Menu

Whirlpool AMW 491 IX – Recenze, testy a srovnání

v kategorii Mikrovlnné trouby

Klady a zápory

  • Dětský zámek
  • Nemožnost grilování a pečení jako v troubě
5 500 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Whirlpool AMW 491 IX představuje vestavnou variantu mikrovlnné trouby. Těch jsme ve srovnávacím testu mikrovlnných trub v červenci 2017 měli zhruba třetinu. Pokud se poohlížíte po vestavěných mikrovlnkách, stále dbejte na to, co umí, ne jen na to, že ji můžete začlenit do kuchyňské linky. Zajímavý pro vás může být třeba objem, v tomto případě se přístroj těší 22 litrům, což je dostačující průměr pro běžného spotřebitele. Pohlídat můžete také průměr talíře, ten je 25 cm. To vám napoví, že můžete mít jisté problémy například s rozpékáním pizzy. 

Zajímat by vás mělo i to, jak je mikrovlnka vlastně účinná. K tomu je zapotřebí znát výkon a příkon. Výkon 750 W určuje sílu přístroje, příkon 1 300 W jeho spotřebu a dohromady to dává právě energetickou účinnost. Od trouby Whirlpool AMW 491 IX můžete čekat, že vám jídlo spolehlivě ohřeje, možná to bude jen trvat o pár minut déle než u naší nejvýkonnější mikrovlnky.

Obsluhu mikrovlnné trouby zajistí elektronické a tlačítkové ovládání. Protože u vestavných variant je možná více potřeba hlídat rozměry, než u volně stojících, je dobré si je porovnat. S šířkou 59,5 cm, výškou 38,2 cm a hloubkou 32 cm jde obecně o rozměrnější troubu v rámci všech hodnocených, pokud byste porovnali rozměry vestavných modelů z našeho srovnání, zjistili byste, že jsou všechny velmi podobné, nenajdete tedy závratně menší ani větší přístroj.

[mikrovlnky_params1]

Hodnocení funkcí

Na poli funkcí si mikrovlnka Whirlpool AMW 491 IX nevede vůbec špatně. Můžete u ní očekávat přítomnost zvukové signalizace, abyste věděli, kdy je jídlo hotové, a je schopna i rozmrazovat, třeba pečivo, tyto dva parametry ale měly všechny hodnocené modely. Tato mikrovlnná trouba dále disponuje displejem, ukazuje přesný čas. Naproti tomu jí chybí funkce, díky níž byste v mikrovlnce grilovali, pekli do křupava, a nelze ji použít ani jako horkovzdušnou troubu – těmito parametry v době psaní této recenze ale neoplývala většina modelů, takže to můžeme více méně odpustit.

Co vás může přesvědčit o koupi mikrovlnky je třeba parní vaření, které v dnešní době mnozí uživatelé vyhledávají a není to zrovna funkce, kterou by se dalo lehce najít. Výhodou je také dětský zámek, takže zvědavé děti nebudou mikrovlnku přenastavovat a ani se do ní nedostanou, nehrozí tedy, že na sebe svrhnou zrovna ohřáté jídlo.

[mikrovlnky_params2]

Hodnocení dalších uživatelů

U uživatelů je mikrovlnná trouba Whirlpool AMW 491 IX poměrně oblíbená. Dle ohlasů se snadno ovládá, kvalitně ohřívá jídlo, co mnoho uživatelů oceňuje je i funkční a spolehlivá funkce rozmrazování. Svým vzhledem se skvěle hodí i k jiným domácím spotřebičům, takže po zabudování nebude nutné si zoufat, že se k jiným moderním prvkům v kuchyni nehodí. Kladné ohlasy jsou i na odpovídající cenu. Co uživatelé vidí jako jediné mínus je snad to, že na dvířkách zůstávají otisky prstů. To však není problém ve funkčnosti a lze to vyřešit častější údržbou. 

Naše hodnocení a závěr

Whirlpool AMW 491 IX je ideální, pokud hledáte vestavnou variantu mikrovlnné trouby. Co se týče objemu, je ideální pro klasický ohřev jídel, která mohou už být i naservírovaná na talíři, průměr mikrovlnky dovoluje vložení talířů do 25 cm. Problém nastane, pokud si budete chtít připravit pizzu. Z hlediska rozměrů jde o rozměrnější model, při porovnání s ostatními vestavnými variantami v našem srovnávacím testu ale zjistíte, že jde o průměrné hodnoty. Uživatelé potvrzují, že je mikrovlnka účinným pomocníkem, který se hodí do moderní kuchyně a oceňují i její příznivou cenu. Ta je vzhledem k ostatním vestavným variantám mikrovlnný trub v našem srovnání nejmenší. Pokud hledáte podobné parametry, ale preferujete volně stojící modely, doporučujeme například Philco PMD 2010S.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool AMW 491 IX
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má coby redaktorka bohaté zkušenosti se srovnáváním produktů do domácnosti a v ověřování jejich parametrů je jako doma. Zaměřila se i na mikrovlnné trouby a díky tomu, že si v této oblasti udržuje neustálý přehled, dokáže porovnat hodnoty s průměrem i aktuálními trendy na trhu a poradí, které modely stojí za zvážení a investici. Kromě mikrovlnek má Iva na starost i témata z oblasti sportu a péče o zdraví.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool AMW 491 IX

Whirlpool AMW 491 IX

5 500 Kč Orientační cena