Menu

Recenze a srovnání Porlex Tall

Doporučujeme Při nákupu v kategorii ručních mlýnků

Datum doporučení: Květen 2018

  • Keramické kameny
  • Nerezové tělo
  • Vejde se do aeropressu
  • Vyšší cena
  • Není vidět množství umleté kávy
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ruční mlýnek na kávu japonské výroby Porlex Tall je vyroben z nerezu, což ho na první pohled odliší od ostatních. Je vybavený keramickými mlecími kameny. Ty se při mletí na rozdíl od ocelových nezahřívají a nehrozí tak přepálení a znehodnocení mleté kávy. Keramické kameny se nemusejí ostřit a mají dlouhou životnost. Zásobník na zrna pojme až 44 g kávy, což vám umožní namlet kávu až na 6 šálků. To je na ruční mlýnek vyšší číslo. Nutno také podotknout, že zejména jemné mletí takového množství kávy si vyžádá dost fyzické síly a energie. Jeho výhodou je dlouhá klička, která zaručuje pohodlné mletí i tvrdých kávových zrnek.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Porlex

Typ

Ruční

Technologie mletí

Mlecí kameny

Materiál mlecích kamenů/nožů

Keramika

Velikost zásobníku na zrna (g)

44

Možnost nastavení hrubosti mletí

Ano

Materiál těla

Nerez

Materiál nádoby na umletou kávu

Nerez

Vhodný pro všechny typy přípravy kávy

Ano

Maximální počet šálků

6

Hmotnost přístroje (kg)

0,34

Hrubost mletí a mobilita

Nastavení hrubosti mletí se provádí pomocí matice na spodní straně mlecího mechanismu a umožňuje velice přesné nastavení. Můžete si tak vybrat, jestli chcete namlet kávu nahrubo pro přípravu french pressu nebo nebo aeropressu, nebo na jemno do džezvy či na espresso. Nic tedy neklade meze vašim experimentům.  Některé ruční mlýnky toto nezvládají a jsou vhodnější pro mletí jemné nebo naopak hrubé kávy. 

Díky odnímatelné kličce se mlýnek dobře přenáší. Příjemným bonusem je také to, že mlýnek svými rozměry sedí přesně do vnitřního rozměru aeropressu. Pokud jste tedy fanouškem tohoto způsobu přípravy kávy, budete si moct vzít své dva pomocníky opravdu kamkoli. 

Hodnocení uživatelů

Na webu hodnotilo výrobek přes 50 uživatelů. Velká většina z nich pozitivně. Kladně hodnotí kvalitu mlecích kamenů a nerezové tělo. Chválí si také přesné nastavení hrubosti mletí. Za nevýhodu považují neupevněnou spodní nádobku na mletou kávu, která se na mlýnek pouze nasazuje a nejde nijak zafixovat. Někteří se také zmiňují o špatném držení mlýnku. 

Závěr

Tento mlýnek jsme vybrali jako kvalitního zástupce ručních mlýnků. Hodí se pro každého, kdo chce připravovat kvalitní čerstvě mletou kávu doma a zároveň nechce investovat do elektrického mlýnků. Mlýnek na kávu Tall japonské značky Porlex má nerezové tělo a keramické mlecí kameny. Ty zajistí rovnoměrné rozemletí bez přehřátí kávových zrn. Nezkazí tak výslednou chuť kávy. Plynulé  a přesné nastavení hrubosti mletí, které není u všech mlýnků samozřejmostí, umožňuje matice pod mlecím mechanismem. Můžete si tak vychutnat jakoukoli kávu od džezvy až po french press. Mlýnek tedy nezklame vyznavače různých alternativních způsobů přípravy kávy. Zásobník na zrnka je dostatečně velký, abyste mohli umlet kávu až na 6 šálků. Pohostíte tedy i početnější skupinu. Díky odnímatelné kličce je vhodný také na cesty. Průměr mlýnku umožňuje umístění do aeropressu a snadné přenášení. Svou oblíbenou kávu si tak můžete vychutnat opravdu kdekoli.  Pokud je pro vás důležitá kvalita mletí, ale stačil by vám mlýnek na dva šálky, podívejte se na Hario Mini Mill Slim.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Porlex Tall

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Porlex Tall

Porlex Tall

1 400 Kč Orientační cena