Menu

Recenze a srovnání Lodos Temp

Doporučujeme Při nákupu v kategorii ručních mlýnků

Datum doporučení: Květen 2018

  • Nízká cena
  • Krátká klička
  • Pro nastavení hrubosti mletí je potřeba šroubovák
  • Spíše pro začátečníky
300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Český výrobek Lodos Temp je ruční mlýnek vybavený ocelovými mlecími kameny. Ostatní mlýnky v našem výběru mají kameny keramické. Tělo mlýnku je tvořeno plastem. Na trhu je mlýnek dostupný v několika barvách. Zásobník na kávová zrna pojme až 55 gramů kávy. Umlet jí najednou můžete až 25 gramů. To by vám mělo vystačit na tři až čtyři šálky kávy. Záleží však na hrubosti mletí a způsobu přípravy. U jiných ručních mlýnků bývá tento zásobník větší. Záleží ale na vás, při jaké příležitosti budete mlýnek využívat a zda vám bude tento zásobník vyhovovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lodos

Typ

Ruční

Technologie mletí

Mlecí kameny

Materiál mlecích kamenů/nožů

Ocel

Velikost zásobníku na zrna (g)

55

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

25

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ano

Materiál těla

Plast

Materiál nádoby na umletou kávu

Plast

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ne

Maximální počet šálků

4

Hmotnost přístroje (kg)

0,3

Hrubost mletí 

Mlýnek Lodos Temp má nastavitelnou hrubost mletí, a to pomocí matice. Je ale nutné použít šroubovák. Pro časté nastavování je to poměrně nepohodlné. U ostatních mlýnků v našem výběru stačí pohodlně rukou pootočit kolečkem pod mlecím mechanismem. V tomto mlýnku není možné namlet kávu úplně na jemno a kvůli krátké kličce ani příliš na hrubo. Klička by se mohla ulomit. Mlýnek je tak vhodný spíše pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet práci s ručním mlýnkem, než zainvestují do dražšího a kvalitnějšího mlýnku. 

Hodnocení uživatelů

Na webu hodnotilo mlýnek více než 200 uživatelů. Většina poměrně pozitivně. Chválí nízkou pořizovací cenu, malé rozměry a nízkou hmotnost. Jako pozitivum vidí také skutečnost, že se jedná o český výrobek s tradicí a dlouhou zárukou. Negativně hodnotí nevhodně umístěný zásobník na mletou kávu, ze kterého se káva při vyndavání rozsypává. Zmiňují také velice laciný plastový vzhled. Dodávají ale, že se s tímto musí při nízké ceně počítat.

Závěr

Český mlýnek Lodos Temp je ruční plastový mlýnek s ocelovými kameny. Ty rovnoměrně rozemelou zrna a uvolní jejich chuť a aroma. Vhodný je spíše pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet práci s ručním mlýnkem. Matice umožňuje nastavení hrubosti mletí pouze pomocí šroubováku. Není proto příliš vhodné střídat různé hrubosti. Proto je vhodný spíše pro jeden druh přípravy kávy. Nedoporučujeme jej tedy těm, kdo rádi střídají různé způsoby přípravy. Mlýnek není schopen kvůli své konstrukci namlet kávu na velice hrubo. Krátká křehká klička by se při takovém mletí mohla zlomit. Najednou můžete v mlýnku umlet až 24 gramů kávy a připravit tak několik šálků nápoje. Pohostíte tak i několik lidí zároveň. Musíte ale počítat s tím, že se při mletí většího množství kávy docela nadřete.  Výhodou je ale jeho nizká pořizovací cena, která je v dané kategorii neobvyklá. Pokud toužíte po strojku s jednodušším nastavováním hrubosti mletí ale zároveň chcete malý mlýnek, doporučujeme Hario Mini Mill Slim.

300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Lodos Temp

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lodos Temp

Lodos Temp

300 Kč Orientační cena