se jedná o stejné mikrovlnné trouby, pouze s tím rozdílem, že MC28H5015AW má kulatý rošt.

Daniel Černý, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung MC 28H5015AW/EO

Samsung MC 28H5015AW/EO

4 900 Kč Orientační cena