Recenze a srovnání mobilního tarifu Klokan mobil Tarif Klokan | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu Klokan mobil Tarif Klokan

Doporučujeme Při nákupu v kategorii nejlevnějších tarifů

Datum doporučení: Květen 2020

  • Levné volání a SMS ve vlastní síti
  • Postupné snižování sazby s čerpáním jednotek
  • Bez závazku
  • Bez internetu
  • Tarifikace 60+60
35 Kč Měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Zajímavostí tarifu Klokan je postupné snižování cen s rostoucí spotřebou jednotek, tedy čím více provoláte, tím méně zaplatíte za jednu minutu nebo SMS. Například při volání do cizí sítě zaplatíte na začátku 1,5 Kč za minutu, po provolání 100 minut už je ale cena jen 1 Kč za minutu, od 200 min už jen 0,7 Kč/min. S tímto provedením se u tarifů obvykle nesetkáváme a může jít o zajímavou výhodu.

Kromě těchto cenových změn patří Klokan mezi klasické tarify, kde prakticky platíte jen to, co provoláte. Paušální poplatek je u tohoto tarifu 35 Kč měsíčně. Jak jsme již zmínili, cena volání do cizích sítí je 1,5 Kč/min, to samé platí i pro SMS. U tarifu tohoto typu jde o jednu z vyšších sazeb. Naopak volání a SMS v rámci vlastní sítě vás vyjdou jen na 0,5 Kč/jednotku, pořízení tarifu se tak vyplatí především pokud jej mají/plánují pořídit třeba i další členové rodiny.

Tarifikace 60+60, tedy taková, kdy se hovor počítá po celých minutách, je pro zákazníky nejméně výhodná, ale bohužel je také nejběžnější. Bezzávazková varianta je stále populárnější a setkáte se s ní tak už poměrně běžně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Klokan mobil

Mobilní síť

Vodafone

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Nemá

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

0,5/1,5

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

0,5/1,5

Připojení a data

K datům se u tarifu Klokan nemusíme dlouze vyjadřovat, při pořízení tohoto tarifu se zkrátka budete muset obejít bez internetu. Hodí se tak spíš pro opravdu nenáročné zákazníky nebo na nějaké specifické účely, například na telefonování v rámci firmy.

Parametr Tento produkt
Datový balíček 1

Nemá

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Nejzajímavějším prvkem tarifu Klokan je postupné snižování sazby za jednotku. V ostatních ohledech jde o poměrně běžný základní tarif. Cena za volání a SMS do cizích sítí je jedna z vyšších, naopak sazby v rámci vlastní sítě jsou ve srovnání s konkurencí poměrně nízké. Internetu se u tohoto tarifu nedočkáte a pochválit nemůžeme ani tarifikaci 60+60, která je nejméně přívětivá k zákazníkům. Pokud by vás zajímal tarif s lepší tarifikací, můžete se podívat například na Tarif za kačku s nejvýhodnější tarifikací 1+1. Nevýhodou jsou v jeho případě ovšem vyšší sazby.

35 Kč Měsíční paušální poplatek
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Klokan mobil Tarif Klokan
Eliška Srncová se v naší redakci už roky zabývá srovnáváním produktů a služeb. Stála u zrodu našeho velkého srovnání mobilních tarifů, pečlivě procházela nabídky různých operátorů a dohledávala důležité informace o variantách tarifů. Poradí vám, jak zjistit, který tarif vám bude nejlépe vyhovovat a také jak nenaletět trikům některých operátorů. Kromě mobilních tarifů zpracovala také srovnání e-shopů i reálný test některých obchodů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klokan mobil Tarif Klokan

Klokan mobil Tarif Klokan

35 Kč Měsíční paušální poplatek