Menu

MISURA P21MB4GR – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Mimořádně lehká do ruky v kategorii Masážní pistole

Klady

  • Příjemná manipulace
  • Velmi tichý chod
  • Automatické vypnutí
  • Funguje jako power banka

Zápory

  • Omezené využití
  • Podprůměrná amplituda
  • Bez adaptéru
  • Skromná výbava
2 200 Kč Orientační cena

Masážní pistole MISURA P21MB4GR se svými rozměry řadí mezi cestovní modely. Je ergonomicky tvarovaná a dá se využívat i jako powerbanka. Vzhledem k nižšímu výkonu ji lze doporučit spíše na povrchové a relaxační masáže.

Amplituda, rychlost a napájení

MISURA P21MB4GR má amplitudu pouze 6 mm, což patří v době psaní této recenze (únor 2023) mezi nejnižší hodnoty na trhu. Hodí se tedy hlavně na relaxační masáže, k hluboko uložených svalovým uzlíkům by nepronikla.

Na druhou stranu si ale vede poměrně dobře, co se týče počtu otáček. S intervalem 1 200–2 800 RPM se řadí mezi slušný střed a překonává i některé výrazně výkonnější konkurenty. 4 rychlostní režimy jsou na takto malou pistoli poměrně slušné a pro účely povrchové masáže dostačující.

Za dobrý průměr považujeme i výdrž baterie, která činí při plném nabití 4 hod. Vzhledem k tomu, že si s tímto typem přístroje budete dopřávat spíše kratší masáže, je to dostatečné.

Konstrukce, ergonomie a hlučnost

Od většiny konkurenčních výrobků se MISURA P21MB4GR odlišuje subtilní konstrukcí a nízkou hmotností 0,5 kg. Díky tomu se dá snadno uložit do zavazadla, které zbytečně nezatíží, a vzít kamkoliv s sebou. Odlehčená konstrukce představuje plus pro zákazníky, kteří se potýkají s bolestmi zápěstí a manipulace s těžkou pistolí by pro ně byla spíše na škodu.

S úrovní hluku 35 dB není motor prakticky slyšet, což ocení uživatelé, kteří si chtějí masáž dopřát za naprostého ticha.

Funkce a doplňky

Z doplňků obdržíte k MISURA P21MB4GR pouze 4 základní nástavce, vše ostatní (nabíječku, kufřík, další nástavce) si zde musíte přikoupit zvlášť. Oproti jiným modelům na trhu je tato výbava poměrně chudá, protože i daleko levnější pistole mají v základní sadě 6 nástavců.

Na druhou stranu disponuje neobvyklou funkcí automatického vypnutí po 10 minutách používání. To se hodí v situaci, kdy ztratíte přehled o času masáže. Tato funkce vlastně nahrazuje displej, který u jiných zařízení zobrazuje uplynulý čas masáže.

Tuto masážní pistoli lze navíc využít i jako powerbanku pro mobilní telefony (mimo výrobků Apple), což z ní činí multifunkční přístroj. Využít toho mohou uživatelé, kteří potřebují mít telefon stále nabitý a nechtějí spolu s masážním přístrojem dávat do zavazadla i powerbanku.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (únor 2023) se nám k vibrační pistoli MISURA P21MB4GR nepodařilo najít mnoho uživatelských recenzí. Na druhou stranu se výrobky této značky obecně řadí mezi populární a jsou známé jsou vysokou kvalitou, inovativním přístupem a kompaktními rozměry. Dobré jméno mají i mezi odborníky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

MISURA P21MB4GR vyniká mezi ostatními masážními pistolemi tím, že se dá využívat i jako powerbanka. S takovou funkcí se opravdu běžně nesetkáte. Je zde také velmi šikovně vyřešena absence displeje, který nahrazuje funkce Shut Down. Pochvalu zasluhuje i za nízkou hmotnost a tichý chod.

Na poli výkonnostních parametrů ovšem nijak výrazně nevyniká a hodí se tedy spíše na relaxační, uvolňující a povrchové masáže. Nevýhodou je i absence adaptéru, který si musíte zakoupit zvlášť.

Porovnání s alternativami

Uživatelům, kteří nemají na masážní pistoli vysoké nároky a chtějí ji používat hlavně na uvolňující masáž, lze jako cenově dostupnější alternativu doporučit inSPORTline Shormi. Ta má mírně vyšší amplitudu 7 mm, nižší hmotnost 0,4 kg a nadprůměrnou výdrž 12 hod. Výbava je zde ale ještě chudší, protože nedisponuje žádnými funkcemi.

Závěrečné shrnutí

MISURA P21MB4GR je miniaturní varianta vibrační pistole, která se hodí na cestování a na povrchové relaxační masáže. Absenci displeje nahrazuje funkcí Shut Down a potěší určitě i tím, že dá používat jako powerbanka. Pochvalu si zaslouží za skladnost, tichý chod a ergonomický design.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MISURA

Technologie masáže

Vibrační

Amplituda (mm)

6

Počet otáček za minutu (RPM)

1 200–2 800

Počet rychlostí

4

Plynulá regulace intenzity/rychlosti

Ne

Typ baterie

Li-Ion

Rezervní baterie v balení

Ne

Výdrž akumulátoru (hod)

4

Hlučnost (dB)

35

Tvar rukojeti

Klasický

Počet nástavců

4

Cestovní pouzdro/kufřík

Ne

Napájecí adaptér/dokovací stanice

Ne

Displej

Ne

Mobilní aplikace

Ne

Hmotnost (kg)

0,5

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MISURA P21MB4GR | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky původní profesi zdravotnického pracovníka velmi blízko ke všem produktům souvisejícím se zdravím, proto se ujala tématu masážních pistolí. O fyzioterapii se zajímá i ve svém volném čase a chodí pravidelně na masáže. Trh s masážními pistolemi má dobře zmapovaný, takže vám na této stránce ráda vysvětlí, podle jakých parametrů vybírat. Spravuje také stránky s masážními křesly a masážními přístroji obecně.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze MISURA P21MB4GR

MISURA P21MB4GR

2 200 Kč Orientační cena