Recenze a srovnání mobilního tarifu fayn FLAT | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu fayn FLAT

Další na zvážení v kategorii Neomezené tarify

Klady a zápory

  • Bez závazku
  • Neobsahuje volné SMS ani data
389 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní tarif fayn FLAT není v pravém smyslu slova neomezený, nabídka 3 000 volných minut volání do všech sítí je ale natolik štědrá, že jsme jej do našeho výběru zařadili. Nevýhodou tohoto tarifu jsou placené SMS, jak do vlastní sítě, tak do ostatních. Pozitivní je poměrně nízká cena za minutu nad rámec balíčku, 0,98 Kč, i za SMS. Za ty zaplatíte 0,48 Kč ve vlastní síti, 1,19 Kč do cizích sítí. Tarifikace 60+60 je pro zákazníka nejméně výhodná, pokud pro vás tedy 3 000 minut měsíčně není dostatek, doporučujeme zvážit některý z tarifů s neomezeným voláním. Tarif je bez závazku a operátor Fayn mobil využívá síť Vodafone. Za doručení SIM karty zaplatíte jednorázově 99 Kč, další poplatky už se ke zřízení tarifu nepojí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Fayn mobil

Mobilní síť

Vodafone

Zaváděcí náklady (Kč)

99

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

3 000

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

0,98

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

0,48/1,19

Připojení a data

V základní verzi tarifu FLAT nejsou žádná data, ta si v případě zájmu můžete dokoupit ve formě datových balíčků. Volit můžete z různě nákladných variant, od 16 Kč do 440 Kč, jde ale spíše o nárazové řešení nebo variantu pro méně náročné uživatele. Doporučujeme spočítat si, kolik dat měsíčně využijete a jak se vám tento tarif vyplatí i s datovým balíčkem.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

0

Datový balíček 1

25 MB/16 Kč

Datový balíček 2

150 MB/80 Kč

Datový balíček 3

500 MB/160 Kč

Datový balíček 4

1 GB/260 Kč

Datový balíček 5

2 GB/320 Kč

Datový balíček 6

5 GB/440 Kč

Závěr

Tarif fayn FLAT bude vhodnou volbou pro uživatele, kteří si jej rádi přizpůsobí svým potřebám. Nevýhodou jsou zejména placené SMS a absence dat, pokud ale patříte k uživatelům, kteří internetu příliš neholdují a stále ještě dávají přednost volání, může pro vás být dobrou volbou. Ovšem za předpokladu, že vám bude stačit 3 000 minut měsíčně, které mohou kvůli tarifikaci 60+60 zmizet rychleji, než byste čekali. Jako alternativa se nabízí například Šťastný tarif 407, který je stále cenově dostupný, ale nabídne výhodnější tarifikaci 60+1, neomezené SMS do vlastní sítě a 5 GB internetu.

389 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: fayn FLAT

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze fayn FLAT

fayn FLAT

389 Kč Orientační cena