Menu

Recenze a srovnání Samsung MC 28H5015AW/EO

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Multifunkční mikrovlnky

Datum doporučení: Listopad 2019

  • Slušná cena vzhledem k výbavě
  • Vejde se i větší talíř
  • Dobrý výkon
  • Chybí funkce crisp
  • Relativně menší objem
  • Ovládání pouze tlačítky
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Samsung MC 28H5015AW/EO je multifunkční typ mikrovlnky, to znamená, že umí víc, než jen rozmrazovat a ohřívat. Jde o volně stojící model, s objemem 28 litrů, což není úplně moc, avšak pro střední rodinu to stačí. Existují i o dost menší produkty. Do této trouby se ale vejde celkem velký talíř s průměrem až 32,5 centimetru. Dvířka se otvírají doleva, jako je tomu u většiny mikrovlnek, designové provedení snoubí černou a bílou barvu. Ovládání sestává pouze z manuálních tlačítek, což je u vyspělejších typů spíše výjimka. Často jsou tlačítka doplněna o otočné kolečko, nebo je celý panel dotykový.

Deklarovaný mikrovlnný výkon se pohybuje okolo 900 W, což je celkem standard mezi multifunkčními modely. Maximální výkon výrobce přesně nespecifikuje, ale vzhledem k příkonu 2 900 W nebude určitě malý. Příprava jídla bude rychlá ve srovnání s průměrně výkonnými konkurenty.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Samsung
Způsob umístění Volně stojící
Objem (l) 28
Průměr talíře (cm) 32,5
Otevírání dvířek Na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W) 900
Maximální výkon (W) Neuvedeno
Příkon (W) 2 900
Ovládání Manuálně tlačítky
Šířka (cm) 51,7
Výška (cm) 31
Hloubka (cm) 47,5
Hmotnost (kg) 17,5
Barva Černá, bílá

Vybavení a funkce

Protože se mikrovlnná trouba Samsung řadí mezi multifunkční modely, musí se to projevit také na funkční vybavenosti. Vedle už zmiňovaných základních dovedností v podobě ohřevu a rozmrazování, nabízí tento model ještě gril a horkovzduch. Bohužel ale chybí celkem populární funkce crisp, která se často používá například při přípravě hranolek a pečení s křupavou kůrkou. Nepočítejte ani s parním vařením, tím ale nedisponuje drtivá většina mikrovlnek na trhu.

Z dalšího námi sledovaného vybavení tomuto modelu nic nechybí. Tlačítkové ovládání je doplněno displejem, na kterém nechybí ani možnost zobrazení aktuálního času. Užitečná je také zvuková signalizace dokončení programu a nebo dětský zámek, díky kterému můžete do blízkosti mikrovlnky pustit i vaše ratolesti, aniž byste se museli strachovat, že vám spotřebič třeba přenastaví.

Parametr Tento produkt
Gril Ano
Crisp Ne
Rozmrazování Ano
Horkovzduch Ano
Parní vaření Ne
Displej Ano
Hodiny Ano
Dětský zámek Ano
Zvuková signalizace Ano

Závěr

Multifunkční mikrovlnka Samsung MC 28H5015AW/EO přidává k základním funkcím těchto přístrojů (mikrovlnný ohřev a rozmrazování) ještě grilování a horkovzdušné pečení. Bohužel už nedisponuje schopností pečení „dokřupava“ pod běžným označením crisp. Jinak modelu ale nemůžeme z výbvy nic moc vytknout. Ovládá se tlačítky, možná zamrzí absence otočného kolečka, disponuje také displejem s hodinami, zvukovou signalizací i dětským zámkem. I když se nejedná o mikrovlnnou troubu s nějakým výrazně velkým objemem (28 litrů), vejde se do ní celkem velký talíř s průměrem 32,5 cm. Dvířka tohoto volně stojícího modelu se otvírají doleva. Mikrovlnný výkon se pohybuje okolo 900 W, což je celkem dobré. Z příkonu 2 900 W lze usuzovat, že i maximální výkon bude nadstandardní.

Pokud nevyžadujete od mikrovlnky funkce navíc, ale spíše chcete ušetřit a zakoupit levný model, zkuste si přečíst recenzi na monofunkční troubu Samsung F300G MS23F301TAS.

4 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Samsung MC 28H5015AW/EO

Samsung MC 28H5015AW/EO

4 500 Kč Orientační cena