Recenze a srovnání tarifu Vodafone První krok

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii nejlevnějších tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Tarifikace 1+1

20 MB dat v ceně

Zápory:

Vysoká cena za minutu

Dražší paušál

149 Kč
měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Mezi nejlevnějšími tarify byl v době psaní recenze (únor 2019) První krok jedním z tarifů s nejvyšší cenou. Za 149 Kč měsíčně s ním získáte 50 volných minut a neomezené SMS, obojí ovšem pouze do vlastní sítě. To není úplně špatná nabídka, ale například tarif START od Emtéčka zahrnuje neomezené volání i SMS v rámci vlastní sítě už za 50 Kč měsíčně, záleží tedy hlavně na tom, jakého preferujete operátora. Kromě vysokého paušálu byla výrazně nadprůměrná i sazba za minutu volání, která vás bude stát 3,49 Kč do všech sítí. Ostatní porovnávané tarify se s cenou za minutu držely pod 2 Kč, nejběžnější sazba se pohybovala okolo 1,5 Kč, byla tedy zhruba poloviční. Tarif navíc získáte pouze s dvouletým závazkem.

Jako běžný tarif je tedy tato varianta poměrně drahá, za určitých podmínek se ale vyplatí. Pokud jste již zákazníkem Vodafonu, platíte paušál alespoň 490 Kč měsíčně a máte dítě ve věku 6-12 let, můžete mu tento tarif zřídit zcela zdarma. Bezplatný zůstane po dobu dvou let, poté je nutné znovu prokázat plnění všech podmínek, jinak bude převeden na placenou verzi za 149 Kč měsíčně. Jako drobnou výhodu potom můžeme zmínit ještě tarifikaci 1+1, se kterou se na našem trhu moc nesetkáme. Znamená, že se hovory účtují po sekundách a ne celých minutách.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor Vodafone
Mobilní síť  Vodafone
Zaváděcí náklady (Kč)  0
Závazek (počet měsíců)  24
Varianta bez závazku  Ne
Příplatek za variantu bez závazku (Kč)  0
Volné minuty do všech sítí  Nemá
Volné minuty do vlastní sítě  50
Volné minuty do ostatních sítí  Nemá
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)  3,49
Tarifikace  1+1
Volné SMS do všech sítí  Nemá
Volné SMS do vlastní sítě  Neomezené
Volné SMS do ostatních sítí  Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)  1,51

Připojení a data

V základní verzi tarifu získáte také 20 MB dat na měsíc. S takovou dávkou moc parády neuděláte, na připojení na internet v případě nouze je ale dostačující. Data si případně můžete dokoupit, 40 MB za 20 Kč nebo 250 MB za 99 Kč.

Parametr Tento produkt
Data (GB)  0,02
Připojení  4G/LTE
Maximální rychlost připojení (Mbit/s)  225/45
Datový balíček 1  40 MB/20 Kč
Datový balíček 2 250 MB/99 Kč
Datový balíček 3 Nemá
Datový balíček 4 Nemá
Datový balíček 5 Nemá
Datový balíček 6 Nemá

Závěr

Na první pohled není tarif První krok od Vodafonu zrovna dvakrát výhodný, pro určitou skupinu lidí ale bude vynikající. Pokud totiž vlastníte tarif od Vodafonu s paušálem vyšším než 490 Kč, můžete tento tarif zřídit pro své dítě (6-12 let) zdarma. V takovém případě se nabídka 50 volných minut a neomezených SMS v rámci vlastní sítě opravdu vyplatí. Na druhou stranu jako samostatný tarif už je První krok zbytečně drahý a doporučili bychom vám zvážit nějakou cenově přívětivější variantu.

Další recenze

Kompletní porovnání