Menu

Recenze a srovnání Severin MW7873

Doporučujeme Při nákupu v kategorii monofunkčních mikrovlnek

Datum doporučení: Leden 2019

  • Vysoký výkon
  • Velký průměr talíře
  • Velký objem
  • Nemá displej a hodiny
  • Velké rozměry
  • Chybí dětský zámek
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mikrovlnnou troubu Severin MW7873 jsme vyhodnotili jako jeden z nejlepších produktů, co se týče poměru mezi cenou a výkonem. Za necelé tři tisíce korun totiž dostanete relativně velkou mikrovlnku s 28l objemem a průměrem otočného talíře přes 31 cm, což jsou opravdu slušné údaje. Zároveň ale musíte samozřejmě počítat s větším prostorem, který budete muset přístroji ve své domácnosti vyhradit. Tato mikrovlnka má totiž přes půl metru na šířku, výšku přes 30 cm a hloubku 43 cm.

Výrobce bohužel neuvádí deklarovaný příkon, tedy spotřebu daného přístroje, můžeme tak pracovat pouze s údajem o výkonu, který je nadstandardní 900W. Ovládání je opravdu jednoduché pouze za pomoci dvou otočných ovladačů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Severin
Způsob umístění Volně stojící
Objem (l) 28
Průměr talíře (cm) 31,5
Otevírání dvířek Na stranu (doleva)
Mikrovlnný výkon (W) 900
Příkon (W) Neuvedeno
Ovládání Otočné ovladače
Šířka (cm) 51,5
Výška (cm) 30,5
Hloubka (cm) 43
Hmotnost (kg) 14,7
Barva Bílá

Vybavení a funkce

Mikrovlnná trouba Severin MW7873 patří mezi monofunkční přístroje, což znamená, že disponuje pouze základními funkcemi ohřevu jídla a rozmrazováním. Pokud toužíte například po možnosti grilování, crispu nebo třeba horkovzdušné přípravy pokrmů, doporučujeme vám přečíst si recenzi některé z multifunkčních mikrovlnek. Méně častou možností parního vaření navíc disponuje model Whirlpool MCP 349 BL.

Výrobce produktu Severin MW7873 vsadil na opravdovou jednoduchost, proto z dalších funkcí můžete počítat jen se zvukovou signalizací při dokončení zvoleného programu. Chybí dětská pojistka i displej, na kterém by se daly nastavit například hodiny.

Parametr Tento produkt
Gril Ne
Crisp Ne
Rozmrazování Ano
Horkovzduch Ne
Parní vaření Ne
Displej Ne
Hodiny Ne
Dětský zámek Ne
Zvuková signalizace Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Jako největší pozitivum shledávají uživatelé této mikrovlnné trouby jednoduchost ovládání. Dále si chválí například vysoký výkon i větší objem.

Závěr

Mikrovlnka Severin MW 7873 je kvalitní a zároveň cenově přijatelná. Nabízí poměrně vysoký výkon 900 W i velký 28l objem s průměrem otočného talíře přes 31 cm. Musíte ale počítat s většími rozměry přístroje. Bílá barva modelu potěší spíše konzervativní zákazníky. Jedná se o model spadající do kategorie monofunkčních, proto může uživatel využít pouze základní funkce ohřevu jídla a rozmrazování. Vedle toho nemá mikrovlnka displej s hodinami ani dětský zámek, což může být pro některé zájemce překážka v nákupu.

Pokud hledáte nějakou monofunkční mikrovlnku, která ​displej i dětský zámek má, zkuste si přečíst například recenzi na Whirlpool MWF 420 BL.

2 900 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Severin MW7873

Severin MW7873

2 900 Kč Orientační cena