Recenze a srovnání mobilního tarifu Vodafone První krok | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu Vodafone První krok

v kategorii Nejlevnější tarify

Klady

  • Tarifikace 1+1
  • 20 MB dat v ceně

Zápory

  • Vysoká cena za minutu
  • Dražší paušál
149 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mezi nejlevnějšími tarify byl v době psaní recenze (únor 2019) První krok jedním z tarifů s nejvyšší cenou. Za 149 Kč měsíčně s ním získáte 50 volných minut a neomezené SMS, obojí ovšem pouze do vlastní sítě. To není úplně špatná nabídka, ale například tarif START od Emtéčka zahrnuje neomezené volání i SMS v rámci vlastní sítě už za 50 Kč měsíčně, záleží tedy hlavně na tom, jakého preferujete operátora. Kromě vysokého paušálu byla výrazně nadprůměrná i sazba za minutu volání, která vás bude stát 3,49 Kč do všech sítí. Ostatní porovnávané tarify se s cenou za minutu držely pod 2 Kč, nejběžnější sazba se pohybovala okolo 1,5 Kč, byla tedy zhruba poloviční. Tarif navíc získáte pouze s dvouletým závazkem.

Jako běžný tarif je tedy tato varianta poměrně drahá, za určitých podmínek se ale vyplatí. Pokud jste již zákazníkem Vodafonu, platíte paušál alespoň 490 Kč měsíčně a máte dítě ve věku 6-12 let, můžete mu tento tarif zřídit zcela zdarma. Bezplatný zůstane po dobu dvou let, poté je nutné znovu prokázat plnění všech podmínek, jinak bude převeden na placenou verzi za 149 Kč měsíčně. Jako drobnou výhodu potom můžeme zmínit ještě tarifikaci 1+1, se kterou se na našem trhu moc nesetkáme. Znamená, že se hovory účtují po sekundách a ne celých minutách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Vodafone

Mobilní síť

Vodafone

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

24

Varianta bez závazku

Ne

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

Nemá

Volné minuty do vlastní sítě

50

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

3,49

Tarifikace

1+1

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Neomezené

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,51

Připojení a data

V základní verzi tarifu získáte také 20 MB dat na měsíc. S takovou dávkou moc parády neuděláte, na připojení na internet v případě nouze je ale dostačující. Data si případně můžete dokoupit, 40 MB za 20 Kč nebo 250 MB za 99 Kč.

Parametr Tento produkt
Připojení

4G/LTE

Maximální rychlost připojení (Mbit/s)

225/45

Datový balíček 1

40 MB/20 Kč

Datový balíček 2

250 MB/99 Kč

Datový balíček 3

Nemá

Datový balíček 4

Nemá

Datový balíček 5

Nemá

Datový balíček 6

Nemá

Závěr

Na první pohled není tarif První krok od Vodafonu zrovna dvakrát výhodný, pro určitou skupinu lidí ale bude vynikající. Pokud totiž vlastníte tarif od Vodafonu s paušálem vyšším než 490 Kč, můžete tento tarif zřídit pro své dítě (6-12 let) zdarma. V takovém případě se nabídka 50 volných minut a neomezených SMS v rámci vlastní sítě opravdu vyplatí. Na druhou stranu jako samostatný tarif už je První krok zbytečně drahý a doporučili bychom vám zvážit nějakou cenově přívětivější variantu.

149 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vodafone První krok

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Vodafone První krok

Vodafone První krok

149 Kč Orientační cena