Menu

Recenze a test Sencor SMW 1717WH

48,1 % Celkové hodnocení
 • Dostupná cena
 • Dobře plní základní funkce
 • Absence displeje
1 200 Kč Orientační cena
 • 3,9/10
  Hodnocení objemu a en. údajů
 • 5,0/10
  Hodnocení funkcí
 • 48,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Mikrovlnka Sencor představuje jednu z nejdostupnějších variant volně stojících modelů v našem srovnání z října 2018. Její objem je v rámci celého srovnávacího testu lehce pod průměrem, 17 l nebude příliš ideální hodnota pro ohřívání většího objemu jídla. Průměr talíře je přesto průměrný, má 24,5 cm, tedy velikost klasického talíře. Do této mikrovlnky už se ale nevleze například talíř na pizzu, který mívá průměr i více než 32 cm. 

Co se týče hodnot výkonu a příkonu, jde o ukazatele síly spotřebiče i toho, kolik spotřebuje energie. Zatímco průměrný výkon všech recenzovaných modelů byl v době psaní této recenze 745,83 W, tato mikrovlnka má výkon 700 W, silná by měla být dostatečně, některá jídla se mohou ale ohřívat déle. Také příkon je podprůměrný, s hodnotou 1 200 W se pod pomyslnou hranicí průměru pohybuje níže o 200 W. Z těchto údajů lze také vypočítat energetická účinnost, která je průměrná, mezi ostatními nevyniká, ale ani se neztrácí daleko pod průměrem.

Vzhledem k menšímu objemu tohoto modelu není překvapením, že i jeho tělo je menší a jakožto volně stojící model jej tak umístíte poměrně snadno do police, ale ani na kuchyňské lince nezabere příliš místa. Šířka 45 cm je o 3 cm menší oproti průměru, 26 cm na výšku se oproti průměru liší dvěma centimetry, hloubka 34 cm je potom pod průměrem jen nepatrně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Sencor 100 % Neuvedeno
Způsob umístění Volně stojící 100 % Neuvedeno
Objem 17 0,00
Průměr talíře (mm) 245 0,00
Výkon (W) 700 0,00
Příkon (W) 1 200 0,00
Způsob ovládání Mechanické (otočné) 100 % Neuvedeno
Šířka (mm) 450 0,00
Výška (mm) 260 0,00
Hloubka (mm) 340 0,00

Hodnocení funkcí

Model Sencor je vyloženě určen k ohřívání, potažmo rozmrazování, čemuž napovídá také jeho výbava. Zatímco některé modely, i když jich není příliš velké množství, umí grilovat, rozpékat do křupava, nebo mají schopnost parního vaření, u této mikrovlnky se ničeho ze zmíněného nedočkáte. Nemá ani displej, který už má nadpoloviční většina modelů, a nedisponuje ani dětským zámkem. Jediné, čeho se tedy ještě dočkáte, je zvuková signalizace, která upozorní na ukončení ohřívání/rozmrazování.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Gril Ne 100 % Neuvedeno
Displej Ne 100 % Neuvedeno
Crisp Ne 100 % Neuvedeno
Dětský zámek Ne 100 % Neuvedeno
Zvuková signalizace Ano 100 % Neuvedeno
Hodiny Ne 100 % Neuvedeno
Rozmrazování Ano 100 % Neuvedeno
Parní vaření Ne 100 % Neuvedeno
Horkovzduch Ne 100 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

S mikrovlnkou Sencor má zkušenost již několik desítek uživatelů, kteří  tento model ohodnotili na základě dlouhodobé nebo krátkodobé zkušenosti. Recenze jsou převážně kladné, uživatelé oceňují nízkou cenu a tomu odpovídající kvalitu. Ohřev je podle nich rychlý, mikrovlnka je tichá a její ovládání je velmi snadné. Některým uživatelům schází displej, s jeho absencí je ale dopředu potřeba počítat.

Naše hodnocení a závěr

To, že v jednoduchosti je síla, může dokázat model Sencor SMW 1717WH. Za poměrně dostupnou cenu dostanete model, který plní základní funkci mikrovlnné trouby – ohřívá jídlo a rozmrazuje potraviny, například pečivo. Neumí grilovat, nefunguje jako horkovzdušná trouba, to ale za tak nízkou cenu nemůžeme ani chtít. Mrzí nás sice absence displeje, nicméně ani ten nepatří ke standardní výbavě všech modelů. Počítejte s tím, že je mikrovlnka menší. Sice tak nezabere mnoho místa, nepojme ale ani velké misky či talíře. Hodí se tak například na chatu, na studentskou kolej, ale také třeba pro starší osoby, jde totiž o model s jednoduchým ovládáním. Pokud požadujete od mikrovlnky více, máme vám samozřejmě co nabídnout. Vestavný model Beko MGB 25333 BG patří k nejobjemnějším v našem srovnání, hodí se tak do moderní kuchyně, kterou obsluhuje velmi početná domácnost.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SMW 1717WH | Hodnocení: 48,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SMW 1717WH

Sencor SMW 1717WH

1 200 Kč Orientační cena