Menu

Recenze a test Sencor SMW 1717WH

v kategorii Mikrovlnné trouby

Klady a zápory

  • Dostupná cena
  • Dobře plní základní funkce
  • Absence displeje
1 200 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Mikrovlnka Sencor představuje jednu z nejdostupnějších variant volně stojících modelů v našem srovnání z října 2018. Její objem je v rámci celého srovnávacího testu lehce pod průměrem, 17 l nebude příliš ideální hodnota pro ohřívání většího objemu jídla. Průměr talíře je přesto průměrný, má 24,5 cm, tedy velikost klasického talíře. Do této mikrovlnky už se ale nevleze například talíř na pizzu, který mívá průměr i více než 32 cm. 

Co se týče hodnot výkonu a příkonu, jde o ukazatele síly spotřebiče i toho, kolik spotřebuje energie. Zatímco průměrný výkon všech recenzovaných modelů byl v době psaní této recenze 745,83 W, tato mikrovlnka má výkon 700 W, silná by měla být dostatečně, některá jídla se mohou ale ohřívat déle. Také příkon je podprůměrný, s hodnotou 1 200 W se pod pomyslnou hranicí průměru pohybuje níže o 200 W. Z těchto údajů lze také vypočítat energetická účinnost, která je průměrná, mezi ostatními nevyniká, ale ani se neztrácí daleko pod průměrem.

Vzhledem k menšímu objemu tohoto modelu není překvapením, že i jeho tělo je menší a jakožto volně stojící model jej tak umístíte poměrně snadno do police, ale ani na kuchyňské lince nezabere příliš místa. Šířka 45 cm je o 3 cm menší oproti průměru, 26 cm na výšku se oproti průměru liší dvěma centimetry, hloubka 34 cm je potom pod průměrem jen nepatrně.

[mikrovlnky_params1]

Hodnocení funkcí

Model Sencor je vyloženě určen k ohřívání, potažmo rozmrazování, čemuž napovídá také jeho výbava. Zatímco některé modely, i když jich není příliš velké množství, umí grilovat, rozpékat do křupava, nebo mají schopnost parního vaření, u této mikrovlnky se ničeho ze zmíněného nedočkáte. Nemá ani displej, který už má nadpoloviční většina modelů, a nedisponuje ani dětským zámkem. Jediné, čeho se tedy ještě dočkáte, je zvuková signalizace, která upozorní na ukončení ohřívání/rozmrazování.

[mikrovlnky_params2]

Hodnocení dalších uživatelů

S mikrovlnkou Sencor má zkušenost již několik desítek uživatelů, kteří  tento model ohodnotili na základě dlouhodobé nebo krátkodobé zkušenosti. Recenze jsou převážně kladné, uživatelé oceňují nízkou cenu a tomu odpovídající kvalitu. Ohřev je podle nich rychlý, mikrovlnka je tichá a její ovládání je velmi snadné. Některým uživatelům schází displej, s jeho absencí je ale dopředu potřeba počítat.

Naše hodnocení a závěr

To, že v jednoduchosti je síla, může dokázat model Sencor SMW 1717WH. Za poměrně dostupnou cenu dostanete model, který plní základní funkci mikrovlnné trouby – ohřívá jídlo a rozmrazuje potraviny, například pečivo. Neumí grilovat, nefunguje jako horkovzdušná trouba, to ale za tak nízkou cenu nemůžeme ani chtít. Mrzí nás sice absence displeje, nicméně ani ten nepatří ke standardní výbavě všech modelů. Počítejte s tím, že je mikrovlnka menší. Sice tak nezabere mnoho místa, nepojme ale ani velké misky či talíře. Hodí se tak například na chatu, na studentskou kolej, ale také třeba pro starší osoby, jde totiž o model s jednoduchým ovládáním. Pokud požadujete od mikrovlnky více, máme vám samozřejmě co nabídnout. Vestavný model Beko MGB 25333 BG patří k nejobjemnějším v našem srovnání, hodí se tak do moderní kuchyně, kterou obsluhuje velmi početná domácnost.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SMW 1717WH
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, po 18 měsících provozu v domácnosti důchodců nefunguje ohřev.
Kde se dá reklamovat?
Děkujeme.

Jiří Stránský

Dobrý den, reklamovat můžete u prodávajícího, u kterého bylo zboží zakoupeno. V případě Sencoru můžete využít také autorizovaných servisních míst, která najdete na této mapě.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SMW 1717WH

Sencor SMW 1717WH

1 200 Kč Orientační cena