Menu

Recenze a srovnání Sencor SMW 1817BK

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Monofunkční mikrovlnky

Klady

  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost
  • Jednoduché ovládání

Zápory

  • Malý objem
  • Nemá displej s hodinami a dětský zámek
  • Nižší výkon
1 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

U volně stojící mikrovlnné trouby Sencor SMW 1817BK se dočkáte spíše menšího objemu 17 litrů. Průměr otočného talíře si stále zachovává standardních 24,5 cm, do mikrovlnky byste tedy měli pohodlně vložit klasický talíř s naservírovaným jídlem. Výkon 700 W a příkon 1 200 W dávají dohromady poměrně nízkou energetickou účinnost, mikrovlnka je ale stále dostatečně výkonná na to, aby ohřála jídlo, jen jí to bude trvat o něco déle. Tento model patří k menším v našem srovnání, hodí se tedy do malých kuchyní a pro méně početnější domácnosti. Předností produktu je hlavně nízká cena. Všechny rozměry i další parametry najdete níže v tabulce.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Způsob umístění

Volně stojící

Objem (l)

17

Průměr talíře (cm)

24,5

Otevírání dvířek

Na stranu (doleva)

Mikrovlnný výkon (W)

700

Příkon (W)

1 200

Ovládání

Otočné ovladače

Šířka (cm)

45,2

Výška (cm)

26,2

Hloubka (cm)

34

Hmotnost (kg)

10,5

Barva

Černá

Vybavení a funkce

Funkce u modelu Sencor SMW 1817BK, který spadá do kategorie základních monofunkčních mikrovlnek, neoslní náročné uživatele. V této skupině produktů totiž nemůžete počítat s grilováním, pečením nebo funkcí crisp. Opravdu zde najdete pouze základní funkce ohřevu a rozmrazování.

Mikrovlnka se obsluhuje dvěma otočnými ovladači, na což si někteří uživatelé budou muset déle zvykat, nejde o standardní řešení. Bohužel u tohoto výrobku nemůžete využít vestavěný displej a tím pádem ani hodiny. Při provozu je nutné dávat pozor na malé děti v okolí, které by mohly otevřít dvířka a popálit se, tato trouba totiž nemá dětskou pojistku. Zvukovou signalizací po ukončení navoleného programu už ale přístroj disponuje.

Parametr Tento produkt
Gril

Ne

Crisp

Ne

Rozmrazování

Ano

Horkovzduch

Ne

Parní vaření

Ne

Displej

Ne

Hodiny

Ne

Dětský zámek

Ne

Zvuková signalizace

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Na tomto produktu nejčastěji jeho uživatelé oceňují intuitivní a jednoduché ovládání i kvalitní zpracování. Některým vadí pomalejší ohřev potravin způsobený nižším výkonem a také je podle některých mikrovlnka příliš hlučná.

Závěr

Sencor SMW 1817BK má neobvyklý vzhled. U levnějších modelů se očekává obvykle bílý, kdežto tento model od výrobce Sencor najdete v černé variantě. To dodává spotřebiči šmrnc a lépe zapadne do modernější kuchyně. Neztratí se ale ani na chatě nebo na studentské koleji, kam se bude hodit vzhledem k menšímu objemu, velikosti i nízké ceně. Jednoduché ovládání potěší starší lidi a nenáročné uživatele, kteří požadují jediné – aby mikrovlnka dobře ohřívala, případně rozmrazovala. Tuto funkce splňuje dostatečně. Pokud však hledáte trouby s větším množstvím funkcí, které vám dovolí grilovat a podobně, zaměřte se například na Whirlpool MCP 349 BL.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SMW 1817BK | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SMW 1817BK

Sencor SMW 1817BK

1 600 Kč Orientační cena