Menu

Recenze a srovnání tarifu O2 [:kůl:] 5 GB

v kategorii Studentské tarify

Klady a zápory

  • Není potřeba status studenta
  • 5 GB dat
  • Placené SMS do jiných sítí
399 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní tarif [:kůl:] 5 GB od O2 patří k tarifům cíleným na mladé uživatele a studenty. Je sice věkově omezený, ale na rozdíl od většiny tarifů z této kategorie pro jeho zřízení nepotřebujete status studenta a je tak dostupný všem uživatelům do 26 let. Patří k tarifům se závazkem, což nemusí vyhovovat každému. Existuje i varianta bez závazku, za tu si ovšem připlatíte 150 Kč měsíčně. I s příplatkem jde stále o poměrně výhodnou nabídku, konkurovat jí ale může například tarif Šťastný tarif 407, se kterým za 407 Kč získáte stejný objem dat a není věkově omezený.

Na volání vám s tarifem [:kůl:] 5 GB bude muset stačit 120 minut měsíčně, po jejich vyčerpání zaplatíte 3,5 Kč za minutu, což se vám s tarifikací 60+60 (účtování hovoru po celých minutách) může prodražit. V kategorii studentských tarifů šlo v době psaní recenze (únor 2019) o standardní tarifikaci i cenu, v porovnání s ostatními kategoriemi je ale toto volání poměrně drahé. Cena 1,5 Kč za SMS do jiné sítě už byla vcelku běžná, do vlastní sítě můžete s tímto tarifem smskovat neomezeně. S tím se můžete setkat u většiny studentských tarifů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

O2

Mobilní síť

O2

Zaváděcí náklady (Kč)

99

Závazek (počet měsíců)

24

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

150

Volné minuty do všech sítí

120

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

3,5

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Neomezené

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,5

Připojení a data

Ačkoliv je nabídka 5 GB dat na české poměry docela štědrá, už nejde o balíček, který byste neměli šanci vyčerpat. Pokud patříte k velmi náročným uživatelům, doporučujeme vám zvážit alternativu ve formě tarifu [:kůl:] 10 GB, nebo #jetovtobě, které jsou o 100 Kč dražší. Data navíc si totiž u tarifu [:kůl:] 5 GB můžete přikoupit pouze ve formě 2 GB balíčků za 249 Kč a vyšší spotřeba dat se tak na vašem vyúčtování projeví velmi znatelně. Surfovat s tímto tarifem můžete po síti 3G nebo LTE s maximální rychlostí 225/55 Mbit/s. Maximální rychlost je samozřejmě velmi orientační, i výrazně nižší hodnoty vám ale zaručí pohodlné streamování videí a prohlížení webových stránek.

Parametr Tento produkt
Připojení

3G, 4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/55

Datový balíček 1

2 000 MB/249 Kč

Datový balíček 2

Nemá

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Tarif [:kůl:] 5 GB je levnější variantou tarifu [:kůl:] 10 GB s osekanou nabídkou dat. Jeho parametry jsou vcelku standardní pro tarify cílené na mladé uživatele, má tedy omezený počet minut volání, neomezený počet SMS do vlastní sítě a placené SMS do jiných sítí. Tarifikace 60+60 a cena 3,5 Kč za minutu volání jsou pro zákazníka poměrně nevýhodné (i když se s nimi setkáte u většiny studentských tarifů), doporučujeme proto dopředu zvážit, zda je pro vás 120 minut na volání dostačujících. Stejný případ jsou i data, s tímto tarifem získáte 5 GB a přikupování dalších datových balíčků vyjde dost draho.

399 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: O2 [:kůl:] 5 GB

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze O2 [:kůl:] 5 GB

O2 [:kůl:] 5 GB

399 Kč Orientační cena