Menu

Recenze a srovnání tarifu Nordic Telecom Levná SIM

Nejvíce volných minut v kategorii Nejlevnější tarify

Klady a zápory

  • 100 volných minut
  • Tarifikace 60+60
  • Bez závazku dražší
198 Kč Orientační cena

Základní parametry

V době psaní recenze (únor 2019) byl tarif Levná SIM od operátora Nordic Telecom s paušálem 198 Kč nejdražší variantou v kategorii nejlevnějších tarifů. Za tuto cenu získáte měsíčně 100 volných minut do všech sítí, volné SMS tarif neposkytuje. Za minutu nad rámec balíčku zaplatíte 1,5 Kč, což byl zhruba průměr, SMS vás vyjde také na 1,5 Kč, u konkurenčních operátorů ale najdete řadu levnějších nabídek.

Nejlevnější tarify jsou zpravidla bez závazku, tento je výjimkou a při jeho zakládání musíte počítat se závazkem na dva roky. Za variantu bez závazku zaplatíte ještě o sto korun měsíčně navíc, pokud tedy chcete tarif bez závazku, doporučujeme vybrat nějaký levnější, například Tarif 100 od společnosti Telestica je bez závazku a měsíčně vyjde na 100 Kč.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Nordic Telecom

Mobilní síť

T-Mobile

Zaváděcí náklady (Kč)

2

Závazek (počet měsíců)

24

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

100

Volné minuty do všech sítí

100

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

1,5

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,5

Připojení a data

U nejlevnějších tarifů obvykle nebývají data, ani tarif Levná SIM není výjimkou. Na občasné používání internetu si můžete dokoupit datový balíček 150-500 MB. Pokud ale patříte k uživatelům s velkou spotřebou dat, doporučujeme zvážit spíše neomezené tarify, připlácet stovky korun za datové balíčky se prodraží. Surfovat můžete po síti 3G, což je dnes už pomalejší varianta, s aktivním využíváním mobilního připojení se ale u tohoto tarifu nedá příliš počítat.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

0

Připojení

3G

Datový balíček 1

150 MB/99 Kč

Datový balíček 2

300 MB/150 Kč

Datový balíček 3

500 MB/250 Kč

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Klady a zápory

Hlavní nevýhodou tarifu Levná SIM je vázání smlouvou, za variantu bez závazku si případně musíte připlatit. Zrovna výhodná není ani tarifikace 60+60 a paušál také není nejnižší. Za výhodu by se dala označit snad jen nabídka 100 volných minut do všech sítí.

Závěr

Výhodou tarifu Levná SIM od společnosti Nordic Telecom je 100 volných minut do všech sítí. Vzhledem k poměrně vysoké ceně ale jinak příliš neoslní. Volné minuty mohou rychle ubývat kvůli tarifikaci 60+60, navíc si připlatíte, pokud hledáte tarif bez závazku. Tarif bychom proto doporučili pouze uživatelům, kterým vyhovuje pokrytí sítě T-Mobile (tu operátor využívá), pravděpodobně neprovolají výrazně více než 100 minut měsíčně a nemají velkou spotřebu dat.

198 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nordic Telecom Levná SIM

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nordic Telecom Levná SIM

Nordic Telecom Levná SIM

198 Kč Orientační cena