Menu

Recenze a srovnání Hario Mini Mill Slim

Doporučujeme Při nákupu v kategorii ručních mlýnků

Datum doporučení: Květen 2018

  • Keramické kameny
  • Víčko mlecí komory
  • Nepopsaná stupnice hrubosti mletí
600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim je vybavený keramickými kameny, které se proti ocelovým nezahřívají, nepřepalují tak kávu a nemění její chuť. Kromě nerezového mlecího mechanismu je zbytek mlýnku plastový. Do nádobky se vejde až 24 gramů namleté kávy. Toto množství vám vystačí na dva šálky. U jiných ručních mlýnků se můžete obvykle setkat s větším prostorem. Záleží ale na vás, k jaké příležitosti tento mlýnek využijete a zda vám bude tento menší zásobník vyhovovat. Skrz stěnu průhledného zásobníku můžete vidět, kolik kávy jste již umleli a jaká je její hrubost. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hario

Typ

Ruční

Technologie mletí

Mlecí kameny

Materiál mlecích kamenů/nožů

Keramika

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

24

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ano

Materiál těla

Plast

Materiál nádoby na umletou kávu

Plast

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ano

Maximální počet šálků

2

Hmotnost přístroje (kg)

0,2

Hrubost mletí a mobilita

Hrubost mletí lze nastavit pomocí matice umístěné pod mlecím mechanismem. Mlýnek zvládne namlet kávu jak na hrubo, tak i na úplně jemno. Je tedy vhodný jak pro milovníky french pressu, tak pro fanoušky espressa. Nevýhodou je nepopsaná stupnice hrubosti mletí. Hledání té správné může tedy chvilku zabrat. S tím se ale můžete setkat u většiny ručních mlýnků. 

Mlýnek je vhodný na cesty díky odjímatelné kličce. Tu stačí pohodlně sundat rukou bez nutnosti použití síly či jakéhokoli nářadí. To oceníte také při skladování. 

Hodnocení uživatelů

Na webu tento mlýnek hodnotilo přes 100 uživatelů, velká většina kladně. Vyzdvihují jeho malé rozměry, jednoduché ovládání a nastavení hrubosti mletí či víčko zásobníku na zrna. Upozorňují na rovnoměrné a opravdu jemné mletí. Podle některých se do zásobníku vejde víc mleté kávy, než na dva šálky.  Stěžují si na neoznačenou stupnici hrubosti mletí a kluzký povrch. Je tedy potřeba mlýnek při mletí pevně držet. 

Závěr

Tento mlýnek je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé uživatele. Je malý a praktický, hodí se tak do domácnosti i na cesty. Mlýnek japonské značky Hario Mini Mill Slim je tvořen plastovým tělem a je vybaven keramickými mlecími kameny. Díky tomu je káva rozemletá rovnoměrně a nepřepaluje se. Zanechá si tak svou chuť i aroma. Umožňuje plynulé a pohodlné nastavení hrubosti mletí od hrubé až po úplně jemnou pomocí matice pod mlecím mechanismem. Můžete si tak namlet kávu vhodnou na jakoukoli přípravu. Mlýnek je tak vhodný pro milovníky různých alternativních způsobů přípravy kávy. Díky průhledném zásobníku můžete kontrolovat množství i hrubost namleté kávy. Vejde se do něj až 24 gramů zrn, což vystačí na dva šálky. Ze zkušenosti uživatelů vyplývá, že pomletá káva vystačí i na více šálků v závislosti na hrubosti namletí a způsobu přípravy. Pokud by to pro vás bylo málo, doporučujeme mlýnek Porlex Tall, který namele kávu až na 6 šálků najednou. 

600 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Hario Mini Mill Slim

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Hario Mini Mill Slim

Hario Mini Mill Slim

600 Kč Orientační cena