Menu

Recenze a srovnání Sencor SMW 1817BK

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monofunkčních mikrovlnek

Datum doporučení: Leden 2019

75,8 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Jednoduché ovládání
  • Malý objem
  • Nemá displej s hodinami a dětský zámek
  • Nižší výkon
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

U volně stojící mikrovlnné trouby Sencor SMW 1817BK se dočkáte spíše menšího objemu 17 litrů. Průměr otočného talíře si stále zachovává standardních 24,5 cm, do mikrovlnky byste tedy měli pohodlně vložit klasický talíř s naservírovaným jídlem. Výkon 700 W a příkon 1 200 W dávají dohromady poměrně nízkou energetickou účinnost, mikrovlnka je ale stále dostatečně výkonná na to, aby ohřála jídlo, jen jí to bude trvat o něco déle. Tento model patří k menším v našem srovnání, hodí se tedy do malých kuchyní a pro méně početnější domácnosti. Předností produktu je hlavně nízká cena. Všechny rozměry i další parametry najdete níže v tabulce.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Způsob umístění Volně stojící
Objem (l) 17
Průměr talíře (cm) 24,5
Otevírání dvířek Na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W) 700
Příkon (W) 1 200
Ovládání Otočné ovladače
Šířka (cm) 45,2
Výška (cm) 26,2
Hloubka (cm) 34
Hmotnost (kg) 10,5
Barva Černá

Vybavení a funkce

Funkce u modelu Sencor SMW 1817BK, který spadá do kategorie základních monofunkčních mikrovlnek, neoslní náročné uživatele. V této skupině produktů totiž nemůžete počítat s grilováním, pečením nebo funkcí crisp. Opravdu zde najdete pouze základní funkce ohřevu a rozmrazování.

Mikrovlnka se obsluhuje dvěma otočnými ovladači, na což si někteří uživatelé budou muset déle zvykat, nejde o standardní řešení. Bohužel u tohoto výrobku nemůžete využít vestavěný displej a tím pádem ani hodiny. Při provozu je nutné dávat pozor na malé děti v okolí, které by mohly otevřít dvířka a popálit se, tato trouba totiž nemá dětskou pojistku. Zvukovou signalizací po ukončení navoleného programu už ale přístroj disponuje.

Parametr Tento produkt
Gril Ne
Crisp Ne
Rozmrazování Ano
Horkovzduch Ne
Parní vaření Ne
Displej Ne
Hodiny Ne
Dětský zámek Ne
Zvuková signalizace Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Na tomto produktu nejčastěji jeho uživatelé oceňují intuitivní a jednoduché ovládání i kvalitní zpracování. Některým vadí pomalejší ohřev potravin způsobený nižším výkonem a také je podle některých mikrovlnka příliš hlučná.

Závěr

Sencor SMW 1817BK má neobvyklý vzhled. U levnějších modelů se očekává obvykle bílý, kdežto tento model od výrobce Sencor najdete v černé variantě. To dodává spotřebiči šmrnc a lépe zapadne do modernější kuchyně. Neztratí se ale ani na chatě nebo na studentské koleji, kam se bude hodit vzhledem k menšímu objemu, velikosti i nízké ceně. Jednoduché ovládání potěší starší lidi a nenáročné uživatele, kteří požadují jediné – aby mikrovlnka dobře ohřívala, případně rozmrazovala. Tuto funkce splňuje dostatečně. Pokud však hledáte trouby s větším množstvím funkcí, které vám dovolí grilovat a podobně, zaměřte se například na Whirlpool MCP 349 BL.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Sencor SMW 1817BK | Hodnocení: 75,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SMW 1817BK

Sencor SMW 1817BK

1 400 Kč Orientační cena