Recenze a srovnání Severin MW7873

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Monofunkční mikrovlnky

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Vysoký mikrovlnný výkon

Velký průměr talíře

Zápory:

Nemá displej a hodiny

Velké rozměry

2 900 Kč
orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnnou troubu Severin MW7873 jsme vyhodnotili jako jeden z nejlepších produktů, co se týče poměru mezi cenou a výkonem. Za necelé tři tisíce korun totiž dostanete relativně velkou mikrovlnku s 28l objemem a průměrem otočného talíře přes 31 cm, což jsou opravdu slušné údaje. Zároveň ale musíte samozřejmě počítat s větším prostorem, který budete muset přístroji ve své domácnosti vyhradit. Tato mikrovlnka má totiž přes půl metru na šířku, výšku přes 30 cm a hloubku 43 cm.

Výrobce bohužel neuvádí deklarovaný příkon, tedy spotřebu daného přístroje, můžeme tak pracovat pouze s údajem o výkonu, který je nadstandardní 900W. Ovládání je opravdu jednoduché pouze za pomoci dvou otočných ovladačů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Severin
Způsob umístění  Volně stojící
Objem (l)  28
Průměr talíře (cm)  31,5
Otevírání dvířek  na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W)  900
Maximální výkon (W)  Neuvedeno
Příkon (W)  Neuvedeno
Ovládání  otočné ovladače
Šířka (cm) 51,5
Výška (cm) 30,5
Hloubka (cm) 43
Hmotnost (kg)  14,7
Barva bílá

Vybavení a funkce

Mikrovlnná trouba Severin MW7873 patří mezi monofunkční přístroje, což znamená, že disponuje pouze základními funkcemi ohřevu jídla a rozmrazováním. Pokud toužíte například po možnosti grilování, crispu nebo třeba horkovzdušné přípravy pokrmů, doporučujeme vám přečíst si recenzi některé z multifunkčních mikrovlnek. Méně častou možností parního vaření navíc disponuje model Whirlpool MCP 349 BL.

Výrobce produktu Severin MW7873 vsadil na opravdovou jednoduchost, proto z dalších funkcí můžete počítat jen se zvukovou signalizací při dokončení zvoleného programu. Chybí dětská pojistka i displej, na kterém by se daly nastavit například hodiny.

Parametr Tento produkt
Gril  NE
Crisp  NE
Rozmrazování  ANO
Horkovzduch  NE
Parní vaření  NE
Displej  NE
Hodiny  NE
Dětský zámek  NE
Zvuková signalizace  ANO

Hodnocení dalších uživatelů

Jako největší pozitivum shledávají uživatelé této mikrovlnné trouby jednoduchost ovládání. Dále si chválí například vysoký výkon i větší objem.

Závěr

Mikrovlnka Severin MW 7873 je kvalitní a zároveň cenově přijatelná. Nabízí poměrně vysoký výkon 900 W i velký 28l objem s průměrem otočného talíře přes 31 cm. Musíte ale počítat s většími rozměry přístroje. Bílá barva modelu potěší spíše konzervativní zákazníky. Jedná se o model spadající do kategorie monofunkčních, proto může uživatel využít pouze základní funkce ohřevu jídla a rozmrazování. Vedle toho nemá mikrovlnka displej s hodinami ani dětský zámek, což může být pro některé zájemce překážka v nákupu. 

Pokud hledáte nějakou monofunkční mikrovlnku, která ​displej i dětský zámek má, zkuste si přečíst například recenzi na Whirlpool MWF 420 BL.

Další recenze

Kompletní porovnání